TV Samsung UE40F6400AKXXH cykluje

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

TV Samsung UE40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa miroja » 04 Dec 2019, 17:47

Caute.
Mam na opravu (posudenie rentabilnosti opravy) telku od kolegu z prace.
Zavada: po zapnuti telka cykluje (zdroj ma rele, ktorym sa zapina hlavny zdroj) asi v 2sek. intervaloch, pricom sa v tomto intervale aj rozsveuje podsvietenie.
Ako prve som otestoval ESR na zdrojovej casti, elyty (okrem SMD) vykazovali normalne ESR. Samozrejme ze ziadny z nich nebol ani vzhladovo podozrivy.
Zacal som podsvietenim - telka ma 4 vetvy podsvietenia, tri sa zdaju rovnake, stvrta je ina. Maximalne napatia na vystupnych filtracnych kondikoch pre podsvietenia boli:
Vetva c.1 (C9154) 37,8V
Vetva c.2 (C9254) 83,0V
Vetva c.3 (C9454) 85,8V
Vetva c.2 (C9354) 87,6V
Cislo kondika je z dosky, ale zjavne koresponduje aj so schemou. Nezdala sa mi ta prva vetva, tak som jednotlive vetvy vyskusal na externom zdroji. Pri prude 5mA bolo napatie na zdroji:
Vetva c.1. 34V
Vetva c.2. 68,7V
Vetva c.3. 68,7V
Vetva c.4. 68,7V
Z toho mi vychadza, ze podsvietenie sa pravdepodobne sklada zo siedmych rovnakych LED pasov, pricom vetvy 2,3 a 4 maju taketo pasy zapojene do serie dva.
Nemam velke skusenosti s opravami LED telkacov, takze je to pre mna novinka. Uvazujem spravne, ci je ten prvy pas tak dos..ty, ze ma az take rozdielne prametre?
Nasiel som, ze taky isty problem riesili aj na badcaps, ale vysledok mi nepomohol, pretoze tam chlap nakoniec kupil novu dosku zdroja a mal hotovo.
Mozem prehlasit podsvietenie (LED pasy) za OK a hladat chybyu inde v zdrojovej casti?
PS: Na badcaps radili odpojit konektor zo zdrojovej casti ka hlavnej doske. V mojom pripade cyklovanie taktiez zostalo, aj ked frekvencia sa zvacsila. Mal by telkac skutocbne nabehnut s trvalym podsvietenim, ked sa ten konektor odpoji?
Co vy na to? Neriesil niekto podobny problem?
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 09 Dec 2019, 22:54, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Oprava chybného názvu typu tv.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: TV Samsung EU40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 04 Dec 2019, 18:13

Aké je označenie zdroja?
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: TV Samsung EU40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa miroja » 04 Dec 2019, 18:40

BN44 -00622B L42DX10 DHS zjavne Hansol. Napatia v scheme zdroja cca koresponduju s tym co som nameral...
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: TV Samsung EU40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa miroja » 09 Dec 2019, 13:35

Odbornici cez LEdkace. Nikto neda do placu svoj nazor, ci mozem led pasy vylucit?

Cez vikend bolo trochu casu tak som laboroval dalej.
Ako som pisal vyssie, su tam 4 vetvy osvetlenia. Jedna trochu ina, zvysne 3 rovanke (alebo velmi podobne). O riadenie sa staraju dva IO (vzdy dve vetvy riadi jeden spolocny IO) SLC2013M. Nemate s nim niekto skusenosti, pripadne nemate niekto k nemu dokumentaciu? Hlavne ma zaujima generovanie signalu FLT na vyvode 25. Zda sa, ze by to mohlo byt aktivovanie/deaktivovanie normalneho stavu. Potreboval by som vediet za akych podmienok dava tento IO signal OK/ NOK. Cosi som vysledoval zo schemy, ale chcel by som si to overit bud v datasheete, alebo s niekym, co uz mal s tymto IO docinenia.
0

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: TV Samsung EU40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 09 Dec 2019, 17:19

Ak odpojíš konektor z mainboardu od zdroja, tak ti musí podsvietenie nabehnúť a svietiť, nie cyklovať. Treba zistiť, ktorý povel reštartuje celý zdroj. Skontrolovať napájanie stand-by zdroja a takisto napájanie PFC.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: TV Samsung EU40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa miroja » 09 Dec 2019, 20:21

Identifikoval som, ze ak odpojim z jedneho IO SLC2013M pin FLT, tak sa telka rozbehne. Preto zhanam popis co kontroluje ten svab aby dal povel "OK" . Bud je nacaty svab, alebo je tam nieco mimo normalnych parametrov a svab sa sprava normalne. Nechcem to nechat odpojene len preto, ze to tak funguje ...
0

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: TV Samsung EU40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 09 Dec 2019, 21:54

Na elektrode.pl je pár témat ohľadom toho SLC. Vraj často odchádzajú.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic ... l#17305930

PS: Oprav si názov témy. Správne má byť UE a nie EU. To len ak by niekto v budúcnosti hľadal, tak nech nájde.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: TV Samsung UE40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa miroja » 11 Dec 2019, 15:51

Dik za reakciu. Na elektrode som uz tiez pozreral a nenasiel som tam datasheet ani info, na ktore som sa pytal tu. V tom linku riesia problem, ze telka isla,len nemala vobec podsvietenie ale necyklovala. Mne momentalne (po odpopjeni ochrany z jedneho z IO) ide. Chcel by som si nejako overit, ze ja vadny IO a mozem to docasne nechat tak a vymena svabu to vyriesi, alebo sa IO sprava spravne a KO je nieco ine a mozem cakat nasledok mojho konania :-(.

Pomohla by mi aj odpoved na prvy prispvekok, ci teda podla vysledkov merania LED pasov mozem pokladat LED pasy za OK.

Dik za upravu nazvu temy (asi adminovi).
0

PotPalo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14 Apr 2014, 11:39

Re: TV Samsung UE40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa PotPalo » 27 Dec 2019, 15:02

Dve vetvy LED riadia dva rovnaké IO. No tak porovnaj súčiastky okolo a zapojenie, či je to rovnako zapojené, a pokiaľ áno, tak by aj pásy mali byť rovnaké, nie? Inak typujem, že sú tam dvojice pásov sériovo, a v jednom je prerušená LEDka, a následne vyskratovaná zenerka, preto vykazuje polovičné napätie pri rovnakom prúde.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: TV Samsung UE40F6400AKXXH cykluje

Príspevok od používateľa miroja » 19 Feb 2020, 13:10

Telka zda sa opravena, vadny bol jeden z IO SLC2013M.
Zaujimave bolo, ze ak telka stala 7-10 dni tak prve zapnutie bolo OK, dalsie uz len cyklovanie...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok