Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Aug 2019, 00:15

Cavte,

dlho som rozmyslal ci to tu riesit, ale ja som uz v koncoch. Mam bluetooth sluchatka z LIDL a funguju vyborne. Ak zanem PC a spustim sluchatka automaticky sa spoja a vsetko funguje.
Progblem nastane ak zaspi PC alebo ho hybernujem. Potom ked sa PC zobudi vasinou na druhy den a zapnem sluchatka tak a vsekto spoji, ale v sluchatkach nie je zvuk. B luetooth mi pise ze je vsetko spojene, v nastaveni zvuku mi ukazuje ze su aktivne bluetooth sluchatka, aj tam behaju zelene indikatory zvuku, problem troubleshooing nenajde zaden problem. Z pohlau windowsu to vyzera ze je vsetko OK, no nie je zvuk. Ak restrtnem PC, tak zasa zvuk ide. Mna uz nebavi stale restartovat PC.
Aj som skusil tie tri service pre bluetooth stopnut a znova spustit, no nepomohlo. Vzdy pomoze len restart. A mnohokrat mam pootvarane webstranky a programy, ktore nechcem zavriet, ale kvoli restartu musim.

Neviete co by tu pomohlo? Nemal z vas niekto podobny problem?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa jukov » 03 Aug 2019, 09:51

Mám presne ten istý, ale s myšou.
Reinštalovať ovládač myši a BT adaptéra mi nepomohlo. Mám Win7Pro.
Po zobudení NB myš je akože v poriadku, len kurzor sa nehýbe.

Keď nabehne WiFi, tak vypnem a zapnem myš a potom ide. Je to oveľa rýchlejšie ako reštart NB.
Skús vypnúť a zapnúť tie slúchdlá, či pomôže.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa cool-zool » 03 Aug 2019, 11:45

Pripájam sa s mojou skúsenosťou :
Bluetooth myš spojená s notebookom (aj W 10 aj W 7 ) rovnako , spáruje sa vindows ukazuje všetko OK a myš krásne funguje a potom (raz po hodine , inokedy po dvoch ) prestane reagovať !!! Musím vypnúť a zapnúť adaptér Bluetooth v notebooku a potom zase funguje ...
Pred tým na W10 som musel reštartovať celý notebook ako píšeš ty , na W 7 stačí iba vyp/zap adaptér bluetooth ......
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Aug 2019, 11:51

Diki za radu.
Mne vypnutie sluchatok a zapbutie nepomoze. Ked vypnem nabehne zvuk z reproduktorov. Ak zapnem sluchatka spoja sa s pc zvuk z reprakov ustane ale zvuk neide v sluchatkach.

Vcera som vyskusal deaktivovat bluetooth hardware a bluetooth ikonka (vpravo dole pri case) sa zmenila z bielomodrej na cervenomodru. Potom zase aktivoval, zapol sluchadla a zrazu to islo. Vcera som schvalne hibernoval pc a uvidim dnes ci toto pomoze znovu. Uspikojim sa aj s takymto riesenim. Vzdy lepsie vyp/zap bluetooth ako restartovat cely win.
Keby niekto vedel presne co to sposobuje, budem rad.

EDIT: Cool-zool, tvoj prispevok som zbadal az ked som toto napisal. Ano vyp/zap adaptera mi vcera pomohlo uvidim dnes.
Doteraz mi to ale vzdy bezproblemov fungovalo. Volaco sa tam muselo aktualizovat a dodrbali to co fungovalo....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Aug 2019, 12:59

Skúsil by som nastaviť službu samotnej podpory Bluetooth
Screenshot_20190803-125416.png
Prípadne ostatné možnosti.
Alebo taktiež je možné že nejak zblbol driver, že po hibernácii sa už Bluetooth HW nespustí ako má, aj keď Windows sa tvári že áno. To by vysvetľovalo že manuálny "reštart" BT to vyrieši.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa cool-zool » 03 Aug 2019, 13:10

To Edgar : Neviem ako v Romiadamovom prípade , ale u mňa nepomohlo nič !!! A to som mal notebook s myšou v troch PC servisoch ešte s pôvodným origo W10 (lebo tie reštarty ma srali ) a nedali si stým rady ... nakoniec mi dali mini USB BT a cez neho to fungovalo bez problémov , lenže ja som nechcel mať obsadené USB porty ( veď potom som si nemusel kupovať bezdrátovú myš ) , tak som to preinštaloval na W7 a tu to funguje aspoň tak ako som to popísal ..... (skôr si myslým že ten pôvodný BT adaptér sa akoby uspal a nie ho zobudiť , iba reštartom ).....
0

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa jukov » 03 Aug 2019, 13:18

To: cool-zool
Teraz som v Správcovi zariadení pre môj BT modul vo vlastnostiach - Správa napájania - Povoliť počítaču ušetriť energiu vypnutím zariadenia túto možnosť zakázal a po uspatí a prebudení NB myš funguje.
Uvidím dokedy ...
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa cool-zool » 03 Aug 2019, 13:24

To jukov : ja mám túto možnosť vypnutú už dávno a vravím , mne sa to stáva náhodne po rôznych časoch (hodina , dve niekedy dlhšie )... Pri uspatí a zobudení PC nemám problém , myška sa prebere a funguje , ale po dlhšom zapnutí a používaní pc sa zrazu sekne a nie , nie reagovať až po spomínanom úkone ... Ale držím ti palce aby to tebe išlo ....
P.S. je zaujímavé že cez USB BT funguje bez problémov , a skúšal som aj inú BT myš a to isté takže chybu
myšky som vylúčil .....
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa Edgar » 04 Aug 2019, 01:17

cool-zool napísal:nakoniec mi dali mini USB BT a cez neho to fungovalo bez problémov
Potom chyba interného BT modulu alebo jeho ovládača
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Aug 2019, 11:09

Momentalne rkbim este pokusy stym. Po restarte sa mi to spojilo. Potom som BT odpojil (disconnect), vypol sluchatka a dal hybrrnovat. Po zobudedi z hybernacie a zapnuti a pripojeni sluchatok to islo.
Poto. Som pocas jazdy dal hybernovat PC. Po zobudeni bol zvuk prec a pomoze az restart. Este robim pokusy kedy ako sa to sprava. Potom sa este ozvem co som zistil.
Cize ten zakladny problem je ten ze ked mam spojeny BT a ja odidem od pc nachvilu a pc zaspi tak sa to prepojenie po zobudeni obnovi ale zvuk nie. Toto by som mohol vyriesit nepriamo tym ze nastavim dlhsi cas na zaspanie ale neriesi to problem ak mam viac okien otvorenych a ja ich nechcem zavriet a umyselne dam zaspat PC. Sice tam zase moze manualne najprv odpojit BT. Budem to este sledovat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

aladar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 04 Jún 2018, 21:22

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa aladar » 04 Aug 2019, 13:00

Edgar napísal:Potom chyba interného BT modulu alebo jeho ovládača
Alebo windowsu, ktoreho update tuto funkcionalitu oddrbal. Cize hlasit microsoftu.
Ja by som hladal tento problem v anglictine, pretoze v zahranici sa uz asi riesil a asi aj viac ludi malo tento problem. Tak som prechadzal aj so svojim NTB na Win 10, ked som niekde nasiel riesenie.

-- Spojený príspevok 04 Aug 2019, 13:06 --
romiadam napísal: Potom som BT odpojil (disconnect), vypol sluchatka a dal hybrrnovat. Po zobudedi z hybernacie a zapnuti a pripojeni sluchatok to islo.

Poto. Som pocas jazdy dal hybernovat PC. Po zobudeni bol zvuk prec a pomoze az restart. Este robim pokusy kedy ako sa to sprava. Potom sa este ozvem co som zistil.
Cize ten zakladny problem je ten ze ked mam spojeny BT a ja odidem od pc nachvilu a pc zaspi tak sa to prepojenie po zobudeni obnovi ale zvuk nie.
Otazka je, ze ci si BT vypol po nenandviazani spojenia po zobudeni? Skus po zobudeni vypnut BT aj sluchatka. A zapnut a skusit. A samostatne po hibernacii aj po rezime spanku.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Aug 2019, 20:22

Teraz naposledy som po zaspani NB, vypol sluchatka. Deaktivoval BT adapter, Aktivoval BT adapter, zapol sluchatka. Manualne pripojil slchatka cez bluetoot program a spojilo sa to ale nebol zvuk. No este som musel ist do nastavenia zvuku a v "Playback Devices vybrat BT sluchatka a zvolit "Set default" a "OK" A BT sluchatka funguju. Budem to takto este skusat a dam vediet.

Mam este otazku:
Vo vlastnostiach BT sluchakach v Services mam moznosti pre zafajknutie: (Ked som otvoril tuto temu, tak som mal zafajknte vsetko, teraz pouzivam len Audio Sink, zvuk je kvalitny, ci ten problem co mam nebol tym ze bolo vsetko zafajknute)
- Audio Sink (Bluetooth AV ovladac sa nainstaluje po zafajknuti)
- Handsfree Telephony
- Headset
- Remote Control
- Remotely Controllable Devices

Ked zafajknem len Heaset, tak zvuk je ubohej kvality. Ked odfajknem Headset a zafajknem len Audio Sink, tak zvuk je kvalitny ako bezne "wired" sluchatka.
Aky je medzi nimi rozdiel?
Co znamenaju tie ostatne Services? Predpokladam ze Handsfree Telephony bude asi prijatie tel. hovoru, ale v pocitaci? To as nepotrebujem. Remote control, nemam predstavu co mozem remote kotrolovat so sluchatkami.
A co je Remotely Controllable Devices uz nemam ani potuchy...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Aug 2019, 10:12

Vcera vecer som hybernoval PC, ze som neodpajal BT. Sluchatka boli spojene s NB a zvuk fungoval. Po uspani NB som vypol sluchatka.
Dnes rano som zobudil PC z hibernacie a potom zapol sluchatka. Sluchatka sa automaticky spojli s NB a aj zvuk isiel.
Ze by to pred tym bolo sposobene s tymi Services? Neviem. Zatial to vyzera dobre. Budem to este sledovat a dam vam vediet.
Mam to nastavene takto:
BT.PNG
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Bluetooth spojenie nefunguje ako ma

Príspevok od používateľa Daevid » 05 Aug 2019, 15:30

Ja si skôr myslím že to bolo týmto: "Playback Devices vybrat BT sluchatka a zvolit "Set default"
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok