Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • regulacia utlmenia otacok nie vypnutie

regulacia utlmenia otacok nie vypnutie

Problematika ohladne regul├íci├ş (PI, PID), ovl├ídania pohonov, odmeriavan├ş veli─Ź├şn, automatiz├ície PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

regulacia utlmenia otacok nie vypnutie

Odosla┼ąod gegoo » 15 Nov 2019, 14:25

snazim sa najst nejaky regulator na ali ale vsetky maju oba on a off asi to bude treba nejak poskladat len neviem ako . priklad ventilator ide na 100 % a ked chcem ist spat chcem aby siel na 30% nie ze ho vypne uplne a nechcem to regulovat ja , cize bud regulacia casova alebo spinanie fotorezistorom tak ci onak tym dosiahnem len vyp a zap ale nie znizenie otacok
gegoo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 80
Vek: 34.51
Zalo┼żen├Ż: 19.08.2010

Re: regulacia utlmenia otacok nie vypnutie

Odosla┼ąod Wili » 15 Nov 2019, 14:31

jednoducho daj ventilator cez vykonovy odpor, a tento odpor skratuj tranzistorom kt. je ovladany napr. odporovym delicom sucastou ktoreho je fotoodpor, ak to chces regulovane svetlom.

Ak svieti svetlo, fotoodpor ma nizky odpor -> zopne tranzistor, idealne asi darlington, a tento skratuje vykonovy odpor ventilatora, takze ventilator pojde naplno. Ak bude tma, fotoodpor bude mat velky odpor, tranzistor bude rozopnuty, a teda ventilator bude napajany cez ten vykonovy odpor.

Da sa to spravit na milion sposobov, aj cez pwm a vseliako ale hore uvedeny sposob je zrejme najjednoduchsi.
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1564
Vek: 30.46
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod Samanko » 15 Nov 2019, 14:55

Pod─ża toho CO chces regulova┼ą... Ke─Ć sme pri Tom ventil├ítorez tak AKY ventil├ítor, rsp ak├Ż motor tam je.
ÔÇťStrong people don't put others down... They lift them up.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
ÔÇ×We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos
Samanko
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1006
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod misocko » 15 Nov 2019, 19:21

fakt si nasiel na ali regulator ktory ma iba on / off ? daj link
a daj link aj na to co chces regulovat a cim (potenciometer, tlacitka, MCU, ina velicina / senzor) to chces regulovat
idealne rovno napis co chces aby to robilo a spytaj sa ako by sme to riesili my :agree:

mal som to ocislovat, vcerasom v robote poslal dodavatelovi mail v ktorom bolo 5 ocislovanych otazok a odpovedal na jednu ....
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3079
Vek: 43.11
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod gegoo » 17 Nov 2019, 17:32

fakt si nasiel na ali regulator ktory ma iba on / off ? daj link naco ? normalne delay relay

ok :) vec je nasledovna : robim si filter na vzduch s toho filtra xiaiomi bez tej masiny za 200 ÔéČ ...

Poziadavka : regulacia ked spim aby to slo na znesitelnych otackach bez toho aby som to musel znizovat ja .
1 . Moj navrh je regulacia prepinania pomocou relay delay regulacie riadene fototranzistorom , svetlo sveti ide na 85 % vykonu , svetlo zhasnem ide na 20 % vykonu , jedine co ma napadlo je na kazdu vetvu toho relatka dat menic alebo regulator otacok a nastavit si to pri prehodeni relatka raz pojde na 20 a raz na 85 % len som hladal nieco co by toto vsetko uz vedelo

2. namiesto fototranzistora riadenie relay delay priamo na cas cize by som nastavil utlm od 22 00 - 07 00
gegoo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 17 Nov 2019, 18:13

ne─Źita┼í, pi┼íe┼í...
my nemame veštecke gule
takze casove rele nazyvas regulatorom? ano, vo svojej podstate reguluje

ja by som pri pouziti ventilatora na 12V DC spravil to co Ti tu bolo uz spomenute, vykonovy odpor premosteny casovym rele
alebo efektivnejsie
casovym rele ovladany menic
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod gegoo » 17 Nov 2019, 19:10

jop menic je fajn :) ale dva menice :) nemoze to ist na 100 % lebo to ma 56 db pri 4200 ot :) ok :)
gegoo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 17 Nov 2019, 19:25

to tam mas nejaky top secret motor , alebo ti je zatazko to sem napisat ?
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 17 Nov 2019, 22:39

gegoo : nechcem by┼ą "zl├Ż" ale rad┼íej si tam pridaj e┼íte nejak├║ "termo / tepeln├║ " kontrolu ak st├║pne teplota nad nejak├Ż limit ... Alebo ti t├Żch 20% v├Żkonu ventil├ítora bude sta─Źi┼ą na chladenie (alebo to chce┼í na nie─Źo in├ę ako chladenie ? ) ????
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1736
Vek: 35.6
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod gegoo » 18 Nov 2019, 20:27

misocko nap├şsal:to tam mas nejaky top secret motor , alebo ti je zatazko to sem napisat ?

jasne ze nie :) https://www.tme.eu/sk/details/pmd2412pm ... b1-a-2-gn/ a ide tam vlastne iba o hluk :) preto ta regulacia aby som mohol spat ked to pojde :)
gegoo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 18 Nov 2019, 21:33

tu vysoku rychlost by som asi znizil len odporom
tu nizku asi niecim takymto , samozrejme zo zeme povodu to bude 5x lacnejsie :lol:
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Automatiz├ícia

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist