Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • de10-lite

de10-lite

Moderátori: psichac, Moderátori

de10-lite

Odosla┼ąod jamalpp » 25 Okt 2019, 16:56

Zdravim,

Chcel by som poprosi┼ą o pomoc .Chcel by som na spom├şnanej doske rozbeha┼ą nasledovn├Ż projekt:
K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
https://ecen3350.rocks/static/proj1.pdf

Projekt za zaober├í t├şm ┼że na doske sa rozdelia switche na 5 a 5 na ktor├Żch sa v bin├írnej forme nastavia ─Ź├şsla ,ktor├ę sa s─Źistaju a n├ísledn├Ż v├Żsledok v bin├írnej forme zobraz├ş na ledkach . Nikdy predt├Żm som ni─Ź podobne nerobil tak h─żad├ím pomoc niekoho sk├║senej┼íieho ako nato . Ktor├Ż by mi vedel poradi┼ą po pripadne posla┼ą nie─Źo podobne . Za ka┼żd├║ pomoc ─Äakujem .
jamalpp
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 51
Zalo┼żen├Ż: 07.06.2013

Re: de10-lite

Odosla┼ąod Tribec Zacks » 26 Okt 2019, 12:28

jamalpp, projekt sa hlavne zaobera pouzitim Nios-u (altera/intel cpu) na fpga a potom pisanie pre neho kod ako pre normalny mcu/cpu
Nios treba vygenerovat, nastavit ficury, rozhrania, kolko timerov, pamate, na akych adresach su namapovane a podobne, vybrat aka zbernica ma byt v systeme pouzita atd atd (vela z toho je automatizovane) nieje to az take tazke, ale ak si podobne veci nikdy nerobil, tak to bude postupovanie podla nejakeho navodu krok po kroku a ak nevies co robis tak to moze byt dost narocne a frustrujuce.
kazdopadne skus popozerat nejake youtube navody ako vygenerovat a potom prilozit nios do fpga projektu, ako pripojit rozhrania na piny a podobne. drzim palec, da to dobry zaklad do porozumenia ako je mcu poskladany dokopy.
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.
Tribec Zacks
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 629
Vek: 37.22
Zalo┼żen├Ż: 26.06.2010

Nasp├Ą┼ą na Assembler

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist