MIX suciastky, zariadenia

Sekcia určená na kúpu

Moderátori: Merak, Moderátori

ShadowKE
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Sep 2019, 17:23

MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa ShadowKE » 13 Sep 2019, 20:05

:!: Ahojte :wink:

:arrow: nemate niekto MIX komponenty za ODVOZ/Poštovne ideálne Košice

poprípade hocijake EL zariadenia ktoré viem rozobrať a vybrať si z nich dane komponenty
alebo nejaké plošaky na vyhodenie čo si to z toho viem vybrať ...

konkrétne mi ide o nejaké rôzne mix veci čo by som mohol použit pri "hraní" :lol: s synom keď si spolu budeme dačo skladať ciže nizkonapetove cca 1,5-12v pomoze to aj mne znovu sa do toho dostať aj pre neho to určite bude zaujímave :mrgreen:

npr: kabliky s konektormy, spinace, konektory, svorkovvnice,prepinace tlacitka ventilator, vypinace, potenciometre, rezistory, diody, ledky, ziarovky, vypinaciky , triaky, chladice, tranzistory, tyristory, senzory, repraciky male, bzuciaky

plošaky prebytkové

:arrow: CO KÚPIM


alebo poradiť čo konkrétne si vybrať aj kde kúpiť keď viete o niečom lacnom :) robil som s tím naposledy v skole :D (IDE MI O CENU NIE KVALITU )
-plošaky klasicke aj skusobne+ veci k tomu... staci mi aj stara technika cize fixka a kyselina
-Odsávací pásik
-
-krokosvorky na multimeter (káblik mam s tím meracím hrotom) ale to si asi zozeniem



tag Autorádiá
Domáce kiná
Hifi systémy, Rádiá
Projektory
Televízory
Video, DVD prehrávače
Videokamery
Zosilňovače
Ostatné audio video
DVD, Blu-ray mechaniky
Fotoaparáty
Grafické karty
Herné konzoly
Herné zariadenia
Chladiče
Kopírovacie stroje
Modemy
MP3 prehrávače
Notebooky
Pamäte
PC, Počítače
Procesory
Sieťové komponenty
Skrine, zdroje
Spotrebný materiál
Tlačiarne
Wireless, WiFi
Základné dosky
Záložné zdroje
Zvukové karty
Ostatné
0
Naposledy upravil/-a ShadowKE v 13 Sep 2019, 22:31, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa Mek » 13 Sep 2019, 21:40

Ked pojdes po vonku po sidlisku, maj oci otvorene. Pomerne casto je pri smetakoch vyhodena nejaka elektronika, najcastejsie televizory a pocitace. Aj ked tam nepatria, ale do zberneho dvora. Tak to vyuzi a poriadne to vykuchaj. Cena suciastiek - zadarmo.
Tie veci co chces kupit, si objednaj z Ciny - ebay, aliexpress a pod. Snad to tak nehori.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

ShadowKE
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Sep 2019, 17:23

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa ShadowKE » 13 Sep 2019, 22:02

vďaka za typ ale z hygienických dôvodov určite nevyužijem kedže boch zna kto to mal
0

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa StefanST » 14 Sep 2019, 00:53

Ak chceš len nové, pozri EZK-Krčmář http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?oddil=3
Zaujímavé by boli pre teba sady súčiastok, posiela aj na Slovensko.
Ak chceš k Vianociam darček, obetuj 100€ a máš základ pre experimentovanie. Ak to chceš lacnejšie, hľadaj v Číne.
Napr. sady
SADA01-R0207 / Sada obsahuje 73hodnot po 14 ks rezistorů R0207
SADA02-ELRA / Sada obsahuje 12 hodnot (213 ks) radiálních elektrolytických kondenzátorů ELRA/105°C
SADA06-POL01 / Sada obsahuje 161 ks polovodičových součástek ve 32 druzích
SADA07-LED01 / sada obsahuje 122 ks LED diod ve 30 druzích, 3, 5, 10mm, obdelníkové (červené, žluté, zelené, modré, bílé, blikací)

Plošné spoje pre začiatok netreba, radšej kontaktné pole (breadboard), napr. KO-POLE 165x55 z uvedenej ponuky. K tomu sadu prepojovacích káblikov. Neskôr, pre trvalejšie konštrukcie použiť rôzne univerzálne dosky. Až keď to má byť "výstavná" konštrukcia ísť do DPS.

Pre začiatočníkov aj základná sada kníh, napr. séria "Elektronika tajemství zbavená" a "Poznáváme elektroniku" (dá sa nájsť aj pdf)

pozn.: Keď nechceš "MIX komponenty" zo sídliska, alebo zberného dvora (väčšina to má práve takýmto spôsobom), rozhoď siete po svojich známych, susedoch a pod., kto by vyhadzoval starú alebo nefunkčnú elektroniku, nech ju presmeruje na teba. Aj tu na fóre sa občas objaví ponuka "Darujem..." so zbytkami elektroniky - to ale vyžaduje trpezlivosť a sledovanie rubriky. Najlepšia na súčiastky je stará elektronika z éry tranzistorov.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Sep 2019, 06:43

Mám plnú pivnicu,ale v BB,darujem ti ,len tá diaľka.Vyrieši si odvoz.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Sep 2019, 08:57

ShadowKE napísal:vďaka za typ ale z hygienických dôvodov určite nevyužijem kedže boch zna kto to mal
S tým by som si starosti nerobil...rozobrať to môžeš v rukavičkách, a plošáky potom umyť v teplej vode saponátom, štetcom/kefou a nechať vysušiť. Nič sa bežným súčiastkam nestane a cigánske hračky bývajú vykuchané a ináč špinavé :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Koloman
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 27 Feb 2019, 13:15
Bydlisko: Bratislava

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa Koloman » 14 Sep 2019, 12:50

Ahoj, mam toho vela ale v BA. Pridi autom a odvez za pár Eur. a zadara!! 73
0

ShadowKE
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Sep 2019, 17:23

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa ShadowKE » 14 Sep 2019, 18:02

StefanST napísal:Ak chceš len nové, pozri EZK-Krčmář http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?oddil=3
Zaujímavé by boli pre teba sady súčiastok, posiela aj na Slovensko.
Ak chceš k Vianociam darček, obetuj 100€ a máš základ pre experimentovanie. Ak to chceš lacnejšie, hľadaj v Číne.
Napr. sady
SADA01-R0207 / Sada obsahuje 73hodnot po 14 ks rezistorů R0207
SADA02-ELRA / Sada obsahuje 12 hodnot (213 ks) radiálních elektrolytických kondenzátorů ELRA/105°C
SADA06-POL01 / Sada obsahuje 161 ks polovodičových součástek ve 32 druzích
SADA07-LED01 / sada obsahuje 122 ks LED diod ve 30 druzích, 3, 5, 10mm, obdelníkové (červené, žluté, zelené, modré, bílé, blikací)

Plošné spoje pre začiatok netreba, radšej kontaktné pole (breadboard), napr. KO-POLE 165x55 z uvedenej ponuky. K tomu sadu prepojovacích káblikov. Neskôr, pre trvalejšie konštrukcie použiť rôzne univerzálne dosky. Až keď to má byť "výstavná" konštrukcia ísť do DPS.

Pre začiatočníkov aj základná sada kníh, napr. séria "Elektronika tajemství zbavená" a "Poznáváme elektroniku" (dá sa nájsť aj pdf)

pozn.: Keď nechceš "MIX komponenty" zo sídliska, alebo zberného dvora (väčšina to má práve takýmto spôsobom), rozhoď siete po svojich známych, susedoch a pod., kto by vyhadzoval starú alebo nefunkčnú elektroniku, nech ju presmeruje na teba. Aj tu na fóre sa občas objaví ponuka "Darujem..." so zbytkami elektroniky - to ale vyžaduje trpezlivosť a sledovanie rubriky. Najlepšia na súčiastky je stará elektronika z éry tranzistorov.

Vdaka ceknem co tam najdem ale moze byt od ruky ale ... chapes nie hociakej :D

-- Spojený príspevok 14 Sep 2019, 18:04 --
Koloman napísal:Ahoj, mam toho vela ale v BA. Pridi autom a odvez za pár Eur. a zadara!! 73
vdaka ale benzin by ma stal 48e :D takze to asi ne

-- Spojený príspevok 14 Sep 2019, 18:05 --
mr.dred napísal:
ShadowKE napísal:vďaka za typ ale z hygienických dôvodov určite nevyužijem kedže boch zna kto to mal
S tým by som si starosti nerobil...rozobrať to môžeš v rukavičkách, a plošáky potom umyť v teplej vode saponátom, štetcom/kefou a nechať vysušiť. Nič sa bežným súčiastkam nestane a cigánske hračky bývajú vykuchané a ináč špinavé :lol:

mas pravdu takto som sa nato nepozeral a... ale take ako tranzistor alebo trafa neviem vycistit a aj keby .... :confused: chapes ked viem od koho beriem v pohode ale pri bedni to tam da hocikto a to nechcem urcite xD

-- Spojený príspevok 14 Sep 2019, 18:05 --
5ko napísal:Mám plnú pivnicu,ale v BB,darujem ti ,len tá diaľka.Vyrieši si odvoz.

SS :)
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa Radus » 14 Sep 2019, 19:50

...keby si šiel cez PO, tiež viem po tebe čo to hodiť...
0

ShadowKE
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Sep 2019, 17:23

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa ShadowKE » 15 Sep 2019, 12:10

Čo-to hodiť to zasa dufam nie doslovne xD
0

ShadowKE
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Sep 2019, 17:23

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa ShadowKE » 19 Sep 2019, 16:00

tolky ste sa ozvali ale z nikoho nic :DDD

je tu niekto IDEALNE z KOSIC kto cital hornu spravu ? :D
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa cool-zool » 19 Sep 2019, 16:52

No nejaké veci (rozobraté plošáky z auto radií , hifi veží a pod.) , budem mať aj ja a občas aj do Košíc zájdem , no na tvojom mieste by som sa poobzeral po nejakom zbernom dvore (a v KE ich je) , prípadne mi onoho času niečo núkal aj p. V. Pichanič z predajne elektrosúčiastok TA-Elektro na Orlej ul. v Košiciach ...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Sep 2019, 17:18

Veď som ti písal, že mi máš dať adresu, že ti niečo nabalím aj poštou. :pain:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ShadowKE
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Sep 2019, 17:23

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa ShadowKE » 19 Sep 2019, 19:06

5ko napísal:Veď som ti písal, že mi máš dať adresu, že ti niečo nabalím aj poštou. :pain:
ved som ti pisal ss :D neodpovedal si :D
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Sep 2019, 19:11

A napísal si tam aj adresu? Ja nie som CIA. :D Iba oni vedia všetko. :wink:
Aha, na druhý pokus to vyšlo. :D
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 19 Sep 2019, 19:15, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ShadowKE
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Sep 2019, 17:23

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa ShadowKE » 19 Sep 2019, 19:14

5ko napísal:A napísal si tam aj adresu? Ja nie som CIA. :D Iba oni vedia všetko. :wink:
nie každopádne blbost som napísal ty si odpovedal len ja som sa dajak nezorientoval sprave v poste sorry.... už máš opravu SS ;)
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: MIX suciastky, zariadenia

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 19 Sep 2019, 22:24

Mozem Ti doviezt do KE na Moldavsku krabicu dosak na rozoberanie, je tam vsehochut. Podmienka je, aby si to, co sa zvysi nehadzal do kosa, ale dal do zberneho dvora, pripadne doviezol mne naspat a ja sa o to postaram. A samozrejme nejake to pivo by tiez nebolo na skodu :mrgreen:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok