Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • programovanie v c

programovanie v c

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: programovanie v c

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 29 Dec 2019, 21:14

Pre m┼ła by bola samovra┼żda nap├şsa┼ą v asm vlastn├ę atoi/itoa zo ┼ítandardn├Żch C kni┼żn├şc.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1519
Vek: 23.16
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod feros » 29 Dec 2019, 22:34

V asm m├íte v┼íetko pod kontrolou, ale v skuto─Źnosti to znamen├í ┼że v┼íetko pod kontrolou ma┼ą mus├şte lebo dokonalej┼í├ş chaos ako asm len tak nevytvorite.
V asm som str├ívil z├írove┼ł sp├║stu ─Źasu nad naprogramovan├şm drobnost├ş ( a + b/c = d ) ktor├ę v xc nerie┼íim.
M├┤┼żem sa s├║stredi┼ą na to ─Źo m├í vec robi┼ą a nie na to ako to spravi┼ą, a to ┼że je program niekedy v├Ą─Ź┼í├ş ako ke─Ć ho nap├ş┼íem v asm ( ─Źo ─Źasto nie je pravda ) sa dnes d├í pohode vyrie┼íi┼ą cez nov├ę mcu.
Pre m┼ła je len ┼íkoda ┼że Raspberry Pi nespravili ─żudia z arduina.
feros
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 254
Zalo┼żen├Ż: 23.09.2010

Odosla┼ąod pocitujlasku » 30 Dec 2019, 07:41

asm nie je chaos.
ja som rad, ze raspberry nerobili ludia z arduina. Ked som v nom nedavno skusal veci, tak som narazil na niekolkorocny bug, ktory mi prekazil moje plany a potvrdil to, ze nikdy sa na nic nespoliehaj. Totiz maju tam chybu v tcp, kedy jednoducho male tcp packety sa stratia. co je nepripustne. a ja 2 dni hladam chybu v mojom kode.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4694
Vek: 36.86
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod feros » 30 Dec 2019, 11:08

Myslel som to sk├┤r tak, ┼że ja som d├║fal ┼że prepojenie hardwaru a pc bude minim├ílne na ├║rovni arduina, teda v├Żvojov├ę prostredie, kni┼żnice, ovl├ídanie pinou priamo v min. us.
Zatia─ż je pre m┼ła RB ├║spe┼ín├Żm marketingov├Żm projektom u ktor├ęho ┼żiadne skuto─Źn├ę pou┼żitie pre m┼ła nie je.
feros
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 254
Zalo┼żen├Ż: 23.09.2010

Odosla┼ąod pocitujlasku » 30 Dec 2019, 13:05

no vidis a pre mna je to super vec, vyvojove prostredie je tam viac nez dobre, ci uz perl, python, c, .net core...
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4694
Vek: 36.86
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na C,C++,C#

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist