elekronika stahovania okien

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Júl 2014, 22:32

noo, ci pana, paradna schema, keď som bol u Teba tak to bolo dosť, rozhadzane :D

a keby si dal do serie prudovu el. poistku? hm? neche sa ti? :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Júl 2014, 22:36

hm, lave dvere spolujazdcove okno, to funguje? ved ten motor je stale v skrate, ako sa to da ovladať?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Júl 2014, 22:39

nema to tu byť rozpojene?
Prílohy
sťahovanie okien Punto.JPG
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Júl 2014, 22:53

Ci pana, veruže máš pravdu, už som to prekresloval automaticky,milionty krát, takže som tam zabudol vygumovať v skicári ten prepoj. :mrgreen:

Ešteže nespíš a všimol si si to .Dík za upozornenie.Ozaj, nakoniec som zohnal ešte jeden originál prepínač,takže som v pôvodnom vymenil rovno obidve kolísky,akurát som musel aj nakrimpovať nazad odcviknuté káble na pôvodné konektory :wink:
/kedy ideš pre motorku?/
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 06 Júl 2014, 08:17, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Júl 2014, 23:03

motor v pravych dverach je v skrate, pre motor to nevadí ale ovladať sa tým padom nedá, zhoreli by vypinače :) chápeš.

kedy? Zrejme 26 v sobotu. to je blbosť, to bude všetko zavrete, ale keby som prišiel, v sobotu, dalo by sa prespať? :) aj do pondelka by som ostal , keby bolo možne, bo chapeš, sobota nedela, servis zavretý :) a nova kamoška s ružomberka, barz pekna :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Júl 2014, 23:35

Ked tam nebude ten prepoj čo si opravil, tak to musí fungovať.Ony oba motory sú stále pripojené oboma koncami na mínus,akurát pri stlačení ktoréhokolvek tlačítka im pripojíš plus ,teda podla toho ktoré tlačítko stlačíš, odkial príde plus , na tú stranu sa bude točiť.
Nie sú to prepínače spriahnuté, len nezávislé tlačítka.
Ved to ma zozačiatku miatlo, že v origoš autoschéme sú nakreslené s čiarkovaným prepojom ako spriahnuté ,ale ked som ich rozobral, tak som zistil že sú nezávislé.

Ten víkend nebudem tu,ale pokúsim sa vybaviť ešte klúče. :wink:


Dávam teda radšej opravenú schému.
Druhá schéma je pre lahšie zapojenie prepínačov, ak zoženiete originálne prepínače a káblovačku z Punta kôli lahšej identifikácii káblov podla farieb.
Prílohy
sťahovanie okien Punto.JPG
Punto sťahovanie okien -varby vodičov.JPG
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 06 Júl 2014, 07:59, upravené celkom 2 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa genius3258 » 03 Júl 2014, 00:15

Podľa mňa by bolo najjednoduchšie a najvhodnejšie riešenie dať pred motorčeky polyfuse poistku na príslušný prúd. Načo si zbytočne komplikovať život...
napr. http://www.sos.sk/?str=12&code=H30&from=0

aj v datašitoch píšu, že sa to smie používať ako ochrana elektromotorov
0
Run it, break it, fix it, love it :)

robertbulko
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 16 Sep 2013, 07:41

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa robertbulko » 03 Júl 2014, 10:39

datam, neviem či som pochopil čo vlastne chceš. Chceš automatické dovieranie otvorených/pootvorených okien??? Ak áno, môžem ti podarovať jeden modul, ktorý som nikdy nepoužil a má aj ochranu. Tento modul očakáva zamykací impulz, takže je vhodný pre autá s centrálnym zamykaním.
Prílohy
DSC_0793.jpg
DSC_0795.jpg
0
Naposledy upravil/-a robertbulko v 03 Júl 2014, 17:01, upravené celkom 3 krát.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Júl 2014, 11:08

Ja už neriešim nič, lebo mne to vyhovuje tak ako som to urobil, teraz už len beží polemika o tom ,ako by sa dalo vyriešiť vypnutie pri doraze.To tvoje zariadenie by to iste zvládlo ,ale ďakujem za ponuku.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa alluf » 19 Aug 2019, 07:20

Využijem tému. Mám Golf 3 variant r.v98 1.9tdi.
Nefugovala mi stahovačka predného pravého okna = chýbal motorček, zohnal som jazdení , nefungoval ale na druhých dverách áno = pristrihnutý napájací kábel, opravil som. A teraz problém - točí sa naopak teda ked stlačím hore ide dole a to aj z miesta vodiča. Z navijaka som lanka dole nedával teda neviem si predstaviť ako by som ho mohol otočiť naopak, mal som však dávnejšie rozobratý ten motorček ale tam si tiež neiem predstaviť ako by som ho mohol zložiť "naopak" uhliky atď som dal tak ako boli. Napáda niekoho niečo ? resp napadlo ma prehodiť piny na konektore spínača ale tam je to zapojené cez rezistor a celkovo nejak divne nevedel som prísť na to že ako (5pin) samozrejme jeden je na podsvietenie. Vie mi niekto poradiť ? lebo rozoberať to znova ....
0

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa Ilija » 19 Aug 2019, 09:49

Otoč len drvôty na motorčeku.
0

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa alluf » 19 Aug 2019, 10:17

skúsil somvymeniť za iní motorcek ( tiež brose z golfa- vyzeral rovnako akurát ma jemne iné označenie) a ten ide správne ale pre zmenu ide len po kuskoch, okno možno 5 cm. Pozrel som uhliky všetko ok. No prehodiť kábliky na motorčeku ok ale kde, kedže do toho ide 9 káblov. Vo vnútry je ale plošak nerozoberatelne takže ani privodne pliešky neviem prepajkovať. Jedine nejak na privode na kabeláži lenže i v tom motorčeku je celkom dosť elektroniky a nechcem ju odkuriť. Preto ma napadlo vymeniť skôr piny na spinačoch len ktoré :-/ .
0

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa Ilija » 19 Aug 2019, 10:21

Hm, asi si zohnal motorcek druheho boku... Preto je naopak...
Tazko pojde, tusil som ze len dva drvoty idu donho..
Daj fotku.
0

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa alluf » 19 Aug 2019, 10:25

No pokiaľ viem mal by to byť na správny bok, a ďalšia vec čo mam ten druhý ma asi o pol cm dlhší motor ale vypiná ho, teda oknom zavriem ale na asi 5-6 stlačení . ...

ach jaj trivialna vec povedal som si a včera som pri tom strávil celí den .. a dnes asi znova...

EDIT: ked ta premýšlam tak zameniť by ten motor ani nemal isť .. čo tak pametám ked som ho porovnával na šoferových dverách tak bol zrkadlovo aj kôli uchyteniu, kto vie či ale niekto v minulosti na tom aute neskušal namontovať iný motorcek a niekde niečo prehodil. Kedže ja som to kúpil uplne bez motorceka a mechaniky len podoprete okno doskou. Blíži sa STK a treba mi to rýchlo opraviť.. kedže ma čaka ešte kopa iného
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa Atlan » 19 Aug 2019, 10:43

Nejde vy6iahut moyorcek pootocit o 180st a vsunu6 naspat na kontakty.

Moznost B odmontovat z motorceka cast s uhlikmi a k9ntaktami a otocit to na tele motora.
0

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa alluf » 19 Aug 2019, 14:21

No.. Pootočiť sa to neda samotný rotor z plastom v ktorom su uhlíky sa nasúva do plastového tela z elektronikou, dalo by sa to prekopať ale to by som musel odrezať pevné kontakty a nejak to preletovať ale = hodinárska práca. Motorčeky sú rozdielne vo vnútri rozdielne (elektronicka čast plus jeden je starší a ma dlhší rotor - druhy už SMD súčiastky ale motor kratší-slabší = rozdielny rok auta z ktorého to bolo vymontované) a tam je práve aj rozdiel v prepolovaní. Špekuloval som ako to spraviť ale plošak sa nedá vybrať aby som to cele prekopal aj ked dalo by sa ale bola by to veľmi pracna práca.

Urobil som to nakoniec tak že som dal ten motorček ktorý ide naopak ale aspoň ho nevypína, tamten vypína asi ochrana v poistkovej skrinke mal by tam byť nejakí "poistkový automat" lenže ten čo sa točí správne je výkonnejší a teda ma aj väčší odber prúdu a preto ho vyhodnotí akoby bol už na doraze a tak ho stále vypína. Tak som to dočasne vyriešil tak že som prehodil kontakty na spínači ale len na jednej strane (prava) a na šoferovej kde je ovladanie aj L aj P strany som to ale musel nechat tak teda ten pravy ide "naopak" kedže keby že to prepolujem tam tak by šiel naopak zas druhy motor. Našiel som schému viď http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=180&t=262703 . Ak ale niekoho napada ako to prepojiť tak aby šlo správne ovladanie aj na ľavej strane budem rád no podla mna pri takomto zapojení vnútra spínača to nejde či ?
0

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa alluf » 19 Aug 2019, 23:48

S5733 a S405 - tam som prehodil 3 a 4 - ako to ale zapojiť S5733 ale tak aby mi to zas neprehodilo chod motora na lavej strane ?
Prílohy
5.jpg
6.jpg
0

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa alluf » 21 Aug 2019, 09:14

nikto ? :-/
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: elekronika stahovania okien

Príspevok od používateľa datam » 28 Aug 2019, 09:51

prehoď to pred motorom a nemusíš riešiť nič iné. Do dverí sa v pohode u trojkového golfu dostaneš.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok