Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Dell N5010 - probl├ęm s kl├ívesnicou/radi─Ź na MB - vyp├şnanie

Dell N5010 - probl├ęm s kl├ívesnicou/radi─Ź na MB - vyp├şnanie

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Dell N5010 - probl├ęm s kl├ívesnicou/radi─Ź na MB - vyp├şnanie

Odosla┼ąod PATO555148 » 27 Okt 2019, 15:43

Ahoj, R├íd by som sa op├Żtal ─Źi niekto rie┼íil resp. stretol sa s podobn├Żm probl├ęmom. M├ím na opravu NB dell N5010 , vyzeral ┼że dlh┼íie nebol pou┼ż├şvan├Ż po zapnut├ş v┼íetko v pohode nabehlo fungoval 30 min, ke─Ć z ni─Źoho ni─Ź sa vypol. Ke─Ć som stla─Źil power tla─Źidlo zaplo NB na nieko─żko sek├║nd tj nabehol obraz, boot ale v z├ípeti to hne─Ć vyplo. ─îasom to vyp├şnalo po 1s po zapnut├ş( nabehne obraz, bios )a ┼íup shutdown, dokonca aj ke─Ć som stihol sa dosta┼ą do nastaven├ş BIOSu tak aj tam to do nieko─żk├Żch sek├║nd vypne. Po x hodinovom sk├║man├ş som zistil, ┼że ak vypoj├şm intern├║ kl├ívesnicu z konektora tak NB norm├ílne nabehne a funguje aj x hod├şn bez probl├ęmov. ─îi┼że ot├ízka: je chybn├í kl├ívesnica alebo radi─Ź na MB pre kl├ívesnicu (NPCE781BA0DX) ? Popravde som sa s takou chybou e┼íte nestretol. Ke─Ć pripoj├şm kl├ívesnicu za behu syst├ęmu ( viem je to risk) tak ob─Źas sa chyt├ş a funguje ale len max 45sek├║nd a potom NB sa vypne surovo. Postrehol som za ten ─Źas, ┼że tla─Źidla "w" "s" v├┤bec nereaguj├║. Po h─żadan├ş studen├ęho spoja, prelomen├ęho flat k├íbla z kl├ívesnice som k ni─Źomu u┼żito─Źn├ęmu nedop├ítral. Kl├ívesnica nie je nijak fyzick├Ż po┼íkoden├í ani zaliata tekutinou (vyzer├í ako nov├í). Taktie┼ż pri pokusoch zap├şnania som si v┼íimol ┼że NB sa korektne zapne len ak dr┼ż├şm 2 stla─Źen├ę kl├ívesy s├║─Źasne ( "," a "#") vtedy bez probl├ęmov nabehne ale polovi─Źka kl├ívesnice n├ísledne nefunguje ( ak pust├şm tie kl├ívesy, NB sa surovo vypne do 5s bez oh─żadu ─Źi je v biose alebo bootuje syst├ęm resp je u┼ż syst├ęm na─Ź├ştan├Ż) .
PATO555148
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 109
Vek: 24.53
Zalo┼żen├Ż: 12.05.2010

Re: Dell N5010 - probl├ęm s kl├ívesnicou/radi─Ź na MB - vyp├şnanie

Odosla┼ąod PATO555148 » 27 Okt 2019, 21:39

SOLVED, Probl├ęm vyrie┼íen├Ż, kl├ívesnica m├í zvod/zvody , paralelne som rie┼íil t├ęmu na inom f├│re. Je potrebn├ę vymeni┼ą kl├ívesnicu.
PATO555148
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 109
Vek: 24.53
Zalo┼żen├Ż: 12.05.2010

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist