Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ozvu─Źenie ve─żkej ob├Żva─Źky

Ozvu─Źenie ve─żkej ob├Żva─Źky

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Ozvu─Źenie ve─żkej ob├Żva─Źky

Odosla┼ąod marekF » 03 Dec 2019, 10:25

Zdrav├şm v┼íetk├Żch audiofilov. Kone─Źne som sa dostal k ozvu─Źeniu ob├Żva─Źky v RD. Som sk├┤r muzikant odchovan├Ż na profi PA syst├ęmoch. Sk├║sim zhrn├║┼ą z├íkladn├ę po┼żiadavky.

- rozmery priestoru 6 x 8m a hlavne v├Ż┼íka 8m (otvoren├í miesnos┼ą a┼ż po podkrovie - gal├ęria)
- ozvu─Źenie pr├şzemia aj gal├ęrie
- po─Ź├║vam sk├┤r rock / folk a alternat├şvu, elektronick├ę ┼ít├Żly menej
- budem k tomu prip├íja┼ą aj ozvu─Źenie mini ┼ít├║dia, tak├ę dom├íce jam sessions / sk├║┼íky podobn├Żch "muzikantov" - n├ístroje ako kl├ívesy, elektroakustiku + elektronick├ę bicie a pod.
- po─Źet repro: 2 x full range v predu, 2 surround vzadu (80 - 16000Hz), akt├şvny sub 12" ─Ź├şm ni┼ż┼íie t├Żm lep┼íie, ┼żiadne dunihlavy + ─Źasom center zevesen├Ż nad gau─Źom k├┤li dial├│gom vo filmoch
- citlivos┼ą predn├Żch s├║stav nad 90 dB/W/m, d├┤le┼żit├í je smerovos┼ą stredn├Żch a vysok├Żch frekvenci├ş - k├┤li pokrytiu oboch (podla┼ż├ş)

Z m├┤jho poh─żadu ide├ílne pou┼żi┼ą v predu mal├Ż Line Array syst├ęm, nie─Źo v zmysle 2x8" stredobass + 2" horn v├Ż┼íky a k tomu akt├şvny 12"sub, dozadu ─Źoko─żvek s vy┼í┼íou citlivos┼ąou a norm├ílnym rozsahom. Je tu samozrejme ALE. Chcem vyu┼żi┼ą ─Źo m├ím a samozrejme u┼íetri┼ą.

Mám toto:
- Receiver Yamaha YAMAHA RX-V575 - re├ílny v├Żkon ┼ąa┼żko poveda┼ą t├Żch 4x60W 8Ohm RMS odhadujem. Nevad├ş, aj tak najviac v├Żkonu potrebujem na sub, ktor├Ż bude akt├şvny. Tak┼że re├ílne to bude hlavne ┼żivi┼ą predn├ę full range boxy, efekty vzadu a center "nepo─Ź├ştam".
- reproboxy Yamaha NS333 - pou┼żil by som ako zadn├ę surroundy (efekty), maj├║ napoh─żad v├Ą─Ź┼í├ş plast okolo v├Ż┼íkov├ęho meni─Źa, teoreticky by mohli hra┼ą menej smerovo a viac do priestoru - ─Źo vyhovuje, v praxy som v┼íak nemeral, iba pod─ża ucha. Akur├ít citlivos┼ą je ni─Ź moc.

Ot├ízka hlavne znie: sk├║┼íal niekto zavesi┼ą klasick├ę hifi st─║py, v zmysle 2 x 6,5" stredobass + v├Ż┼íky s hornou na stenu do v├Ż┼íky zhruba 2m ? Napr├şklad Yamaha NS777 alebo Tannoy Mercury 7.4. Bude to hra┼ą aspo┼ł trochu do priestoru ? Basy nerie┼íim, sk├┤r celkov├║ vyrovnanos┼ą, zrozumite─żnos┼ą jedn. n├ístrojov. D├┤le┼żit├ę je aby hrali do cel├ęho priestoru, ako mal├ę PA. Na basy tu bude 12" sub.

Vie niekto doporu─Źi┼ą konkr├ętne st─║povky ktor├ę by to zvl├ídali v cene okolo 500 EUR ?

─Äakujem vopred za podnety.
marekF
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 13
Vek: 36.67
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2019

Re: Ozvu─Źenie ve─żkej ob├Żva─Źky

Odosla┼ąod Milos66 » 03 Dec 2019, 13:19

Toto je u m┼ła pod stropom vo v├Ż┼íke 2 metre. Je to Tanoy Mercury M2? No ur─Źite nehraj├║ do priestoru. S├║ dos┼ą smerov├ę. Na zadky to je asi aj dobre. Efekty maj├║ ma┼ą presne dan├Ż smer odkia─ż sa to ┼í├şri.
No a na tak├Ż objem ob├Żv├íku chce┼í jeden 12" bas├ík? To asi nie. Aspo┼ł dva suby, aby to utiahli bez nejak├ęho limitu a dunenia.
Pr├şlohy
IMG_0582.JPG
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4488
Vek: 53.56
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod marekF » 03 Dec 2019, 13:30

U m┼ła to je tak, ┼że nad predn├Żmi repro nie je strop, je a┼ż ┼íikm├í strecha v hrebeni v├Ż┼íka 8m. ─îo sa t├Żka basov,├íno mysl├şm, ┼że jedna poctiv├í profi 12"tka, s citlivos┼ąou okolo 98dB/W/m to buden├í tvrd├Żm konc├íkom 300W to d├í spo─żahlivo.

Predn├ę repro bud├║ ─żav├Ż nad pecou hore a druh├Ż vpravo od nej v rohu miesnosti. Ak chcem t├Żm ozvu─Źi┼ą aj "balk├│n" hore.
Pr├şlohy
2019-11-15.jpg
marekF
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod penjo » 03 Dec 2019, 13:44

Tak toto bude plodná debata.

Suma 500ÔéČ? No dos┼ą m├ílo, vzh─żadom na po┼żiadavky. Ako alternat├şva k├║pi┼ą pou┼żivan├ę PA repro, ale s nejakou extra kvalitou prednesu by bol probl├ęm. Sp─║┼łalo by to akur├ít t├║ vy┼í┼íiu citlivos┼ą. Zosilova─Ź? No neviem, neviem. Vysok├í citlivos┼ą repro - vy┼í┼íia cena, zosilova─Ź by teoreticky vyhovoval. A zase naopak ni┼ż┼íia citlivos┼ą repro, bude treba silnej┼í├ş zosilova─Ź. Osobne by som sa nelimitoval tvojim zosilova─Źom a siahol po nie─Źom silnej┼íom a upustil od vy┼í┼íej citlivosti. Bola by v├Ą─Ź┼íia mo┼żnos┼ą v├Żberu.
Ke─Ć trochu privriem o─Źi a odmysl├şm si teda niektor├ę po┼żiadavky, tak druh├í mo┼żnos┼ą: DIY repros├║stavy, kde u┼ż sa d├í trochu ─Źarova┼ą. Pozn├ím jeden tak├Ż projekt, ktor├Ż by bol dos┼ą vhodn├Ż: http://repromania.net/domains/repromani ... =61&t=6513 (je nutn├ę sa registrova┼ą kvoli fotk├ím). Dole osaden├Ż 10", cel├ę p├ísmo vyrovnan├ę a je to projekt, ktor├Ż hravo svojim prednesom prehr├í r├ídovo drah┼íie komer─Źn├ę repros├║stavy.

Mysl├şm, ┼że budeme h─żada┼ą silne kompromisn├ę rie┼íenie. Ale sk├║si┼ą postavi┼ą nie─Źo nov├ę, kde by sa zahrnuli niektor├ę po┼żiadavky (napr. citlivos┼ą).

Sub: to┼ą ot├ízka...12", ako u┼ż odznelo, by bol pravdepodobne dos┼ą m├ílo na tak├Ż priestor. Bu─Ć ich pou┼żi┼ą viac, alebo zv├Ą─Ź┼íi┼ą priemer repro.
Alebo zase in├í mo┼żnos┼ą, postavi┼ą poriadne repros├║stavy s 15" basmi, kde by odpadla potreba pou┼żi┼ą sub.
Napr. nie─Źo tak├ęto, ale zas cena bez roboty sa pohybovala nad 1000ÔéČ.
https://svetelektro.com/modules.php?nam ... d9889320bd

LA by tie┼ż mohlo rie┼íi┼ą situ├íciu, ale zase sme pri cenovke, ┼że za 500ÔéČ ur─Źite nie.
Mo┼żno by st├ílu za ├║vahu pou┼żi┼ą dopredu sk├┤r ┼ítyri satelity, dva na pr├şzemie ─żav├Ż a prav├Ż a dva nad ne do zvolenej v├Ż┼íky. Ale tu u┼ż zase hroz├ş degrad├ícia zvuku prekr├Żvan├şm sa zvukom a ur─Źite by to robilo probl├ęmy. Preto sk├┤r len dva hlavn├ę zdroje zvuku vpredu.

Edit: po pridan├ş fotky priestoru by som sa asi priklonil k tomu projektu URS3100 a repro umiestni┼ą do v├Ż┼íky pod─ża pece.
penjo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 833
Vek: 29.31
Zalo┼żen├Ż: 31.05.2007

Odosla┼ąod marekF » 03 Dec 2019, 14:07

T├Żch 500 EUR, som myslel iba na predn├ę repros├║stavy. ─îasom samozrejme m├┤┼żem vymeni┼ą zosil┼łova─Ź, prida┼ą ─Ćal┼í├ş sub, zavesi┼ą hore na tr├ím center a podobne.
Prvotn├í ot├ízka sk├┤r znela ─Źi v├┤bec v hifi kateg├│rii existuj├║ za norm├ílnu cenu st─║py ktore by boli vhodn├ę na zavesenie (na dr┼żiakoch) na stenu a ozvu─Źili by obe podla┼żia. Beriem aj odpove─Ć existuj├║ ale za povedzme 2000 EUR. A v tomto pr├şpade by som fakt sk├┤r rie┼íil LA.

Moment├ílne tam m├ím na zemi polo┼żen├ę samodomo "profi" repro Beyma S112 + SMC1030 s odladenou v├Żhybkou pripojen├ę k tej Yamahe. Hlasitos┼ą aj basy s├║ dostato─Źn├ę, m├í to citlivos┼ą okolo 97dB. Sk├┤r by to mohlo hra┼ą aj trochu ni┼żie. Resp hr├í to basy ale a┼ż vo vdialenosti povedzme 6m od repro. Ak by bol sub typu bandpass alebo podobne, tak by to sn├í─Ć mohlo hra┼ą aj ni┼ż┼íie aj bli┼ż┼íie.
Chcem to ma┼ą zavesen├ę aby to na podlahe jednoducho nezavadzalo - deti a tak...a ve┼ía┼ą hore do v├Ż┼íky 2,5m 12" alebo 15" repros├║stavu, ─Źo v├í┼żi 50 kg a pren├í┼ía vybr├ície do dr┼żiakov a m├║rov a t├Żm do cel├ęho domu je tie┼ż zle...
marekF
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Milos66 » 03 Dec 2019, 15:22

Ked sa tak divam na ten priestor to bude chciet hodne uprav a nemalo prostriedkov. Teda za predpokladu, ze to myslis s tym Hi-Fi naozaj vazne a nie len ako slovickarenie. Vela rovnej plochy, velky priestor, volne protilahle plochy.
Ten balkon by sa dal ozvucit druhymi sustavami s prepinanim A/B na receivery. Schodnejsie riesenie ako ozvucovat cely priestor s nejamymi megalomanskymi sustavami.
Basy budu problem. Sub a full repro s 15"tkou ako pisal Penjo, by to vyriesil, ale to je uz o inych peniazoch.
Ja mam v tej obyvke 5,5 x 7,5 metra 12" Magnat a je to len tak tak na hrane. Samozrejme koberce a hodne zastavaneho priestoru. Inak sa to na takej ploche ani neda urobit, aby sa tam dalo aj byvat a fungovat ako domacnost.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 03 Dec 2019, 15:48

Mo┼żno by posta─Źilo nie─Źo tak├ęto :
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1783
Vek: 35.72
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod marekF » 03 Dec 2019, 15:53

Mo┼żno sme sa trochu nepochopili. Ja nie som hifista, sk├┤r muzikant. Odrazy zvuku rie┼íi┼ą nebudem, mne sa sk├┤r p├í─Źi t├í akustika ktor├í tam teraz je. Pripom├şna mi to zvuk na koncertoch :)
Medzi─Źasom som natrafil na v├Żrobcu Klipsch:

https://www.bisaudio.sk/produkty_se/KLI ... _II/R_820F

https://www.bisaudio.sk/produkty_se/KLI ... 01/R_120SW

Parametramy aj cenou ako pre m┼ła. Po─Źul to niekto hra┼ą? 8)
marekF
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Hop377 » 03 Dec 2019, 16:33

No ako tak pozeram na foto toho priestoru, tak ako Ti radili vyssie bez uprav to bude naozaj nepocuvatelne a to nielen pre hifistu, bude tam strasne vela hrbov na basoch, ale aj na vyskach. A obavam sa zeTen receiver bude ledva stihat tak velky priestor. A navyse ten hluk budes mat v celom dome, nielen v obyvacke.
Hop377
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 433
Vek: 6.81
Zalo┼żen├Ż: 13.12.2010

Odosla┼ąod Wili » 03 Dec 2019, 16:40

marekF ta miestnost je tak katastrofalna tvarovo aj materialovo ze tam mozes dat aj B&W 802D a budu hrat debilne :crying: zalezi ci chces pocuvat tichsie a kvalitne alebo koncerty co sam spominas, ak sa ti paci PA zvuk tak si tam postav jednoduche velkoobjemove profi 2pasmo a mas vystarane. Nejake odladene 12+1 z prodancu, ak budu kvalitnejsie tak plne postacia aj bez subu, s tym sa ale do 500e nevojdes. Ale take profi dvojpasmo v bi-ampingu to uz je nieco :wink: ja sam to tak mam 8)

A mimochodom k 12" subu a citlivosti co spominas, je takmer nemozne spravit 12" subwoofer co ma 98dB pri nizkych frekvenciach, mozno nejaky bandpass kde to nazenie ozvucnica na hrbe ale inak nie a fyzikalne to velmi nie je mozne.

Ked je raz miestnost debilna mozes sa aj roztrhat. U rodicov v dome maju podobne blbu obyvacku, skusal som tam dat aj 1000W sub co ma 103dB/w/m na 40Hz a sice padala omietka, ale basy na 1/3 miestnosti uplne zmizli :D je to magia.. :rolleyes:
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1579
Vek: 30.58
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 03 Dec 2019, 20:25

marekF: Je to mimo realitu, predov┼íetk├Żm v komer─Źnej sf├ęre. Muselo by sa to rie┼íi┼ą na mieru a aj to by Ti asi dve bedne na ozvu─Źenie ob├Żva─Źky a vrchu nesta─Źili.
TheLastUnicorn
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 410
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2014

Odosla┼ąod marekF » 04 Dec 2019, 08:14

─Äakujem za n├ízory. T├í miesnos┼ą je presne tak├í ak├║ som chcel :) Nestaval som dom k├┤li zvuku :) ├üno PA zvuk sa mi p├í─Źi (ide├ílne star├ę 3 p├ísmov├ę 15" 8" 1" DANy, Dynacordy a pod), m├ívam sk├┤r v├Żhrady k hifi s├║stavam - aj t├Żm drah┼í├şm. ─îo ─Źlovek ─Źasto po─Ź├║va na to si zvykne.
Vyzer├í to tak, ┼że v hifi triede a rozumnej cene som zatia─ż na┼íiel iba Klipsch, ─Źo sa citlivosti t├Żka. Popravde nechcel som aby moja ob├Żva─Źka vyzerala ako stage, ale tak mal├ę PA bude asi najrozumnej┼íie rie┼íenie. V podstate to tak teraz m├ím, ako som spom├şnal vy┼í┼íie. Tie bedne v┼íak pl├ínujem vyu┼żi┼ą in├í─Ź. Tak┼że najsk├┤r p├┤jdem do kombin├ície PA 10"+1" hore pas├şv (k├┤li v├íhe a designu), na zemi jedna 12", mo┼żno 15" akt├şv sub. Do zadu, na efekty Yamahy NS333, ktor├ę u┼ż m├ím a k tomu receiver. ─îasom uvid├şme :thumbup:

-- Spojen├Ż pr├şspevok 04 Dec 2019, 08:28 --

Hop377 nap├şsal:No ako tak pozeram na foto toho priestoru, tak ako Ti radili vyssie bez uprav to bude naozaj nepocuvatelne a to nielen pre hifistu, bude tam strasne vela hrbov na basoch, ale aj na vyskach. A obavam sa zeTen receiver bude ledva stihat tak velky priestor. A navyse ten hluk budes mat v celom dome, nielen v obyvacke.

├üno presne, cel├Ż dom je tak koncipovan├Ż aby ten zvuk bolo po─Źu┼ą v┼íade, je tam iba jedna samostatne uzavret├í miesnos┼ą. S├║hlas├şm, ┼że ten reciever je na hranici - sk├║┼ían├ę s t├Żmi 12+1" ─Źo som spom├şnal vy┼í┼íie. Je pravda, ┼że ─Źasto to nech├ívam hra┼ą dos┼ą nahlas, teda ke─Ć som mal na tom istom receivery v panel├íku main volume na -25dB tak u┼ż bolo ve─ża. V tomto ve─żkom priestore m├ívam aj -6dB aby som mal rovnak├Ż pocit z hudby. Trochu top├ş, ale to v tejto kose vyhovuje. V lete m├┤┼że ma┼ą probl├ęm s prehrievan├şm. Celkovo tie low-end hifi zosil┼łova─Źe nie s├║ na trval├║ z├íta┼ż stavan├ę. Profi konce s├║ va─Ź┼íinou dvojkan├ílov├ę a chladen├ę ventil├ítormi, ─Źo by mi pri tich├Żch pas├í┼żach vo filmov vadilo.

Jednoducho h─żad├ím st├íle kompromis medzi PA a hifi..
marekF
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 04 Dec 2019, 09:12

V prvom rade si treba uvedomi┼ą vz┼ąahy medzi zvukom a miestnos┼ąou. Predov┼íetk├Żm v mod├ílnom p├ísme, kde ve─żmi r├Żchlo zist├ş┼í, ┼że uspokojiv├Ż v├Żsledok na spodn├Żch kmito─Źtoch n├íjde┼í mo┼żno v dvoch miestach celej tej miestnosti. Vo v┼íetk├Żch in├Żch bud├║ m├│dy buden├ę na tak├Żch kmito─Źtoch, ┼że basy nebud├║ ┼żiadne, pr├ípadne to bude dunenie alebo hu─Źanie. V mod├ílnom p├ísme v podstate nepo─Źuje┼í hra┼ą samotn├Ż reproduktor, ale miestnos┼ą. Ned├í sa to nijako oklama┼ą a rie┼íen├şm je jedine multisub. Je to viac subwooferov rozmiestnen├Żch vhodne po miestnosti. V tomto pr├şpade by teda lep┼í├şm rie┼íen├şm bolo 3-5 kusov men┼í├şch subov (sta─Źili by s 8" meni─Źmi), ne┼ż jeden 15". Tak┼że to─żko k basom.
─îo sa stredov a v├Ż┼íok t├Żka, z├íle┼ż├ş hlavne na odrazivosti a pohltivosti. V┼íeobecne samozrejme nie je vhodn├í ani nezatlmen├í, ani pretlmen├í miestnos┼ą pripom├şnaj├║ca anechoidn├║ komoru. Ak potrebuje┼í, aby Ti to v takej miestnosti hralo v┼íade, rozhodne nie s├║ cestou pr├şli┼í smerov├ę bedne. S├║stavy s riadenou smerovos┼ąou s├şce roz┼íiruj├║ sweetspot vpredu, ale inak s├║ prim├írne ur─Źen├ę k eliminovaniu skor├Żch odrazov od stien miestnosti a zabra┼łuj├║ t├Żm zafarbeniu (skresleniu) zvuku, ktor├Ż je dobre zn├ímy z m├ílo smerov├Żch s├║stav. No ak chce┼í, aby Ti to hralo v┼íade, potrebuje┼í pr├íve takmer nesmeruj├║ce s├║stavy, ktor├ę bud├║ vhodne umiestnen├ę. Vlastne by si potreboval v┼íesmerov├ę bedne. Preto som aj nap├şsal, ┼że toto by sa cel├ę muselo rie┼íi┼ą ├║plne individu├ílne.
Mo┼żno ma teraz nakrkne┼í, ┼że nie si hifista a nepotrebuje┼í ┼ípi─Źkov├Ż zvuk. No odpor├║─Źanie so v┼íesmerovou s├║stavou samozrejme ani nem├í s hifi ni─Ź spolo─Źn├ęho. Ide len o prijate─żn├║ reprodukciu "v┼íade".
No a ─Źo sa citlivosti t├Żka...tam je t├íto ot├ízka ├║plne mimo. Pri n├írokoch, ktor├ę si tu spomenul bude apar├ít beztak v├Żkonovo pomerne dos┼ą n├íro─Źn├Ż...u┼ż len kv├┤li subom. Satelity by sa citliv├ę urobi┼ą dali - bolo by to dan├ę u┼ż ich v┼íesmerovou koncepciou, kde ka┼żd├í bed┼ła by obsahovala vlastne viac s├║stav. ┼Że sa ale s tak├Żm p├írov bedn├ş nebude da┼ą vojs┼ą do 500ÔéČ je vopred jasn├ę.
TheLastUnicorn
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod vlasto » 04 Dec 2019, 11:31

Tie┼ż ma napadlo napr. pou┼żite viacer├Żch vhodne rozmiestnen├Żch kinos├║sav napr. KCS-SR-10 popr. e┼íte plus h─║bkov├║ s├║stavu
vlasto
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 195
Vek: 41.14
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2014

Odosla┼ąod marekF » 04 Dec 2019, 12:12

Kino repros├║stavy som tie┼ż pozeral, napr├şklad by t├Żchto konkr├ętnych nie je ani uveden├Ż vy┼żarovac├ş uloh - potrebujem ─Źo naj┼íir┼íie hlave vertik├ílne.

Zaujalo ma tie┼ż napr├şklad toto:

https://www.prodance.cz/jf50si-l.html

https://www.prodance.cz/vfr69i.html

alebo

https://www.prodance.cz/acustica-p1108.html

Nepo─Źul to n├íhodou niekto hra┼ą ?
marekF
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Milos66 » 04 Dec 2019, 12:19

Neist├Ż v├Żsledok za cenu 1000ÔéČ
The Mandalorian fan
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 04 Dec 2019, 13:19

Ale zvukovod sa u v├Ż┼íka─Źov pou┼ż├şva z├ímerne pre z├║┼żenie smerovosti. Ak sa h─żadaj├║ v┼íesmerov├ę bedne, pre─Źo sa tu strkaj├║ tie boxy so zvukovodom?
TheLastUnicorn
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod marekF » 04 Dec 2019, 13:43

V┼żdy som bol na tom, ┼że ─Ź├şm ┼íir┼í├ş zvukovod, t├Żm ┼íir┼í├ş z├íber ... V├Ą─Ź┼íina PA full range boxov m├í zvukovody na v├Ż┼ík├ích. Samozrejme je tam aj k├┤li ├║─Źinnosti.
Zatia─ż ─Źo som po─Źul reproboxy bez zvukovodu hrali do men┼íej vzdialenosti a v ose ... PA boxy sa predsa pou┼ż├şvaj├║ v otvoren├Żch priestranstv├ích, hraj├║ do dia─żky a ┼í├şrky ... a neviem ─Źi som videl niekedy v├Ż┼íkov├║ sekciu bez zvukovodu. V kin├ích to ist├ę - ve─żk├ę├ę├ę zvukovody. Tak neviem, ja som sk├┤r praktik ako teoretik.
marekF
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 04 Dec 2019, 16:52

Fajn. Tak si to rieš sám Ty praktik.
TheLastUnicorn
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod marekF » 06 Dec 2019, 09:12

─Äakujem za rady, u┼ż si to porie┼í├şm s├ím. Pros├şm admina o zmazanie t├ęmy, ke─Ć┼że asi nikam nepovedie. :peace:
marekF
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist