Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Oprava/prerobenie netbooku eM350 NAV51

Oprava/prerobenie netbooku eM350 NAV51

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Oprava/prerobenie netbooku eM350 NAV51

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 05 Nov 2019, 19:23

Dostal sa mi do r├║k netbook eM350 NAV51 .
M├í "rozbit├ę / puknut├ę" LCD ─Źko ;poni─Źen├Ż kryt na tom LCD ─Źku ; cmos bat├ęria je na nule .
P├┤vodne nechcel ani na┼ítartova┼ą ale na┼íiel som chybi─Źku / ktosi "odstr├ínil" R288 /10M 0402 5% (sheet 13) pri kri┼ít├íli tak├Żm sp├┤sobom ┼że ten kri┼ít├í─ż vyskratoval .
Po odstr├ínen├ş toho skratu sa netbook ─Źiasto─Źne rozbehol [zasvietili dve LED - ky - power + tla─Ź├ştko power + za─Źalo chv├ş─żku ovieva┼ą CPU - ─Źko ] .
Prasknut├ę LCD - ─Źko [B101AW03 v.0 /DDC] ani nerozsvieti (m├┤┼że by┼ą chybn├Ż k├íbel ) ;ani ─Ćal┼íie nov├ę LCD - ─Źko [B101AW06 v.1 /m├í tro┼íka inde umiestnen├ş konektor + v datashete je namiesto DDC EDID ] .
Nefunguje ani ke─Ć pripoj├şm extern├Ż monitor .

Našiel som EC debug port (sheet 21) [EC_TX_P80_DATA + EC_RX_P80_CLK + ].
Ak├Ż sp├┤sob komunik├ície po┼żi┼ą pre ten debug port ????
Pr├şlohy
01-19.pdf
sch├ęmu som na┼íiel na http://onns.ru/
(4.16 MiB) Stiahnutá 10 krát
20-33.pdf
sch├ęmu som na┼íiel na http://onns.ru/
(2.07 MiB) Stiahnutá 5 krát
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1727
Vek: 35.53
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Re: Oprava/prerobenie netbooku eM350 NAV51

Odosla┼ąod JaroslavF » 05 Nov 2019, 22:05

"m├┤┼że by┼ą chybn├Ż k├íbel" - to vylucis tak, ze zmerias napatia na konektore v displayovej casti. 19V pred invertorom a 3.3V. Ale kedze pises, ze ti nefunguje monitor ani cez externy port, chyba bude pravdepodobne niekde inde.
Ten zasah do rezistora bol nahodny, alebo umyselny? Myslim to tak, ci sa ho nejaky "odbornik" nesnazil opravit. Ak bol nejakym sposobom vychyleny, mozno to bolo len padom. Ziadny obraz moze mat rozne symptomy, kludne to moze byt zla RAM, alebo studeny spoj na grafike. Je to stary notebook, velmi pravdepodobna zavada. Ale ako vravim, pokial do toho niekto sprtal, mohol poskodit aj nieco, co sa za normalnych okolnosti nezvykne znicit. Co graficky cip, dostava napatie 0.89V? Datashet strana 6, vlavo hore su napajacie piny.
Ohladom debug portu ti neviem poradit.
JaroslavF
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 148
Vek: 29.34
Zalo┼żen├Ż: 05.02.2012
Paragraf: 21

Odosla┼ąod cool-zool » 06 Nov 2019, 11:38

No je to pekn├ę , ┼że sa pok├║┼ía┼í zachr├íni┼ą pokazen├║ vec , tak ti to tro┼íku skomplikujem a pon├║knem netbook Acer Aspire One D257 ktor├ęmu nefunguj├║ niektor├ę p├şsmen├í na kl├ívesnici a je odp├ílen├Ż nap├íjac├ş adapt├ęr a nutnos┼ą prein┼ítalova┼ą W 7 starter , inak plne funk─Źn├Ż !!! ??? ─îo ty na to ?
cool-zool
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 765
Vek: 50.37
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 07 Nov 2019, 16:10

Trocha update : podarilo sa mi ho rozbeha┼ą (aj ke─Ć neviem poriadne ako :oops: )
To ─Źo som pokladal za nov├ę LCD - ─Źko B101AW06 v.1 - je chyten├ę tie┼ż [ nevhodn├ę skladovanie :( ]
VGA v├Żstup sa rozchodil - celkom ma to milo prekvapilo ....
Bud├║ tam asi nejak├ę studen├í─Źe - pokia─ż je to v kryte tak sa to zastav├ş pri bootovan├ş/┼ítartovan├ş (na "ne┼í┼ąastie" nem├ím presn├Ż popis bootovacej/┼ítartovacej sekcie [teda nie─Źo ako : 1. kontrola nap├Ątia 2.kontrola CPU ........... ] ) .

Z EC debug portu som vytiahol nie─Źo tak├ęto pri baud 115200 ;data bits 8 ;stop bits 1 ;parity none ;flow control XOR/XOFF [sk├║┼íal som aj r├┤zne nastavenia baud ale 115200 vyzeralo ako najlep┼íie nastavenie bez nejak├ęho "odpadu"] (mo┼żno si v bud├║cnosti asi zo┼żeniem combo-debug-card) .

pri "nekompletnom" ┼ítartovan├ş (asi zastaven├ş biosu) :
K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
0,00,00,ÔľĺN7N7CN7N8N8N9N9N9N9N9N9N9NANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANACNANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANACNANANANANANANANANANBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBCNBNBNBNBNBNBNBNBNBCCCCCCCCCC

pri kompletnom ┼ítartovan├ş (ke─Ć sa zavedie cel├Ż bios)
K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,
zapnutie
ÔľĺN7N7N7N8N8N9N9N9N9N9N9N9NANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANACo02,10,F0,NANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANACIDLEWAKENANANAIDLEWAKENANAIDLEWAKENAIDLEWAKENAIDLEWAKENAIDLEWAKENANANANANANANANANANANANANANANAIDLEWAKENAo02,10,EE,NAo02,10,F0,o02,10,E9,NANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBCNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBo02,10,40,o02,10,40,o02,10,40,o02,10,40,Co02,10,7F,o02,10,7E,o02,10,7D,o02,10,7C,o02,10,7B,o02,10,7A,o02,10,EE,CCCo02,10,E9,CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

Zatia─ż to asi odlo┼ż├şm .
Do bud├║cna s toho sprav├şm asi nejak├Ż mikro/mini desktop .

cool-zool ─Ćakujem za ponuku ale nechcem kupova┼ą ni─Ź "nov├ę" . Akur├ít pod├íva┼ą do kopy tie veci ─Źo m├ím tu u seba ....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1727
Vek: 35.53
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist