Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Výroba DPS nažehľovaním-návrhy,postupy,skúsenosti

Výroba DPS nažehľovaním-návrhy,postupy,skúsenosti

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Re: Výroba DPS nažehľovaním-návrhy,postupy,skúsenosti

Odoslaťod Wili » 06 Nov 2019, 21:29

multitrans je velmi dobry, kedysi davno som nim robil DPSky a boli celkom dobre. Musis mat ale vyssiu teplotu, aspon 180-200stupnov a nazehlovat pod tlakom aspon minutu. Potom neodtahovat ale nechat vychladnut a ponorit do vody a nechat odmocit(celkom dlho). Potom rozmoceny papier jemne zosulas dole a ostane ti pekny obrazok...

Pri dnesnej cene profi DPSiek z ciny by som ale domacu vyrobu DPS uz nikdy nerobil.
Wili
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 30.4
Založený: 13.09.2010

Odoslaťod cs001 » 06 Nov 2019, 22:58

Multitrans som dostal asi 20ks A3 tak som to chcel skusit, Tiez mi to nakoniec vyslo tak, ze som to odmocoval vo vode, ale nazehlenie nebolo rovnomerne niekde to drzalo niekde nie. Na tom videu to chlapik robi pri 230st asi 10sekund. Cuprextit som sa snazil maximalne odmastit. Este planujem urobit nejaky pokus, za inych podmienok, pripadne to dam na skusku urobit tym lisom. Toto som chcel skusit len tak narychlo, vcelku dobre mam zvladnutu vyrobu fotocestou aj s maskou. Ta cina ma velmi laka, ale to by mi s tym niekto musel pomoct. Nieco som skusal, ale do finale (objednavky) som sa nedostal...
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Vivanco, LG, Lenovo, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...
cs001
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Založený: 28.04.2010

Odoslaťod rogi » 07 Nov 2019, 14:23

Keď som pozeral na cenu multitrans, to pri zložitých doskách zostanem u fotocesty. Do Číny dávať robit jednoduchú skúšobnú dosku to snáď nie v mojom prípade.
Si svoje plosaky cmarkam sprint layout, nie som elektronik.
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto mm.DT830d,DT9205B,PU500,PU140,
rogi
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Založený: 23.04.2009

Odoslaťod Milos66 » 07 Nov 2019, 15:08

rogi napísal:Si svoje plosaky cmarkam sprint layout, nie som elektronik.

Ja tiez Sprint a DPSky si davat robit Cinanom. V tom problem nie je.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 53.38
Založený: 28.09.2013

Odoslaťod cs001 » 07 Nov 2019, 17:11

Tiez len Sprint,
Privital by som keby si uviedol postup ako to pripravit a poslat cinanovi. Ja v tych internetovych obchodoch som odkazany na pomoc syna a ten je dost daleko a malokedy ma cas...
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Vivanco, LG, Lenovo, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...
cs001
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod Milos66 » 07 Nov 2019, 18:39

Ja to davam robit do JLCPCB. Tam staci iba vygenerovat gerbery, spakovat a poslat. Nic zlozite. Navod je priamo na ich stranke. Mne sa to podarili na prvy krat.
Da sa to aj v PCB Way, no tam treba gerbery premenovat a to presne, aby sa to mohlo zadat do vyroby.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 53.38
Založený: 28.09.2013

Odoslaťod cs001 » 07 Nov 2019, 19:08

...nieco vyskusame...
cs001
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Predchádzajúca

Naspäť na Potrebujem niečo vyrobiť

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: loax a 1 hosť.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist