Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Sem mo┼żete nap├şsa┼ą ak potrebujete nie─Źo vyrobi┼ą napr. plo┼ín├Ż spoj alebo nejak├ę zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Odosla┼ąod Gr4s5 » 19 Nov 2019, 23:28

zdravim, vedel by mi niekto skopirovat dochadzkovu kartu na klucenku/kartu? priapdne poradit ako na to?
ide o to ze zamestnavatel si uctuje za znicenie karty 25ÔéČ no a karty ktore "predava" su dost nachylne na znicenie...
karta vyzera nejak takto
Obrázok
pisal som aj do firmy od ktorej mame citacku a odpsiali
u Vas sa jedna o specialny druh ID karty, ktora je kombinovana aj s kontaktnym cipom urcenym na specialne ucely a tak
v tomto pripade neprichadza do uvahy zmena na klucenku

dik
Gr4s5
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 34
Zalo┼żen├Ż: 08.09.2016

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Odosla┼ąod marek181818 » 19 Nov 2019, 23:36

Mi to pripada ako SIM karta , teda tie cesticky .CIze to potom znamena ze tu kartu niekde musim davat priamo.Teda dotykovo.Ja mam napr bezkontaktnu.CIP nevidno ze tam je.Cesticky nema.
marek181818
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3157
Vek: 30.09
Zalo┼żen├Ż: 20.03.2013

Odosla┼ąod rudko » 20 Nov 2019, 00:03

Gr4s5 tu kartu v praci pouzivate kontaktne alebo len bezkontaktne?
Ak kontaktne tak si neviem predstavit technicky ako by si chcel niekam vkladat klucenku.
A ak iba bezkontaktne tak si kup obal na kartu, napr:
https://www.idsys.sk/snurky-a-visacky/visacky-a-puzdra/puzdra-pevna-priehladna/ochranny-obal-na-karty-pruzny/ochranny-obal-na-karty-pevny-s537396087
Vyrabaju sa aj v takych prevedeniach ze prezije aj prechod bagrom.
Riesenie kopirovania zamestnaneckej karty je dost riziko. U nas v praci je za to napriklad hodinova vypoved
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2106
Vek: 33.42
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod technikus110 » 20 Nov 2019, 06:11

Klonovanie Mifare Desfire karty moc ┼ąa┼żko. Pokia─ż aj obsah ─Źipu, tak ten m├┤┼że by┼ą uzamknut├Ż, ─Źo je druh├Ż probl├ęm.
Pokia─ż pou┼ż├şvate kartu aj na doch├ídzku a nielen vstup, tak u┼ż v├┤bec nie, lebo tvoje presn├ę ─Źasy s├║ ulo┼żen├ę aj v nej a nekop├şrovali by sa ti paralelne na obe.
Pre v├Żdaj stravy, m├┤┼że┼í ma┼ą v ─Źipe mesa─Źn├Ż kredit, ktor├Ż ti syst├ęm automaticky dopln├ş pri prvom kontakte za─Źiatkom msiaca.

Okrem toho nielen vyhadzov, ale aj in├ę probl├ęmy si m├┤┼że┼í narobi┼ą. Na┼íij├║ ti hacknutie syst├ęmu a GDPR.....

D├┤vetok: karty maj├║ rovnak├║ ├║rove┼ł ako bankomatov├ę a tie ┼żij├║ 3 roky. Ka┼żd├ę tri roky dostanem nov├║ aj s obalom zadarmo.
25ÔéČ za stratu ─Źi zni─Źenie? Karta 6ÔéČ + administrat├şvne pr├íce 9ÔéČ + 10ÔéČ pokuta. Bu─Ć r├íd, ┼że nem├íte karty s potla─Źou.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 623
Vek: 60.03
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Gr4s5 » 20 Nov 2019, 08:19

@rudko na dochadzku sa pouziva vyhradne bezkonataktne, do buducna by sa mala pouzivat aj kontaktne, ale na ine ucely... neviem ako funguju tieto karty, preto pisem sem, dufal som ze sa bude dat skopirovat len cisto info pre dochadzku na klucenku, pripadne kartu za 0,17ÔéČ (aliexpress...), riziko vypovede by som mal v pripade ze kopirovanim by som vytvoril bezpecnostne riziko, ale kedze karta nieje pouzivana na ziadne vstupy, ani sa nou nikde neprihlasujem a v pripade kopirovania by som chcel len kopirovat cast pre dochadzku tak bezpecnostne riziko by nenastalo :)
mne osobne sa karta este neposkodila ale vela kolegom uz hej, a mali rozne obaly za rozne ceny...

@technikus110 karta je pouzivana iba na dochadzku, ani na vstup, ziadne kredity, vydaj stravy nic :) tak to ci su ulozene casy aj v karte naozaj neviem, ale aj keby boli tak mne by to mohlo byt jedno ze by sa nekopirovali paralelne kedze na dochadzku by som pouzival iba klucenku (resp. druhu kartu) a original by bol zmknuty v skrinke :)
no 25ÔéČ sa mi naozaj zda byt vela, kedze administrativna praca tam je asi taka ze stratis kartu prides na potrebne oddelenie vyberu kartu odpisu si z nej cislo k tvojmu menu a vydaju ti kartu, karty su uz predrobene na kazdej je vytlaceny kod, ktory priradia menu a podla toho vedia kto ma aku kartu.... a 10ÔéČ za pokutu? keby davali kvalitnejsie karty priapdne tie klucenky tak nepoviem

edit: takze co som zistil tak by to malo ist skopirovat, karta by mala fungovat na RFID 13,56MHz
Gr4s5
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod raden » 20 Nov 2019, 10:23

T├í karta je ur─Źite aj ┼íifrovan├í a chr├ínen├í tak┼że zabudni na to ┼że by si ju skop├şroval a u┼ż v├┤bec nie ┼że by si z nej vytiahol len info pre doch├ídzku...
Ale t├Żch 25ÔéČ je naozaj chor├í cena. Sk├┤r by som sa obr├ítil po radu na pr├ívnika, ─Źi m├┤┼że firma p├Żta┼ą tak├║ cenu. Predpoklad├ím ┼że by mali ma┼ą n├írok max. na re├ílne n├íklady a pochybujem ┼że re├ílne n├íklady s├║ 25ÔéČ.
raden
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 620
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2009

Odosla┼ąod Dr.Martin » 20 Nov 2019, 10:47

M├┤┼że to by┼ą komplikovan├ę ako p├ş┼íu ostatn├Ż, no m├┤┼że to by┼ą aj jednoduch├ę. M┼ła napadlo ┼że na tej karte bude zap├şsan├ę len to ─Ź├şslo ktor├ę je ku karte priraden├ę a n├ísledne ho priradia tebe.
─Żudov├şt ┼át├║r opustil t├║to konverz├íciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
Dr.Martin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 695
Vek: 25.48
Zalo┼żen├Ż: 15.06.2011

Odosla┼ąod veduci » 20 Nov 2019, 10:59

:biggrin: :biggrin: :biggrin:
ani nasa nieje tak zabezpecená ako tu popisujete :D :D
jedna sa o to aky cip je pouzity v karte. ked je to obicajna rfid karta tak je tam cca 8 miestny kod ktor├Ż je priradeny k tvojmu menu v systeme. nic viac. vatcsinou u nas pouzivane 125khz
bud si kup klucenku RFID a popros zamestnavatela nech ti priradi kod klucenky ku tvojmu menu alebo zbehni do klucovej sluzby a tam ti spravia klon tvojej karty.
ked je pouzita ina technologia napr NFC - by si to rozbehal aj na chytrom telefone.

je to vela teorie. pisem tie najlacnejsie pouzivane riesenia kedze zamestnavatel tiez setri na vsetkom :D
veduci
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 37
Vek: 31.03
Zalo┼żen├Ż: 18.06.2018
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Milos66 » 20 Nov 2019, 11:01

Podobn├ę karty maj├║ u n├ís v pr├íci.
Je tam ─Ź├şslo zamestnanca, ─Ź├şslo karty a nejak├Ż ┼ípecifick├Ż k├│d na pr├şstup ku doch├ídzkov├ęmu software.
Samozrejme s├║ k├│dovan├ę a chr├ínen├ę. Nemysl├şm, ┼że by sa to dalo nejak jednoducho naklonova┼ą a ak hej, tak na to pr├şdu a vyhadzov je ist├í vec.
Cena za stratu u n├ís je 20ÔéČ.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4444
Vek: 53.45
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod Gr4s5 » 20 Nov 2019, 13:39

tiez myslim ze to nebude tak zabezpecene ako sa tu popisuje, bude to asi ako pise veduci kedze to cislo ktore je vytlacene na karte je presne 8 miestne, zamestnavatela nechcem drazdit ze by som prisiel s vlastnou klucenkou :)
skor by som si to chcel naklonovat idealne sam, aby som vedel pomoct aj kolegom
stacilo by na to nieco taketo?
https://www.aliexpress.com/item/3255501 ... iTlzS&mp=1
Gr4s5
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Hop377 » 20 Nov 2019, 14:11

Si to predstavujes az prilis jednoducho, kedze ani len netusis aku mas system karty. Ja 125kHz, alebo 13.MHz? Je to aky system? Mifare, HID, Emarin, Legic, IO prox, Rusco, alebo ktory z tych mnozstva dalsich systemov? Na jednoduche kopirovanie karty zabudni, pretoze okrem cisla ktore mas vytlacene aj na karte karta posiela aj facility kod, ktory je jedinecny pre danu seriu kariet, pripadne podla systemu karty este moze obsahovat aj sektory na ktore sa zapisuje cez heslo rozne udaje. Ale dochadzkove data na karte nie su ulozene, tie sa tahaju online zo serveru.
Hop377
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 424
Vek: 6.69
Zalo┼żen├Ż: 13.12.2010

Odosla┼ąod Gr4s5 » 20 Nov 2019, 14:17

no a napise mi tu niekto ako to zistit aku mam kartu? aby sme sa pohli z roviny teoretizovania a mohol som sem postnut fakty? :)
pripadne je tu niekto komu by som ju vedel poslat na vikend zistil by co sa da a potom by mi ju poslal nazad? samozrejme postove naklady preplatim pripadne + na kavu/pivo...
Gr4s5
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Hop377 » 20 Nov 2019, 14:25

Zodpovedne Ti moze povedat len dodavatel systemu, alebo mozno Vas sytemovy inzinier, ktory ma pristup na spravu kariet. Skus dat foto citacky, mozno by sa tym zuzil okruh moznosti.
Hop377
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Gr4s5 » 20 Nov 2019, 14:36

Gr4s5
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Hop377 » 20 Nov 2019, 15:14

Hned na prvej strane mas ze pouzivaju hned styri typy kodovania, Legic, Mifare, 13.56MHz, Motorola, Proxy 125kHz.
Proxy a Motorlu nepoznam, ak mate Mifare alebo Legic, tak na kopiu mozes zabudnut.
Hop377
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Gr4s5 » 20 Nov 2019, 15:24

ako by som mohol zistit citaciu jednotku? mam pristup do siete kde je zapojena jednotka, no najdalej som sa dostal po mac adresu
Gr4s5
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod veduci » 20 Nov 2019, 15:47

ja som zo skusenosti doniesol klucenku a nahodili ma. kolega si dal naklonovat a mal ztoho "zle". cenu za stratu sme maly 5ÔéČ a prislo mi to drahe. stym ze mame aj potlac na karte.
ten link z ali by ti mohol pomoct vo vatcnine lacn├Żch pripadov ale i tak budes mat najjednoduchsie skocit do klucovej sluzby a tam aj zistis vsetko o karte ci to pojde a aka je. za ochotu si das spravit duplikat v klucenke a mozes si objednavat veci z ciny. :thumbup:
veduci
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 37
Vek: 31.03
Zalo┼żen├Ż: 18.06.2018

Odosla┼ąod deepspace » 20 Nov 2019, 15:52

Stiahni si nfc tools pre android, pokial teda mas telefon s nfc a priloz k nenu kartu. Klonovat to nenaklonujes, ale aspon zistis, co to je, (alebo nieje, pokial ju neprecita) za system..
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 469
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod milansprlak » 20 Nov 2019, 17:24

Pod─ża m┼ła je najlep┼íie zbehn├║┼ą za ┼í├ęfom a informova┼ą sa ─Źi by nebola mo┼żnos┼ą namiesto karty pou┼ż├şva┼ą rfid k─ż├║─Źenku. Mo┼żno ti to dovol├ş a bude┼í ma┼ą pokoj, za op├Żtanie ni─Ź ned├í┼í :) Klonovanie neodpor├║─Źam.
milansprlak
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 127
Vek: 27.56
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014

Odosla┼ąod misocko » 20 Nov 2019, 18:34

za 13 rokov mam 3 kartu
prvu, peknu s potlacou, som znicil skrabanim okien v zime a nosenim vo vrecku s klu─Źmi
druhu som mal nudzovku bez potlace , ktoru mi po rokoch vymenili pri prechode na nieco nove (u nas vsetky zdarma, neviem keby som ich nicil castejsie ci by boli zdarma :lol: )
poskodenie pri normalnom spravani sa k nej si neviem predstavit :) , ale je pravda ze terajsiu mam v nejakom pevnejsom obale a zalepenu paskou
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3079
Vek: 43.11
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Potrebujem nie─Źo vyrobi┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist