Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Gumen├ę r├║rky/hadi─Źky na ods├íva─Źku

Gumen├ę r├║rky/hadi─Źky na ods├íva─Źku

Ak potrebujete zohna┼ą nejak├║ vec oh─żadom elektroniky, ─Źi u┼ż len s├║─Źiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Gumen├ę r├║rky/hadi─Źky na ods├íva─Źku

Odosla┼ąod MrWifiHifi » 16 Jan 2020, 00:37

Zdrav├şm

Vedel by mi niekto poradi┼ą, pom├┤c┼ą, odkia─ż by sa dali zohna┼ą r├║rky alebo hadi─Źky na ods├íva─Źku?
Neviem ako sa presne t├Żm silikovnov├Żm alebo gumenn├Żm koncom hovor├ş, no t├Żm ┼że ─Źasto odspajkujem, tak mi tie p├┤vodn├ę za─Ź├şnaj├║ doch├ídza┼ą. Pozeral som na avelmaku aj na tme no tam take nemaj├║, maj├║ tam ale na ├║plne in├Ż typ ods├íva─Źky
MrWifiHifi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 176
Zalo┼żen├Ż: 22.08.2017

Re: Gumen├ę r├║rky/hadi─Źky na ods├íva─Źku

Odosla┼ąod mr.dred » 16 Jan 2020, 08:08

─îo to m├í┼í za ods├íva─Źku? Daj foto.

Ja som si ned├ívno k├║pil na al├şku za 3 ├ę─Źka. Maj├║ k nej aj n├íhr.hroty ... Bol som milo prekvapen├Ż. Je celkom goood.
SZBFT-210mm.jpg
na hrot d├ívam silik├│nov├║ hadi─Źku 3-4mm vn├║t. priemer.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3586
Vek: 54.82
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod ypsi » 16 Jan 2020, 09:04

E┼íte za koruny som si v miestnom s├║─Źiastko-┼íhope k├║pil meter silik├│novej bu┼ż├şky vhodn├ęho priemeru /mali na v├Żber/ a m├ím toho na dva ┼żivoty. Ur─Źite to bude ma┼ą aj niekto tu v baz├íri.
...som zhasol...
ypsi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1478
Vek: 102.35
Zalo┼żen├Ż: 09.02.2007
Paragraf: 23

Odosla┼ąod MrWifiHifi » 16 Jan 2020, 16:25

No tak ja m├ím tak├║to ods├íva─Źku a su k nej aj tieto gumen├ę rurky/hadi─Źky s├║ ve─żmi m├Ąkke
Hadi─Źka m├í rozmer 20mm, vonkaj┼í├ş priemer 4mm a vn├║torn├Ż priemer m├í 3mm
Pr├şlohy
IMG_20200116_152216.jpg
IMG_20200116_151934.jpg
MrWifiHifi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 16 Jan 2020, 17:02

:lol: m├ím 3 podobnej kon┼ítrukcie....zvyk je ┼żelezn├í ko┼íe─ża, ale som r├íd, ┼że som sa odhodhodlal k├║pi┼ą nov┼í├ş typ.
Ten tvoj typ s plastov├Żm/sil├│nov├Żm predkom som ani nevidel....(alebo je to domorob?)
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod MrWifiHifi » 16 Jan 2020, 18:06

Nie nieje to domorobje, je tam umelohmotn├Ż koniec na ktor├Ż sa t├í gumen├í hadi─Źka natiahne, je to e┼íte z ─Źias pravdepodobne svazarmu
MrWifiHifi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 16 Jan 2020, 18:07

A neviete nahodou niekto kde by sa dala kupit nahradna tefolonova skrutkovacia spicka? Ja mam staru komancovsku odsavacku a chcelo by to tiez novy spic.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4606
Vek: 53.77
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod rakato11 » 16 Jan 2020, 18:08

mr.dred nap├şsal::lol: m├ím 3 podobnej kon┼ítrukcie....zvyk je ┼żelezn├í ko┼íe─ża, ale som r├íd, ┼że som sa odhodhodlal k├║pi┼ą nov┼í├ş typ.
Ten tvoj typ s plastov├Żm/sil├│nov├Żm predkom som ani nevidel....(alebo je to domorob?)

Tak├ę jsem si musel po┼Ö├şdit novou ods├íva─Źku nebo┼ą se mi dv─Ť rozpadly, po┼Ö├şdil jsem si p┼Öesn─Ť takovou jako m├í┼í Ty z Aliexpress akor├ít bez n├íhradn├şch hrot┼» ale st├íle si nemohu na n├ş n─Ťjak zvyknout, n─Ťjak mi nesed├ş v ruce, ten zvyk jak o n─Ťm p├ş┼íe┼í je pravdiv├Ż.
Na Aliexpressu ale i v jin├Żch obchodech (kter├ę jsou zaregistrov├íny) objedn├ív├ím v├Żhradn─Ť p┼Öes tento "Syst├ęm vratn├Żch pen─Ťz" kde mi vr├ít├ş Cashback(vr├ícen├ş ─Ź├ísti pen─Ťz z n├íkupu). Nezapomenout nakupovat p┼Öes tuto aplikaci aby byla p┼Öips├ína odm─Ťna.
rakato11
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 70
Vek: 62.5
Zalo┼żen├Ż: 12.04.2015

Odosla┼ąod Victorio » 16 Jan 2020, 18:57

Ja pou┼ż├şvam tie┼ż star├║ ods├íva─Źku, tefl├│nov├Ż hrot a na nom silik├│nov├í hadi─Źka, je to ┼íetrnej┼íie vo─Źi plo┼ín├ęmu spoju, lebo n├írazom ods├íva─Źky sa nepo┼íkod├ş, akur├ít sa to zvykne upch├íva┼ą, ak je ve─ża tavidla.
Tie┼ż som zh├í┼łal tak├║ bu┼ż├şrku, m├ím in├Ż typ ale je tenk├í, ledva ide natiahnu┼ą p├┤vodne boli tak├ę hrubostenn├ę. Jeden typ som z avelmaku objednal ale s├║ e┼íte ten┼íie a tuh┼íie, nepou┼żite─żn├ę.
Napadlo mi, ┼że mohli by by┼ą na nejak├Żch VN k├íbloch alebo k├íbloch ku halog├ęnkam v nejak├Żch strojoch, napr. star├Żch kop├şrkach a pod.
Ur─Źite toho m├í niekto kilometre :) a mne tie┼ż by sta─Źil tak├Ż pol meter na p├ír rokov...

E┼íte oh─żadom ods├ívania, chyst├ím sa k├║pi┼ą nejak├║ kompresorov├║ ods├íva─Źku, preto┼że pri obojstrann├Żch plo┼í├íkoch je to pak├íre┼ł, vymontova┼ą napr. USB konektor, ak aj ostrih├ím no┼żi─Źky, aj tak je treba potom pre─Źisti┼ą dierky na nov├Ż konektor a tam to nejde ods├ívac├şm p├ísikom, sk├┤r sa mi osved─Źil vrt├í─Źik, ale m├ím obavy aby som nepo┼íkodil nejak├ę prepoje pri viacvrstv├Żch dosk├ích...
Vyfukova─Źku nechcem, k├║sky c├şnu ak sa dostan├║ pod BGA ─Źip tak katastrofa...
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 474
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod mr.dred » 16 Jan 2020, 19:09

Pred p├ír rokmi som nav┼ít├şvil "k├íbloviaza─Źsk├║" firmi─Źku a pri odchode som dostal za krabicu r├┤znych zbytkov zmr┼í┼ąova─Źiek a medzi nimi aj p├ír metrov (po asi 20cm kusoch) silik├│novej bu┼ż├şrky akur├ít vhodnej na ods├íva─Źku. Zajtra pozriem ko─żko toho e┼íte je...mo┼żno sa podel├şm :roll:
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 16 Jan 2020, 19:46

Aha, da1ly ma taketo nieco v galerii na predaj
Pr├şlohy
SE.com_0221.jpg
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4606
Vek: 53.77
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod MrWifiHifi » 16 Jan 2020, 19:52

Kde by som na┼łho na┼íiel kontakt?
MrWifiHifi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 16 Jan 2020, 19:57

sta─Ź├ş mu do SS nap├şsa┼ą ─Źo chce┼í TU vyberaj.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod cs001 » 16 Jan 2020, 21:42

...viac nez pred rokom som si objednal od cinana toto
https://www.ebay.com/itm/1m-Clear-Food-Silicone-Translucent-Tube-Beer-Water-Air-Pump-Hose-Pipe-Rubber/302140885729?hash=item4659000ae1:m:mK9QxyyyoxRa7fe-ebQ4RGg&var=600964834017
zvolil som rozmer 4x6mm, zatial som este gumicku nemenil. Predtym co som mal, tak bola tensia ale casto praskala, casto som ju musel menit. Je aj velmi tepelme odolna, odsavam tak, ze mikropajkou ohrievam spoj a odsavacku mam tesne opretu o hrot, odsuneim hrot mikropajky a hned odpalim odsavacku. Funguje to dobre, ale samozrejme zalezi od velkosti otvorov, ci je to obojstranna, alebo viacvrstva doska (tie sa odsavaju najhorsie)
Vcera som vyberal motoricky prepinac vstupov v zosilnovaci Pioneer A501, slo to paradne, jednostranka s velkymi dierami, asi 40pinov, len par som musel odsat opakovane. Co je horsie v prepinaci je rozsypane jedno ozubene kolecko...
Pr├şlohy
IMG_4186.JPG
Naposledy upravil cs001 d┼ła 16 Jan 2020, 22:00, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Vivanco, LG, Lenovo, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...
cs001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1399
Zalo┼żen├Ż: 28.04.2010

Odosla┼ąod Dali2 » 16 Jan 2020, 21:52

Zajdi do najblizsej modelarskej predajne a pytaj si palivovu silikonovu hadicku 4/3 alebo 3/2. Pouzivam to uz roky.
Dali2
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 816
Vek: 52.72
Zalo┼żen├Ż: 01.09.2008

Nasp├Ą┼ą na Kde nie─Źo zohna┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist