Nahravanie z kamery

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa marek181818 » 20 Nov 2019, 20:20

No uz len podstate zohnat tie veci.Nato
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Nov 2019, 21:36

Tie IP kamery maju dostatocnu kvalitu na to aby sa dala osoba spoznat? Hlavne v noci? Alebo je to len o nasnimanie neakeho rozmazaneho obrysu osoby. Ja nemam takuto kameru, tak sa pytam ze ako su na to tie kamery z pohladu kvality/rozlisenia zaznamu
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Nov 2019, 05:21

Načo hovoriť o kvalite, keď sa začalo s cenou? 2MPx sú FullHD.

Ide o kvalitu IR prísvitu, či kamera má WDR, či má antimasking, či má..... v Číne majú všetko za 1€ a na papieri napísané tiež.
Vždy ide o to, na akú vzdialenosť sa pozerám a pod akým uhlom.
Idem snímať s náhodnou identifikáciou, s detailnou identifikáciou, či iba tak?
Chcem zväčšovať videozáznam? 2MPx násobí a u 8MPx iba dekomprimujem dáta.

Potrebujem 4K záznam, ak si ho pustím na HD, alebo FullHD monitore?

a.t.ď.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Nov 2019, 09:53

To ja som sa pytal na kvalitu, nie autor otazky. Autor specifikoval len cenu.

Ja som rozmyslal ze keby som si ja chcel takto nieco snimat, ci mi treba 4K kamera alebo staci cina? Nemam sajnu ako vyzera nocny obraz prisviteny 6timi infra diodami s kamerou za 30€ a ci tych 6 diod staci na cely dvor alebo je to len na jeden meter. Cize na to aby som videl zlodeja, tak ci mu tam musim napisat spravu na papier, ze "prosim zapozujte na kameru nech vas vidim" :D alebo ta kamera zoberie len obrysy cloveka?
Popravde povedane, to ze ci bol sam alebo viaceri mi je jedno ked uz veci zmizli. Skor je to uz len pomocka pre policiu pri vysetrovani, lebo vidia ukony ake tam robili napr. pri prepade obchodu ci pouzil zbran alebo nie. Tam staci aj menej detailne video, aj keby sa zisli aj detaily tvare.

Skor som myslel ze ak mi spoluobcan z tej istej dediny vykradne dom, garaz, sopu, ked som na dovolenke, aby som ho spoznal cez kameru (pokial si neda masku, tam by mi uz ani moja osobna pritomnost asi nepomhla, nie este kamera). Aby som presne vedel komu mam zakrutit krkom.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok