Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Rafiho topic (pomoc rady)

Rafiho topic (pomoc rady)

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Rafiho topic (pomoc rady)

Odoslaťod Rafi87 » 07 Nov 2019, 12:19

dakujem, táto cena je už lepšia :)
volám sa Kristián,, baví ma PC, mobily, elektronika, svetlá, LEDky atď, ale keďže som ZŤP invalidný dôchodca a mám len základnú šk. tak často tu trcim kvôli nejakej rade. a ďakujem každému za ochotu pomôcť a za rady. Kristian.life
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 32.87
Založený: 07.09.2013

Odoslaťod Rafi87 » 08 Nov 2019, 09:23

ahojte chlapci,, jeden kamarát tu z fóra mi vyrobil KITT scanner, a tak sa mi to páči, že chcel by som ešte jeden :D len kamarát má vela práce a nemá nato čas,, vedel by mi niekto stým pomocť? led pás ws2812 doma mám a mal by som mať aj arduino nano, potreboval by som len zapojenie pásu a arduina a kód efektu, ten by som poslal že aký chcem, alebo keby sa dalo tak spraviť 3 efekty na spínač
volám sa Kristián,, baví ma PC, mobily, elektronika, svetlá, LEDky atď, ale keďže som ZŤP invalidný dôchodca a mám len základnú šk. tak často tu trcim kvôli nejakej rade. a ďakujem každému za ochotu pomôcť a za rady. Kristian.life
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod Rafi87 » 09 Nov 2019, 15:50

pred mesiacom mi došiel step up converter, a zistilo sa, že je to step down 8O čínan sa bud pomýlil alebo vedel, že čo posiela,, https://www.ebay.com/itm/132861027714?ul_noapp=true
teraz hladám narýchlo v EU step UP s čipom XL6009 ktorý vie dať viac Amp, len neviem kto si vybrať, a ktorému veriť, pomožete?
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... _PrefLoc=5

https://www.ebay.com/itm/3x-XL6009-DC-D ... e&LH_BIN=1
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod Rafi87 » 11 Nov 2019, 12:04

máme v kuchyni led pás na dialkové ovl. https://www.ebay.com/itm/273198634123 a pár dní dozadu si rod všimli, ráno o 5:30 ked je ešte tma že slabo svietia, večer to už nevidieť, chcem sa spýtať, že prečo to robí? a či je to problém? mám to radšej prerobiť na on/off prepínač?
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod Edgar » 11 Nov 2019, 18:04

To je celkom zvláštne keď je tam relé, ovládaš ním plus alebo mínus? LED pásy sú celkom citlivé na také kapacitné väzby, aj v aute som dával LED pás do kufra (na plech) a ovládané je tam mínus a aj keď je kufor zavretý (rozpojený obvod) tak tým že je to na kostre tak úplne slabo to svieti... Takže ako sa hovorí, nie chyba ale vlastnosť :D
Edgar
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 22.86
Založený: 12.08.2013

Odoslaťod Rafi87 » 11 Nov 2019, 18:43

ja mám zas odpojený plus, ja vždy odpájam plus :D mínus nechávam ako je,,
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod Edgar » 12 Nov 2019, 11:22

Skús paralelne ku pásu pridať obyčajný odpor asi 100k alebo aj menej (ale nie oveľa menej lebo ním pôjde väčši prúd a teda väčšia záťaž pri zapnutom zdroji), malo by to "vybiť" tú kapacitu pri vypnutom stave. Podobné sa deje aj u niektorých LED žiaroviek na 230V ak je dlhé vedenie ku svetlu (najčastejšie pri schodiskových vypínačoch).
Edgar
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod Rafi87 » 12 Nov 2019, 11:34

no zdroj máme v kuse zapojený, bo na ten zdroj sú zapnuté aj bodové svetlá a krátky asi 1m pás pri linke aby mama videla :D, ostatné to asi nerobia, len ten dlhý čo je cez to relé,, ale ked to nevadí, tak necháme, len sme sa báli, že začne horieť alebo niečo
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod Edgar » 12 Nov 2019, 14:40

Keď je relé rozpojené tak nemá čo horieť :D
Edgar
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Predchádzajúca

Naspäť na Pre začiatočníkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist