Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • C# FTDI - vytvorenie eventu

C# FTDI - vytvorenie eventu

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

C# FTDI - vytvorenie eventu

Odosla┼ąod Radus » 23 Sep 2019, 09:33

Zdravim vospolok.
Rie┼íim moment├ílne pripojenie AD prevodn├şka pomocou SPI k PC pomocou FT2232. K├│dov├║ ─Źas┼ą som si prekopal aj prel├║skal viac menej v┼íetky pr├şru─Źky k MPSSE. Potrebujem va┼íak vytvori┼ą preru┼íenie, ktor├ę bude reagova┼ą na v├Żstup z prevodn├şka - DR(data ready) a k tomu ako nato som sa nikde nedo─Ź├ştal. Vo─żn├ę vsupy na FT2232 m├ím, viem ich nastavi┼ą ako vstup a ─Ź├şta┼ą z nich hodnotu, ale robi┼ą to dookola v slu─Źke sa mi zd├í ako prasa─Źina, chcel by som to ma┼ą podobne ako na MCU cez preuru┼íene.
Napr├şklad v tomto dokumente https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjN1IritebkAhXFIVAKHdtnClIQFjADegQIARAC&url=http%3A%2F%2Fwww.musidora.ru%2FLIGHT%2FFTDI%2FD2XXPG31.pdf&usg=AOvVaw1OFjjTJ_C9l56dT5BypuvO som na strane 29 narazil na funkciu FT_SetEventNotification. Ako som pochopil, malo by to fungova┼ą tak, ┼że po spusten├ş tejto funkcie sa program zastav├ş a ─Źak├í kedy d├┤jde k dan├ęmu eventu (s├║ tam a┼ż 3 :)). Vysk├║┼íal som vytvori┼ą thread a spustil v ┼łom dan├║ funkciu, ale thread sa mi ukon─Ź├ş bez nejak├ęho ─Źakania...
Nerie┼íil to n├íhodou u┼ż niekto? Alebo nejak├ę in├ę n├ípady?
─Äakujem.
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1004
Vek: 37.64
Zalo┼żen├Ż: 27.10.2009

Re: C# FTDI - vytvorenie eventu

Odosla┼ąod pocitujlasku » 23 Sep 2019, 09:55

aj prerusenie funguje na nekonecnej smycke a kontrole vstupu.
Inac sa to ani neda, len ta nekonecna smycka moze byt obycajny while, alebo aj hw implementovane, princip je stale rovnaky.
Aj v tom pripade je tam nekonecne cakanie.
daj to normalne cez while v smycke v samostatnom threade, len na koniec daj thread.sleep(1), alebo 10 - vtedy to nevyhuli procak. ja mam tak riesenu komunikaciu cez tcp a mam niekolko nekonecnych smyciek a threadov a v pohode.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4616
Vek: 36.61
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod peterple » 23 Sep 2019, 11:17

V prvom rade mus├şm poveda┼ą ┼że som to nerie┼íil a ani nie som moc doma vo WIN api.
Radus nap├şsal:Ako som pochopil, malo by to fungova┼ą tak, ┼że po spusten├ş tejto funkcie sa program zastav├ş a ─Źak├í kedy d├┤jde k dan├ęmu eventu (s├║ tam a┼ż 3 ).

Takto som ale popis tej funkcie nepochopil. Funkcia iba nastav├ş podmienky pre notifik├íciu. Kon─Ź├ş okam┼żite s info o tom ─Źi sa to podarilo alebo nie. Blokovanie si mus├ş┼í urobi┼ą s├ím.
Na str├ínke 36 (realnej 37) je na to pr├şklad
http://www.musidora.ru/LIGHT/FTDI/D2XXPG31.pdf#page=37
K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
WaitForSingleObject(hEvent,INFINITE);

To ─Źo si asi chcel je
FT_W32_WaitCommEvent v spolupráci s FT_W32_SetCommMask

http://www.musidora.ru/LIGHT/FTDI/D2XXPG31.pdf#page=92
Tu je ukazan├ę ako si nastavi┼ą monitorovanie zmeny CTS a DSR.
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1916
Vek: 52.89
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2013

Odosla┼ąod Radus » 23 Sep 2019, 12:14

─Äakujem, Peterple sk├║sim si to prejs┼ą, bude┼í ma┼ą pravdepodobne pravdu. Ak to nep├┤jde, sprav├şm to tak ako radil pocitujlasku :)
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1004
Vek: 37.64
Zalo┼żen├Ż: 27.10.2009

Nasp├Ą┼ą na C,C++,C#

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist