TV LG42lb561V podsvietenie ...

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 09 Dec 2019, 22:53

Teda podla všetkého je to podsvietenie . Po zapnutí sa zobrazí na chvíľočku Logo LG a potom zhasne .Bolo my povedané že zvuk išiel aj keď obraz "nešiel" ... Tento TV som dostal z tým - zahoď ho alebo si ho oprav ....
V manuály [42lb55_series.pdf] tam nieje až tak veľa popísané ku tomu problému (aspoň som to možno nenašiel / možno tam mali samostatne manuály pre zdroj + "invertor" na podsvietenie EAX65423701 ) .
Čo som tam našiel bola kontrola napájacích napätí [59 strana; 61 strana ] (vymeniť invertor alebo modul) ....
3,5 V je troška nižšie , možno okolo 3,2V
12 V je tiež o čosi nižšie , okolo 11,4V
24 V tiež nižšie ale nejde to pod 23 V
Akurát tam chýba tých 208 V .
Našiel som driver BD9486F ktorý tam má aj "ochranný" mód ktorý e v "normálnom" režime zapnutý (strana 9 pin 7 CP ) kde odobraním kondenzátoru / alebo možno skratovanim cez odpor mal tento ochranný mod vypnúť ...

Otázka znie : už tu niekto robil z tým BD9486F niečo podobne ???
Rozmýšľam z tade vyhodiť tie kondenzátory na pin 7 .....

Servis manuál pre asi tú radu https://www.manualslib.com/manual/12396 ... eries.html
Prílohy
BD9486F.pdf
(1.44 MiB) 35 stiahnutí
lg_lgp3942-14pl1_eax65423791_leds_backlight_supply_part_sch.jpg
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 09 Dec 2019, 23:15

A ledky v podsvietení sú všetky OK?
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 10 Dec 2019, 00:17

Ledky vypadajú že svietia ... No možno pýtajú viac ako 235 mA - neviem ako by som to mal zmerať za tú necelú sekundu ... Alebo pomeniť elektrolyty na "sekundárnej" strane ako som niekde čítal že to niektorým pomohlo .... Iným zase pomohla výmena "hlavnej" dosky [z cpu] ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa oravan » 10 Dec 2019, 11:16

Hlavná doska výmena
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa mirosne » 10 Dec 2019, 11:53

AlbiDartanan napísal:Ledky vypadajú že svietia ...
To nie je istá odpoveď.Ja si myslím,že je práve vada v nich.Treba otvoriť displej a každú jednu odskúšať.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 10 Dec 2019, 15:09

Po pravde povedané už som to mal otvorené kvôli tomu že tam niečo "hrkotalo" . Keď som to otvoril tak tam boli opadané niektoré "rozptylové šošovky" , ktoré som tam prilepil naspať . Síce áno , mal som to asi pomerať a popozerať či tam nieje niečo viac zničené ale už len to naprávanie / lepenie mi dalo dosť práce hlavne keď nemá človek veľa miesta ... Ešte sa s tým troška asi "pozabávam" a odložím to na opravu do budúcna ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa rakato11 » 10 Dec 2019, 15:24

Když už jsi to měl rozebrané měl jsi změřit každou LED diodu zda není vadná (přerušená, zkratovaná), tak jako Ti už psal uživatel mirosne. Někdy se stává že po zapnutí se LED-ky na sekundu rozsvítí a je vidět že některá nesvítí (ta je zkratovaná). Nejjistější však je, když se každá jedna proměří.
Já jsem si pro tento účel nyní objednal z Aliexpress tento tester.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 10 Dec 2019, 16:12

rakato11 - pokiaľ ťa to nemá živiť kupovať práve jeden špecifický výrobok na jednu špecifickú úlohu je podla mňa neekonomické ....

Taký malý "update" - takto to vypadá keď to "pre blikne" na chvíľočku / keď je TV "zapnutý" na BD9486F :

Kód: Vybrať všetko

pin      V
1	 4,98
2	 2,73
3	 1,13
4	 3,55
5	 -0,01
6	 1,15
7	 -0,01
8	 1,62

9 	 0,02
10	 0,01
11	 0,02
12	 0,02
13	 0,02
14	 0,02
15	 0,01
16	 11,79

Ešte jeden malý update :
Pokiaľ mám multimeter m830buz na meraní napätia na 20V a je pripojený na pin 5 SoftStart RC tak už to nieje pre bliknutie ale svietenie možno na dáku sekundu (možno menej - nestopujem to) . Teda "vnútorný odpor" toho multimetra spôsobil asi "pomalý" nábeh LED diód ,ale následne asi nejaká spätná väzba to aj tak vypla .....
Nejaké návrhy ( okrem toho aby som to rozobral a zmeral/odskúšal každú diódu ) ....
Možno zapojiť na pin 5 nejaký odpor na GND ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 10 Dec 2019, 16:21

Odstavíš si ochranu a zhoria ti ďalšie led.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa jezevec » 10 Dec 2019, 17:43

Bez rozebrání to nevyřešíš.
0

Používateľov profilový obrázok
miromatus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22 Apr 2007, 00:00

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa miromatus » 10 Dec 2019, 19:07

odpoj LED , zapni TV, na výstupe plus pre LED je voči kostre 200V alebo len 110V, alebo nebodaj 0.
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa cs001 » 10 Dec 2019, 19:36

...mozno trochu od veci. pred tyzdnom som pri kontajneri nasiel vrak LED TV, bez displeja a elektroniky, len plech s LEDkami. Boli prilepene obojstrankou, tak som ich zlupol, len tak pre srandu. Celkovo tam bolo 32LED diod v osmich sekciach po 4LED.
Podla kablikov, ktore este na paskoch ostali, boli vsetky LED zapojene do serie. Doma som ich pripojil na zdroj a jedna LED ka je odpalena (prepaleny plosakna na foto). Takze ako u svetielok na vianocnom stromceku jedna ziarovka vyhori a svetlo sa nekona. Mozno to bola pricina preco ten TV vyhodili. Okrem tej prepalenej ledky bolo vidiet, ze niektore LEDky viac topili, plosak pod nimi bol prehriaty....

Na LEDke je napätie cca 5V. Pri postupnom rozsvecovani sa najprv rozsvietila jedna polovica LED a potom druha, takze su v jednej asi dva cipy, len tak pre zaujimavost, asi to suvisi s napätim nameranym na LEDke
Kolega opravoval LED podsvietenie, postupne vymienal par LEDiek (stale sa odpalila dalsia), az nakoniec vymenil vsetky. Tiez si kupil zmienovany tester.
Podla mna sa nevyhnes revizii jednotlivych LEDiek, aj ked tebe podsvietenie prebikne, prerusena asi nebude ziadna, ale moze byt nejaka v skrate a ochrany to vypnu...
Prílohy
DSC_1605.jpg
DSC_1606.jpg
0
Naposledy upravil/-a cs001 v 10 Dec 2019, 19:47, upravené celkom 1 krát.
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 10 Dec 2019, 19:40

cs001 to si našiel led pásy z nejakej LG a oni používajú aj led na 6V
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa cs001 » 10 Dec 2019, 19:51

...ja som do nich pustal cca 250-300mA a uz to svietilo pre oci dost neprijemne, ale napätie 6V urcite nebolo ( mozno uz boli "vysvietene" :wink: )
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 10 Dec 2019, 21:30

miromatus - ak si pozrieš schému z tým BD9486F tak bez LED - iek sa to "nerozbehne" ....
Napájanie pre invertor ( pre LED ) som tam nameral okolo 100 V . Potom to ide na BD9486F ale polial sa "nenaštartuje" tak na výstupe pre LED nieje nič .

Ďalší update :
Podarilo sa mi ho zapnúť . Na pin č.5 som pripojil 2,2 M odpor na GND a ono to začalo fungovať ....
Podsvietenie na "pár" miestach svietilo trošku viac [bolo vidieť body / umiestnenia tých LED ] ...
V budúcnosti keď bude čas + chuť + peniaze tak kúpim nové pásy ktoré tam hodím .....
Teraz to "poputuje" do krabice pretože to zase začalo robiť to isté :lol: (zapne sa na chvíľu a potom vypne - podsvietenie) [môžem to rozobrať , a skúsiť tam hodiť namiesto toho 2,2 M odporu 1 M , neviem ale ako dlho by to fungovalo ] , naviac tie svetlejšie body ma trocha iritovali .
Do budúcna tam asi pomením aj elektrolyty čo tam sú + možno aj nejaké menšie chladenie pre CPU + nejaký vetrák na ofukovanie toho invertoru ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
miromatus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22 Apr 2007, 00:00

Re: TV LG42lb561V podsvietenie ...

Príspevok od používateľa miromatus » 11 Dec 2019, 13:23

Keď sa BD.. nerozbehne tak medzi led+ na konektore P801 a mínus pólom 110V musí byť napätie 110V, keď sa rozbehne bez LEDiek tak je tam 200V,
závadu s podobnými príznakmi /podsvietenie po chvíli zhasínalo/ som riešil, bez lediek tam bolo napätie cca 200V s ledkami asi 140V, skúšal som znižovať prúd ledkami /R811../ predĺžila sa doba svietenia, ale nakoniec pomohla až výmena toho BD..., ale môžeš mať aj vadné LEDky.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok