Aliexpress a clo

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Milos66 » 04 Okt 2019, 17:23

Edgar napísal: Na AliExpresse môžeš naraz zaplatiť aj 10 vecí v hodnote aj 1000€ a bude to jedna transakcia, ale 10 zásielok. To potom budú počítať DPH/clo z 1000€ na zásielku s hodnotou 100€? Kus blbosť nie?
Kolega dva mesiace dozadu. Spoločná platba na asi 30 položiek na alíku. Prišlo to asi v 10 balíkoch. Jeden mu zadržali. Boli tam nejaké súčiastky na frézu - netuším. Zaplatil DPH z ceny 130€. Ani sa s ním colníci nebavili. Mal to na účte ako jednu transakciu, tak to brali ako cenu balíku. A šup, bol skoro o 50€ ľahší. Platiť všetko samostatne, to je hlavná zásada. Inak si koleduješ o dosť veľké výpalné od štátu.

Na účte nikdy nemáš uvedené za čo si konkrétne zaplatil v tom nákupe. Vždy je tam len jednotná cena a adresát Alipay.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Okt 2019, 20:19

a preto ja sa snazim objednavat od viacerych predajcov tak aby kazda platba bola do 20 eur. a samozrejme kazdeho predajcu platim samostatne
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa medved » 04 Okt 2019, 20:51

maher napísal:ono limit 22€ na bezplatný dovoz je mesačný, takže ak colníci zistia, že niekomu chodí priveľa balíkov, tak mu to zdania
mesačný ? o tomto počujem prvýkrát

Taktiež všetko platím samostatne... aj keď 10 balíkov naraz objednávam, platím každý samostatne alebo od rovnakého predajcu spájam dokopy 2-3, ale len aby to bolo do sumy 22€ za transakciu. Na toto bacha. Niekedy mi došli aj 3 balíky do schránky za deň.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Okt 2019, 07:11

nikde som praveze nezachytil, ze sa jedna o mesacny limit. kde sa o tom pise? ked netrafis to, ze naraz pride viac zasielok na colnicu k jednemu colnikovi, tak by to malo byt v pohode
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa fractal » 05 Okt 2019, 10:06

Zo stranky Financnej spravy SR:
Oslobodenie zásielok nepatrnej hodnoty odoslaných z tretej krajiny príjemcovi v Európskej únii, ktorých hodnota nepresahuje 22 EUR na jednu zásielku (napr. internetový nákup).
0
...live to fight another day...

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa michal312 » 17 Okt 2019, 16:11

Zdravim pani potreboval by som poradit. Objednaval som s cini PCB v hodnote 10eur + doprava cez dhl 22 eur. Dnes mi prislo avizo s dhl o colnom konani. Chcu poslat dokumenty + splnomocnenie ze ma budu zastupovat pred colnym uradom.
Az som dobre pochopil tak za to zastupovanie si nauctuju 24 eur.

Mozem si to aj sam ist vybavit na colny urad. Mimo DHL? Respektivne ako zistim kde sa zasielka nachadza?

-- Spojený príspevok 17 Okt 2019, 15:18 --

Este jedna. J nutne sa zaevidovat do systemu financnej spravy. To mi prislo taktiez v emaily od dhl.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa vaanja » 17 Okt 2019, 16:23

zasielka by sa mala nachadzat v Bratislave na letisku - Colny urad Bratislava, Usek colny PCU Bratislava letisko.

mal by si mat moznost nesuhlasit so zastupovanim, ale to samozrejme DHL neponukne, musis odmietnut sam.
v tom pripade si musis vybavit colne jednanie sam a teraz nechcem sirit nejake neoverene informacie, ale ked som to naposledy robil ja, tak som si musel vybavit nejaku registraciu v colnom systeme a vsetko sa muselo riesit elektronicky https://www.cep.financnasprava.sk/cep/p ... p.ui.cms/a prihlasneie kvalifikovanym el.podpisom.

inak nech ti je to vystrahou si niekedy nieco posielat cez DHL, tie kurvy si na tomto zalozili biznis a pravdepodobne proaktivne sa snazia, aby boli ich zasielky prejednane v colnom konani.

edit: inspiruj sa tu: https://dennikn.sk/blog/782254/prezil-s ... y-paskvil/
0
Naposledy upravil/-a vaanja v 17 Okt 2019, 16:30, upravené celkom 1 krát.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 17 Okt 2019, 16:27

Na to potrebujete OP s čipom a certifikátom elektronického podpisu. A potom veľa šťastia s vypĺňaním “jednoduchého” colného vyhlásenia a dolovaním údajov od dhlky.

Ja som to raz takto chcel, horko-ťažko som z nich dostal aspoň screenshot ich programu. Potom som si lámal hlavu nad tým formulárom, a nakoniec som im poslal splnomocnenie.

Tak tak, fajné zdieranie. Nabudúce poslať poštou alebo dať vyrobiť v eú. Za túto zásielku to bude 24€ pre dhl + 20% z ceny zásielky pre štát.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa vaanja » 17 Okt 2019, 16:38

a ako motivacny podmaz si pusti aj toto:
https://soundcloud.com/peter-cmorej/nahravka
0

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa michal312 » 17 Okt 2019, 18:28

Tu je zoznam bodov co mi poslali z dhl. Stale mi nejde do hlavy ci sa treba zaregistrovat do systemu financne spravy.

Čo je potrebné k colnému prejednaniu zásielky?



1. Splnomocnenie, ktoré slúži na zastupovanie súkromných osôb v colnom konaní - je potrebné vyplniť, vlastnoručne podpísať a zaslať späť na e-mail.

2. Email s potvrdením o zaevidovní osobných údajov do systému finančnej správy - zaevidovanie si vybavíte online, viac informácií ako aj potrebné tlačivo nájdete na stránke https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... I#fon_szso

3. Doklad o platbe/úhrade za tovar a dopravu - doklad na základe ktorého je možné preukázať reálnu hodnotu tovaru v zásielke (výpis z účtu, Paypal, snimok obrazovky z internet bankingu a podobne). Na doklade musí byť uvedené meno a priezvisko majiteľa účtu/karty.

4. Objednávka tovaru - objednávka, ktorú ste obdržali pri objednaní tovaru. Mala by obsahovať jednotlivé položky, ktoré su obahom zásielky ako aj ich jednotkovú cenu.

5. Presná špecifikácia tovaru (obsahu zásielky) - čo najpodrobnejšie prosím špecifikujte daný tovar v slovenskom jazyku. Čo to je, čoho súčasťou je daný tovar a na čo slúži?
0

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maher » 17 Okt 2019, 18:42

na adrese https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... I#fon_szso
si stiahni dotazník, vypíš ho a spolu z odfoteným OP im to pošli nazad, oni ti potom pošlu mail, že si zaregistrovaný aten prepošleš do DHL
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 17 Okt 2019, 18:50

Jasné spomínam si, ono je to tak. Prvá vec je tá registrácia s fotkou op aby ste mohli dovážať. Keď dávate splnomocnenie, toto stačí raz poslať a vyriešené.

Ak by ste chceli sám vybavovať colné vyhlásenie, to sa podáva elektronicky - t.j. tu už treba op s čipom a podpisom.
0

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa michal312 » 17 Okt 2019, 18:54

V pripade ze si to chcem sa poriesit tak musim zabezpecit vsetky dokumenty ktore vyzaduje DHL okrem splnomocnenia pre dhl a ist osobne do BA na colnu postu?
0

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maher » 17 Okt 2019, 19:03

nie, musiš si to vybaviť elektronicky cez ten ich zložitý systém a keď to budeš mať, tak si môžeš preto ísť do BA, lebo DHL sa na teba vykašle. veľa zdaru
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Wili » 17 Okt 2019, 19:27

to je teda riadne psycho :rolleyes: :crying:

v CR to funguje napr. tak ze mi z DHL prisiel link kde na ceskom colnom urade si ako sukromna osoba vygenerujem jednorazovy EORI kod, velmi jednoducho a rychlo, par udajov. Podla toho uz vsetko ostatne vybavia v DHL :D jedine co ich zaujima je faktura a co obsahuje balicek, hotovo, 5 minut :roll:
0

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa michal312 » 17 Okt 2019, 19:36

No nic ako vidim budem to musiet poriesit cez dhl a doplatit 24 eur + papierovacky :(
0

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maher » 17 Okt 2019, 19:42

nič iné ti neostáva, druhý raz si daj dobrý pozor koľko stojí poštovné a cez koho to ide. keď si prečítaš toto vlákno, tak na 2 strane som o tom písal
0

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa michal312 » 17 Okt 2019, 19:50

Tak do buducna si dam na to sakramentsky pozor. Pritom som to mohol kludne rozdelit do dvoch balikov. Su to dva nezavisle plosaky ku kazdemu z nich mi zaratali postovne. Schvalne som si to dal cez dhl ze za kolko mi to pride. Som sa dobre ojebabral.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 17 Okt 2019, 19:54

Wili napísal:to je teda riadne psycho :rolleyes: :crying:

v CR to funguje napr. tak ze mi z DHL prisiel link kde na ceskom colnom urade si ako sukromna osoba vygenerujem jednorazovy EORI kod, velmi jednoducho a rychlo, par udajov. Podla toho uz vsetko ostatne vybavia v DHL :D jedine co ich zaujima je faktura a co obsahuje balicek, hotovo, 5 minut :roll:
Proste aby to bežný smrteľník nedal. V kuriérskej službe to vedia, ale nevedia čo za to pýtať.

Elektronické podanie by mi nevadilo, ale to množstvo údajov....v tom sa hocikto nevyzná.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa vaanja » 17 Okt 2019, 22:08

ako pisu chalani, zaregistrovat sa v systeme financnej spravy sa musis tak ci tak, bez ohladu na to,ci colne konanie v tvojom mene bude riesit DHL alebo ty sam.
ked to uz raz absolvujes, tak nabuduce budes vediet presne ako na to.
ale naozaj radim vyhybat sa DHL ak je to mozne, pretoze oni narocky toto zneuzivaju.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok