Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Elektrotechnick├ę minimum

Elektrotechnick├ę minimum

Elektrotechnick├ę normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Re: Elektrotechnick├ę minimum

Odosla┼ąod milansprlak » 12 Aug 2019, 22:02

Zaujimave, zrejme ide o rozpor medzi ti a nip. Prikladam stanovisko ip: https://www.ip.gov.sk/poziadavky-na-vzdelanie-pre-ziskanie-osvedcenia-revizneho-technika-vyhradenych-technickych-zariadeni-elektrickych/. Pokial sa ti podari uspesne ziskat 24 daj vediet, aby sme zistili ako to vlastne je.
milansprlak
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 109
Vek: 27.33
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014
Paragraf: 23

Odosla┼ąod technikus110 » 13 Aug 2019, 06:34

stfunoob: technick├í in┼ípekcia rob├ş ┼íkolenia a sk├║┼íky, vyd├í protokol o vykonan├ş sk├║┼íky, ale osved─Źenia vyd├íva centr├ílne NIP, pod─ża miesta bydliska.

Porekadlo: Nikto v├ím ned├í viac, ako my v├ím vieme s─ż├║bi┼ą. Zapla┼ą si ┼íkolenie, zapla┼ą si zdravotn├║ prehliadku, zapla┼ą si sk├║┼íky a oni to po┼íl├║ na NIP. D├┤le┼żit├ę je, ─Źo pr├şde odtia─ż....
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 586
Vek: 59.81
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Merak » 13 Aug 2019, 08:12

Najlep┼íie sprav├ş┼í, ke─Ć osl9v├ş┼í N├íridn├Ż In┼ípektor├ít Pr├íce a ich sa op├Żta┼í, ke─Ć┼że oni schva─żuj├║ a vyd├ívaj├║ osved─Źenia par. 24.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6712
Vek: 39.88
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012

Odosla┼ąod Merak » 13 Aug 2019, 08:34

Rie┼íite tu vyu─Źen├ęho kuch├íra ─Źi mur├íra s maturitou, pppritom samotn├í 508 V├ím stanovuje:
┬ž 21
Elektrotechnik
(1) Elektrotechnik je fyzick├í osoba, ktor├í m├í ukon─Źen├ę stredo┼íkolsk├ę elektrotechnick├ę vzdelanie alebo vysoko┼íkolsk├ę elektrotechnick├ę vzdelanie.

─îi┼że z m├┤jho h─żadiska, aj ke─Ć bude mur├ír s v├Ż┼íkou ale bude ma┼ą iba elektrotechnick├ę minimum, tak na par. 24 mu to nesta─Ź├ş.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod stfunoob » 13 Aug 2019, 10:15

Zdrav├şm takze neska som na va┼íe odpor├║─Źanie kontaktoval priamo NIP a vec mi bola ozrejmena takto.
Musim mat ukon─Źen├ę stredo┼íkolsk├ę vzdelanie s maturitou technick├ęho charakteru plus nato elektrotechnick├ę minimum minim├ílne 400hodin
Menej ako 400hodinove kurzy m├┤┼żu mat paragraf najviAc 23, plus roky praxe pod─ża triedy o ktor├║ sa uch├ídzate.
stfunoob
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2019

Odosla┼ąod milansprlak » 13 Aug 2019, 21:10

Nejak sa mi nezda ze menej ako 400 hodin mozes mat 23, podla mna(aj vyhlasky 508) s kurzom menej ako 400 hod nemozes mat ani 21.Avsak ti mas 400 hod kurz tak by su mal mat max 23. Alebo sa mylim?
milansprlak
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 109
Vek: 27.33
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014
Paragraf: 23

Odosla┼ąod technikus110 » 14 Aug 2019, 05:30

Kurz geniality mus├ş trva┼ą v minim├ílne 400 hod├şn na to, aby si mohol ├şs┼ą bez paxe najprv na par. 21. Logicky pred kurzom ak si nie─Źo robil, tak to nie je tvoja leg├ílna prax. A ak ti niekto d├í potvrdenie ┼że ├íno, tak poru┼íil vyhl├í┼íku a z├íkon pri zamestn├ívan├ş...... A┼ż po prvej sk├║┼íke z├şskava┼í prax.

N├ísledne na to tvoj zamestn├ívate─ż m├í povinnos┼ą zo z├íkonn├şka pr├íce stara┼ą sa o ud┼żiavanie a zvy┼íovanie tvojej odbornosti.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 586
Vek: 59.81
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018

Odosla┼ąod Merak » 14 Aug 2019, 08:13

milansprlak nap├şsal:Nejak sa mi nezda ze menej ako 400 hodin mozes mat 23, podla mna(aj vyhlasky 508) s kurzom menej ako 400 hod nemozes mat ani 21.Avsak ti mas 400 hod kurz tak by su mal mat max 23. Alebo sa mylim?

áno
s kurzom max. ┬ž23
na ┬ž24 mus├ş┼í ma┼ą elektrotechnick├ę vzdelanie s maturitou alebo V┼á
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Normy elektro

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist