Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ak├ę mazivo pou┼żi┼ą na premazanie ventil├ítora chladi─Źa

Ak├ę mazivo pou┼żi┼ą na premazanie ventil├ítora chladi─Źa

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Ak├ę mazivo pou┼żi┼ą na premazanie ventil├ítora chladi─Źa

Odosla┼ąod 23MaKaVeLi23 » 28 Dec 2019, 15:35

Zdrav├şm.
M├ím v po─Ź├şta─Źi hlu─Źn├║ grafick├║ kartu. Potreboval by som poradi┼ą ak├ę mazivo je vhodn├ę pou┼żi┼ą na premazanie ventil├ítora chladi─Źa. Na zahrani─Źn├Żch f├│rach som sa do─Ź├ştal, ┼że vraj je dobr├ę pou┼żi┼ą olej na ┼íijacie stroje alebo na bicykle.
M├íte s t├Żm niekto sk├║senos┼ą? Vedeli by ste pr├şpadne poradi┼ą konkr├ętny v├Żrobok? Pr├şpadne na akej b├íze by bol najvhodnej┼í├ş? Najlep┼íie elektricky nevodiv├Ż.
Za pr├şpadn├║ odpove─Ć vopred ─Ćakujem.
23MaKaVeLi23
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 47
Vek: 23.61
Zalo┼żen├Ż: 09.10.2014

Re: Ak├ę mazivo pou┼żi┼ą na premazanie ventil├ítora chladi─Źa

Odosla┼ąod rudko » 28 Dec 2019, 16:01

Vhodna je napriklad silikonova vazelina.
Ale myslim ze to tvoj problem vyriesi iba docasne. Zo skusenosti viem ze ventilatory v zdrojoch a inde v pc zacinaju hucat ked uz su vylagrovane a maju velku volu v klznom lozisku. Premazanie pomoze iba docasne, povacsinou na par dni/tyzdnov. Ked sa vazelina vytlaci von hukot sa vrati. Vhodnejsia je asi vymena za novy ventilator.
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2174
Vek: 33.98
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Victorio » 28 Dec 2019, 16:11

premazanie porie┼íi kr├ítkodobo, a navy┼íe ak je u┼ż lo┼żisko vydrat├ę, tak pri jeho zaseknut├ş hroz├ş po┼íkodenie grafickej karty.
kr├ítkodobo silik├│nov├Ż olej, ale dlhodobo by som tam dal rad┼íej v├Ą─Ź┼Ť├ş chladi─Ź a v├Ą─Ź┼í├ş ventil├ítor na men┼íie ot├í─Źky, sk├┤r aby bolo chladenie pas├şvne a nemusel ├şs┼ą ventil├ítor na vysok├ę ot├í─Źky.
olej, alebo WD40 niekedy hlu─Źnos┼ą e┼íte zv├Ż┼íia, napr. chlapcom som raz prefukol lo┼żisk├í freestyle kolobe┼żiek WD40kou, potom silik├│nov├Ż olej, a bola to katastrofa, lebo iba sa viac prejavil ten piesok, ktor├Ż sa im natrepal do lo┼ż├şsk. Potom som to rozobral, premyl benz├şnom, a dal tam vazel├şnu , bolo to lep┼íie ale len do tot├ílneho rozsypania cel├ęho lo┼żiska :P
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 481
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod 23MaKaVeLi23 » 28 Dec 2019, 16:24

─Äakujem za obe odpovede. ├üno, ak je vyl├ígrovan├Ż, tak r├ítam s t├Żm, ┼że to dlho nevydr┼ż├ş, no je hlu─Źn├Ż u┼ż dos┼ą dlho, m├┤┼żno aj od v├Żroby, najprv som si myslel, ┼że je to norm├ílne a ┼że to asi rob├ş zdroj, no po vybrat├ş tejto grafiky bol PC ├║plne tich├Ż. Tak si vrav├şm, ┼że to aspo┼ł vysk├║┼íam, keby sa t├í karta aj pokazila, u┼ż nem├í ve─żk├║ hodnotu (ale na moje ├║─Źely posta─Źuje), beriem to sk├┤r ako experiment :biggrin: . No WD-40 by som tam ur─Źite ned├íval, to si mysl├şm, ┼że je sk├┤r vhodnej┼íie na vy─Źistenie ne┼ż mazanie.
A tie┼ż ma napadlo zn├ş┼żi┼ą ot├í─Źky (cez softv├ęr), no ne├║spe┼íne. Neviem, ─Źi to m├┤┼że ma┼ą grafick├í karta zablokovan├ę alebo ─Źo, ale sk├║┼íal som viacero programov na to a ni─Ź nefungovalo (nikdy mi ani nezobrazilo tak├║to mo┼żnos┼ą).
23MaKaVeLi23
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 47
Vek: 23.61
Zalo┼żen├Ż: 09.10.2014

Odosla┼ąod Victorio » 28 Dec 2019, 16:43

grafika by mala ma┼ą regul├íciu priamo v sebe, ale ak sa jedn├í o star┼í├ş typ tak zrejme tak├║ mo┼żnos┼ą nem├í┼í.
resp. to treba v nastaveniach povoli┼ą.

len tak mimochodom ku "super univerz├ílnemu WD40" niekedy narob├ş viac ┼íkody ako ├║┼żitku, raz som chcel premaza┼ą kartu┼íu p├íkovej bat├ęrie na vodu, bolo to ok, ale po t├Ż┼żdni sa t├í kartu┼í rozpadla, vrch tlak vody odstrelil, a skoro mi vytopilo dom . :?
niektor├ę plasty nalept├íva, a to je probl├ęm.

ale je to ┼íkoda ─Źasu, neviem ak├Ż ventil├ítor m├í┼í na karte, ale ventil├ítory sa pova─żuj├║ kade tade, nejak├Ż z procesora tam daj a m├í┼í porie┼íen├ę.
ako hovor├şm, ak je to karta v cene 100evri a viac, k├║pi si poriadny robusny chladi─Ź s n├şzkoot├í─Źkov├Żm ventil├ítorom a pozn├í┼í to aj na v├Żkone PC, ak sa grafika nebude prehrieva┼ą a zni┼żova┼ą v├Żkon.
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 481
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod misocko » 28 Dec 2019, 17:54

tak pises ze huci od zaciatku
nieje to hluk vzduchu? (vzsoke otacky ventilatora) , ppotom namazanie nepomoze
aku to mas grafiku?
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3399
Vek: 43.68
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod grumpynho » 17 Jan 2020, 22:38

Pouzi vazelinu ale nie silkonovu... ta je nevhodna, a WD40 nie je mazadlo, a olej ani nahodou
grumpynho
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 10
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2015

Odosla┼ąod misocko » 17 Jan 2020, 23:00

nepomaha, nic.... dva tri dni, potom huci ak je lozisko KO, nepomozes si
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3399
Vek: 43.68
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod Edgar » 17 Jan 2020, 23:36

To som ja vyrie┼íil asi takto, asi 4 mesiace celkom spokojnos┼ą, o grafike ani neviem :D zapojen├ę do konektora ventil├ítora dosky
Pr├şlohy
83499336_532537157443688_4504173310447190016_n.jpg
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1830
Vek: 23.5
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist