bezdrôtový vypinač - problém s relé

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

jano224
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 05 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: bezdrôtový vypinač - problém s relé

Príspevok od používateľa jano224 » 22 Aug 2019, 20:08

Ano výstup je spínača je spínaný triakom, ináč by tam nebol písaný min.5W a max 1000W. V prípade že by bolo na výstupe spínača relé, bol by uvedený len max.1000W

Ako bolo už uvedené vyššie...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5640
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: bezdrôtový vypinač - problém s relé

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Aug 2019, 21:27

Je úplne jedno, aký typ spínača je na výstupe (ale píše že relé..) ten MeanWell LED driver je podľa mňa totalshit... jeho "harmonické rušenie" úplne odstaví ovládacie pásmo toho vysielača/prijímača. Pokiaľ bude ten zdroj v blízkosti toho systému zapojený aj do inej zásuvky (natrvalo), určite bude blokovať/rušiť ovládanie.
Tie LED-drajvre sú niektoré fakt na vstupe bez akéhokoľvek filtra a na výstupe len možno...ušetriť treba všade 8)
Už som ti to písal... daj tam ADAPTÉR (2A) a NIE LED-driver a pôjde to.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

djmirente
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Aug 2019, 18:02

Re: bezdrôtový vypinač - problém s relé

Príspevok od používateľa djmirente » 22 Aug 2019, 21:34

MisoTipek napísal:A je tam určite relé? Píšeš max.1000W min.5W , nieje to spínané triakom? A vadí mu typ záťaže?
:pain:
Nie je to relé vid foto
Obrázok
Obrázok

A ako píše mrdred tak asi tam dám adaptér a hotovo
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5640
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: bezdrôtový vypinač - problém s relé

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Aug 2019, 21:44

djmirente napísal:Prosím povedz mi čo je triak? počul som o tom ale neviem čo to je
to je práve to, prečo ti odporúčam použiť certifikované zariadenie pre neznalých... ADAPTÉR

Triak je polovodičová spínacia súčiastka, schopná viesť elektrický prúd oboma smermi. Vlastnosťami približne zodpovedá dvom antiparalelne zapojeným tyristorom, ktorých riadiace elektródy sú prepojené do jednej. Triaky sa vyrábajú pre bežné napätia v rozvodných sieťach a pre prúdy rádovo jednotiek ampérov.
Typické využitie triaku je pri regulácii intenzity osvetlenia, výkonu vyhrievacích telies, otáčok elektomotorov v práčkach, vŕtačkách, ventilátoroch a ďalších domácich elektrických spotrebičoch. Jeho hlavnou výhodou je jednoduché zapojenie do elektrického obvodu.(zdroj Wikipedia)
Ešte doplním - triak v "bežnom" zapojení nie je galvanicky oddelený od zdroja ako relé...potrebuje doplnky (optočlen/optotriak)
Ale to vôbec nepotrebuješ riešiť...

-- Spojený príspevok 22 Aug 2019, 21:50 --
djmirente napísal:Nie je to relé vid foto
kurňa... a toto je čo ? mimozemšťan (Alzák :twisted: ) ?
rele.png
A nehambi sa ... opýtaš sa - si za "neznalého 5 minút" neopýtaš sa - si BLBca celý život :)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: bezdrôtový vypinač - problém s relé

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Aug 2019, 22:35

,Takže to fakt bude o tom, že.. človek mieni- číňan mení... :wink: ,takže som veril logike,nie žltej praxi. :D
PS- Stačí, že je niekde vo vete čiarka ,alebo tam chýba a už to zmení význam vety.
Nie, je tam relé.- to znamená že je tam relé.
Nie je tam relé.- to znamená, že nie je tam relé. :wink:
Takže treba dávať pozor aj na diakritiku vo vyjadrovaní,pretože nesprávne použitá, alebo nepoužitá čiarka vo vete ,vedie k zmätkom a nejednoznačnostiam v komunikácii. :!: Prípadne treba vetu štilizovať tak, aby bola nespochybnitelná vo význame.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

djmirente
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Aug 2019, 18:02

Re: bezdrôtový vypinač - problém s relé

Príspevok od používateľa djmirente » 23 Aug 2019, 17:57

Presne zabudol som dať čiarku :D tak nikto nie je mimozemšťan malo to byť Nie, je to relé :D ospravedlnujem sa
to je práve to, prečo ti odporúčam použiť certifikované zariadenie pre neznalých... ADAPTÉR
A prosím vedel by si mi sem dať nejaký link a nech to kúpim a mám svätý pokoj? Nech zas nekúpim nejakú blbosť :D Ďakujem
0


djmirente
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Aug 2019, 18:02

Re: bezdrôtový vypinač - problém s relé

Príspevok od používateľa djmirente » 25 Aug 2019, 08:08

ďakujem za pomoc všetkým :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok