Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Odoslaťod Milos66 » 02 Dec 2019, 20:27

Myslite, ze na tej 5 rocnej karte NVMe rozbeha? A ma vobec ta MB a procak podporu na NVMe?
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 53.46
Založený: 28.09.2013

Odoslaťod maskrtnik01 » 02 Dec 2019, 20:31

Toto presne ma zaujímalo, do akej miery to pôjde.

Nečakám, že z nvme nabootujem. Ale chcel by som dať na sata ssd boot, a na nvme ssd hry.

Dôvod? Sata ssd mi kapacitou nestačí, nvme už jeden mám doma. Takže tá redukcia m2/pcie je pre mňa lacnejšia ako celý sata ssd. Rovnako, ak by mi zámer vyšiel, nvme ssd je rýchlejší.
maskrtnik01
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 23.05
Založený: 20.07.2010

Odoslaťod medved » 02 Dec 2019, 20:55

hmm neviem, nikdy som toto neriešil.. no ako tak googlim našiel som toto:
https://www.zive.cz/poradna/podpora-nvm ... tanswers=1

V tomto případě bude, protože slot umožňuje provoz jak SATA3 tak NVMe kartiček. Problém je, že se jedná o velmi starý MB a BIOS nebude znát nové SSD disky. Předpokládám tedy, že sníží rychlost a u neznámého disku použije jen 2 PCIe linky. Fungovat by to mělo, ale výkonnostně to bude podle mne mírně nad úrovní SATA SSD.

Mam Z97X-Gaming 3 a pouzivam v ni NVMe SSD zapojeny do PCIe sbernice pres redukci. V m.2 slotu skutecne bezi temer na urovni sata3, v PCIe podstatne rychleji.

budeš to mať cez kartu v PCIe x16, fyzicky linky pre potrebnú rýchlosť budú no ako pozerám, je tu asi otázna plná rýchlosť.. možno sa nájde niekto, kto to bude vedieť lepšie upresniť..
medved
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.33
Založený: 02.12.2008

Odoslaťod Milos66 » 02 Dec 2019, 21:23

maskrtnik01 napísal:Toto presne ma zaujímalo, do akej miery to pôjde.

Lebo ak nema podporu NVMe, ale rozpozna ho, tak pojde len ako obycajny SSD. Tak mi to bolo vysvetlene ked som chcel ja do mojho PC dolozit NVMe disk.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 53.46
Založený: 28.09.2013

Odoslaťod anielikk » 03 Dec 2019, 20:10

Ahoj, hľadám nejakú dobrú knihu, ktorá by mi pomohla pochopiť správanie súčiastok v elektrickom obvode, poprípade môžu byť aj dve :) . Neviete o nejakej dobrej knihe? Rozumiem najakým tým základom, ako sa napr. správa rezistor, dioda, poprípade troška tranzistor, ale ako sa napr. správa kondenzátor v stredavom obvode, (okrem toho, že sa nabíja a vybíja, keď sa mení polarita), už tak celkom nechápem. V knihe a na internete je uvedené, že v jednosmernom obvode nevedie prúd tomu rozumiem, ale ako potom môže fungovať v striedavom obvode, keď ním prúd neprechádza a len sa nabíja a vybíja? Nieje podmienkou, aby mohol prúd tiecť, tak musí byť uzatvorený elektricý obvod? Potreboval by som nejakú dobrú knihu, ktorá by mi to nejako lepšie objasnila, vedšinou sa stretávam v knihe len s takým "širším vysvetlením" a už nieje popísane, ako to to vlasne v tých súčiastkach prebieha v samotných elektrických obvodoch.
anielikk
Okoloidúci
Okoloidúci
Vek: 34.51
Založený: 03.12.2017

Odoslaťod JaroslavF » 03 Dec 2019, 20:30

Za mna --> Václav Malina poznáváme elektroniku
Prva cast pojednava o zakladnych elektronickych prvkoch v jednosmernom obvode, kazdou castousa zachadza do vacsich hlbok. Mne tieto knihy dali velmi vela. Je to take poukazanie na zaklady, problematiku, a co mi este robilo problem, alebo ma zaujalo viac, tak som si dostudoval na internete alebo z inych zdrojov.
JaroslavF
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Vek: 29.42
Založený: 05.02.2012
Paragraf: 21

Predchádzajúca

Naspäť na Pre začiatočníkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: misop a 2 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist