Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • 7,5 Kw na dom├ícej cirkul├írke ?

7,5 Kw na domácej cirkulárke ?

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: 7,5 Kw na domácej cirkulárke ?

Odosla┼ąod Ozvoldini » 01 Dec 2019, 19:57

Takze dnes som sa k tomu dostal. Do toho albumu co som zdielal odkaz som hodil aj foto merania neviem ci ich je vidno.

Ale k veci zistil som ze odpory su na dvoh vynutiach rovnake 2,4 a na tretom 2,5 ( co sa mi zda vzhladom na podmienky merania a merak zanedbatelny rozdiel. Zapojil som to a ono sa motor rozbehne aj na hviezde aj na trojuholniku ( dokonca v smere aky potrebujem takze nemusim prehadzovat fazy :) takze uz len ho ocistit dat mu novy nater a niekedy v buducnosti asi vymenit ten vypinac pripadne dorobit stop tlacitko a vymenit kable.
Istic vydrzal. 380 je napojenych na istic B16

Nestihal som uz ale nechat motor dlhsie bezat ci sa prehrieva alebo nie to otestujem neskor. Piska cely cyrkular asi by som mal premazat osku.
Este by som si od vas nechal poradit ohladom elektromotora. Treba nejaky specialny servis na motor?

Dakujem este raz za pomoc pomohla my velmi toto forum. Palec hore
Ozvoldini
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 5
Zalo┼żen├Ż: 29.11.2019

Odosla┼ąod romiadam » 01 Dec 2019, 20:12

Takze ten prepinac hviezda-trojuholnik bol na vine?

Pokial loziska nedostanu vodu alebo cirkularka nebezi nonstop, tak ani nie. Maximalne ak cirkularka sa bude tocit casto a nevies v akom stave su tam loziska, tak ich vymen. Ak pobezi len obcas a nie su neako extemne opotrebene, nechaj tak.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3160
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod enigma » 01 Dec 2019, 22:08

nateraz ich nechaj tak , iba ( ak m├í┼í mo┼żnos┼ą ) ich trochu doma┼ż . dekalamitka a vazel├şna ....
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1845
Zalo┼żen├Ż: 24.12.2011

Odosla┼ąod Ozvoldini » 01 Dec 2019, 23:11

Neviem presne ci prepinac. Kedze je to stary typ asi nemecky ci aky mozno bol aj dobry len nebol zostaveny podla schemi co som nasiel tu (9551 ak sa nemylim, nevedel som podla toho urcit co kam zapojit). Tak som ho rozobral zostavil do tej schemi a oznacil si kontakty cislicami namiesto povodnych pismeniek. A nanovo pripojil k motoru. Skor by som to typoval na zle nahodenie na motore ale kedze som to od zlosti vsetko rozobral a potom zacal dopodrobna studovat tak presnu chybu uz nezistim. Hlavne ze sa tvary ze ide a motor neni uplne kaput.
A bude bezat tak par krat za rok ked dojde metrovica pripadne ak raz za cas vyuzijem stol na rezanie nejaky dosak. Ziadna pridruzena vyroba, cisto domace pouzitie
Ozvoldini
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 5
Zalo┼żen├Ż: 29.11.2019

Odosla┼ąod Ilija » 01 Dec 2019, 23:34

B 16A?
To m├í┼í ┼í┼ąastie ┼że na tom funguje.
B-r├Żchly
C-spor├Ż...
Ilija
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 83
Zalo┼żen├Ż: 25.05.2019

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: Google [Bot] a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist