Win8.1 dlhé načítanie plochy

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa medved » 17 Okt 2019, 00:07

Tam sú iba 2
- ESET
- Net Traffic

Tieto veci mám cez autoruns prečistené
0

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa Juroo » 17 Okt 2019, 09:30

To kde ti beží to logo Aorus, to je logo BIOSu ? alebo máš zmenené logo windowsu ? Ak to prvé tak ti to nabieha strašne dlho ...
Mám obyčajné SSD od Samsungu, asi EVO850, Win10 a starý systém (i5 4690k, doska Z97, 16GB RAM ešte DDR3) ... no do 10s možno aj skôr môžem od zapnutia pracovať. Logo dosky sa mi ani nestihne ukázať ...

Skontroluj si, či máš zapnutý FastBoot a veci okolo neho (defaultne vypnuté) ... teda aby nekontrolovalo zakaždým zmeny v HW, kontrolu RAM a ďalších XY vecí. Toto si necháš výhradne na reštart systému kedy BIOS sám FastBoot vypne, rovnako pri poruche, výpadku el. atď to dočasne tiež sám vypne.

Každopádne sa ubezpeč že máš aktuálne drivre hlavne na dosku + záplaty od výrobcu ak sú ... napr. tie u mňa zapli onen fastboot mimo iných užitočných vecí a utilít. Vstavané drivre sa mi osobne málo kedy osvedčili, v princípe fungujú ... ale nie vždy vedia ovládať všetko na danom HW.

Inak, áno, reštart Win8 aj Win10 je všeobecne dlhší ako reštart napr. na Win7 /na rovnakom HW/. Bežné zapnutie a vypnutie je ale iný stav v prospech nových systémov.
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa Edgar » 17 Okt 2019, 10:09

Jasné že na začiatku je logo Windowsu, to sa väčšinou zmení automaticky ak je systém pod UEFI.
Či sa ukáže (a na ako dlho) logo dosky je tiež len vec nastavenia BIOSu...
0

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa Juroo » 17 Okt 2019, 10:34

Samozrejme, všetko je vecou nadstavenia. Dávam len tip čo možno pozrieť.
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa medved » 20 Okt 2019, 07:19

Skontroluj si, či máš zapnutý FastBoot a veci okolo neho (defaultne vypnuté)
áno mám to zapnuté, mám tam aj ďalšiu možnosť UltraFast, ale nejaký veľký rozdiel v čase som už nevidel, klasický FastBoot je zapnutý. Hneď, ako nabehne to krútiace sa koliesko, to už je win8.1.
Každopádne sa ubezpeč že máš aktuálne drivre hlavne na dosku + záplaty od výrobcu ak sú
to som kontroloval, podľa stránok výrobcu mám všetko najnovšie, čo sa dá od nich stiahnuť.. skúšal, som aj pre srandu Driver Booster 7, vraj niektoré ovládače mám zastaralé.. tak ok veď skúsim, možno pomôže... pri tretej či štvrtej položke spadol cely win8.1 a už viac nenabehol :lol: .. šlo dať obnoviť systém a na najbližšie 2h som mal o zábavu postarané :lol: :lol: .. tak neviem, čo mi to ponúkal za somarinu ten Driver Booster, ale asi serem na neho, kamarát mi vravel, že on toto bežne používa a nikdy nemal problém.. kašľať na celý reštart win :mrgreen:
Prílohy
awea.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa medved » 23 Okt 2019, 06:47

Uz len informativne na zaver, vsetky moje problemy s win.. ako je pomaly restart na w8.1, vytazenie a pokles vykonu cpu na w10, nerealne hrat na w10 arma 2 a 3 pre nedostatok vykonu cpu, pomaly a sekavy win10 ako taky...

Vyriesilo to vsetko nahodenie win10 LTSC najnovsej verzie, dokonca uz v zaklade v SK lokalizacii plne funkcny na furt. Vytazenie v IDLE na ploche 0-1%, prekvapivo rychly restart a nielen start. Arma hry slapu jak hodinky na vysokych fps. Cely win10 ide tusim aj o nieco sviznejsie, ako moja predosla win8.1 a ako bonus ziadne sracky a balast vo win10, ktory mi ani nikdy nebude treba... aktualizaciu BIOSu som neriesil a ani uz to nie je treba skusat, len LTSC verzia win10 a najnovsie ovladace k doske zo stranok vyrobcu.

Teraz je radost pracovat na tom win10... este lepsie, keby taketo verzie win10 boli bezne dostupne a nie s tou kopou nezmyselneho balastu :axe:
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa cool-zool » 23 Okt 2019, 13:55

Nepovažujem sa za odborníka v oblasti W8,1 či W10 , ale fakt by ma zaujímalo aký je rozdiel v tých verziách W 10 a kde sa ti tá oklieštená verzia podarila zohnať ???
Premýšľam nad vyskladaním si nového mini PC ( kedže 3-oj ročný notebook Acer už pokuľháva ) na mini ITX doske s CPU Ryzen so vstavanou grafikou a NVme SSD m.2 a tie dosky a cpu už W 7 nepodporujú ( a s klasickým W10 čo som mal pôvodne na notebooku som nebol spokojný tak som ho peinštaloval na W7 ) ...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok