Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zapojenie plynov├ęho kotla.

Zapojenie plynov├ęho kotla.

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Zapojenie plynov├ęho kotla.

Odosla┼ąod 007ToMMaS » 16 Jan 2020, 23:21

Zdrav├şm, zn├ímy ma po┼żiadal o zapojenie plynov├ęho kotla. M├ím ┬ž23 do 1000V s bleskozvodmi. Tak ma reku napadlo to ─Źi m├┤┼żem tak├Żto spotrebi─Ź bez nejak├Żch ob├ív zapoji┼ą. Po pripojen├ş m├í nejak├Ż p├ín orazi┼ą papier kv├┤li z├íruke...

─Äakujem za info.
007ToMMaS
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 102
Vek: 25.37
Zalo┼żen├Ż: 06.11.2011
Paragraf: 23

Re: Zapojenie plynov├ęho kotla.

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 17 Jan 2020, 10:18

To je myslen├ę ako "zapojenie plynov├ęho kotla" ? Elektricky , alebo nejako inak ? Norm├ílne klasick├ę plynov├ę kotle b├Żvaj├║ v├Ą─Ź┼íinou z k├íblom z elektrickou vidlicou ..
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1849
Vek: 35.92
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod Milos66 » 17 Jan 2020, 10:36

Presne tak. Kotol sta─Ź├ş len pichn├║┼ą do z├ísuvky. D├┤le┼żit├ę je uvedenie do prev├ídzky sp├┤sobilou osobou. V├Ą─Ź┼íinou zmluvn├Ż ─Źlovek s dod├ívate─żom kotla. Inak pad├í z├íruka.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4606
Vek: 53.77
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod mr.dred » 17 Jan 2020, 11:55

Tak, tak... pripojenie a uvedenie do prev├ídzky... Ke─Ć mi bol "ich" zmluvn├Ż reviz├ík uvies┼ą do prev├ídzky kotol, nezauj├şmalo ho, kto kotol prip├íjal (ani elektriku ani plyn) . U elektriky skontroloval spr├ívnos┼ą pripojenia L,N,PE na svorkovnici - pec toti┼ż nemala od v├Żroby svoj nejak├Ż flexok├íbel - ten som d├íval ja. Nemal vo─Źi tomu ┼żiadne v├Żhrady. Po celkovej kontrole kotol spustil a papiere potvrdil.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3586
Vek: 54.82
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod marioo » 17 Jan 2020, 15:09

Kotol by mal "zapoji┼ą" plyn├ír .. nastavi┼ą + vymeni┼ą podla typu plynu trysky a nastavi┼ą v├Żkony minim├ílny, maxim├ílny atd...
Str─Źi┼ą vidlicu do z├ísuvky (pripravenej v technickej miestnosti pre kotol) by h├ídam nemal by┼ą probl├ęm pre toho plyn├íra ─Źo by mal spravi┼ą veci ohladom plynu + samozrejme vod├ír, natlakovanie, expanzka atd...

Tak┼że je to trojboj vod├ír, plyn├ír, a elektrik├ír si m├┤┼że str─Źit vidlicu a vyp├Żta┼ą za cestu a ni─Ź neurobi┼ą :) Pr├şpadne ak je tam nejak├ę ovl├ídanie termostatov alebo smart veci tak to... (a mo┼żno aj komin├ír :) ak tam nie je kondenz alebo turbo

Ak sa m├Żlim opravte ma
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 906
Vek: 46.76
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod 5ko » 17 Jan 2020, 17:17

Preva┼żn├í v├Ą─Ź┼íina plynov├Żch servis├íkov, maj├║ okrem opr├ívnenia na mont├í┼ż plynov├Żch zariaden├ş , aj ┬ž opr├ívnenia z elektro sp├┤sobilosti a taktie┼ż prax vo vod├írine, zv├írania r├┤zneho druhu ...tak┼że nemaj├║ probl├ęm ani s jednou polo┼żkou t├Żkaj├║cou sa uvedenia kotla do prev├ídzky.Ak /a v├Ą─Ź┼íinou v┼żdy/ v├Żrobca ud├íva nutnos┼ą pripojenia opr├ívnenou organiz├íciou pre platnos┼ą z├íruky,tak servisn├í organiz├ícia mus├ş ma┼ą uzavret├║ dohodu /─Źasto aj ┼íkolenia u v├Żrobcu/,ktor├í je podmienkou pre poskytovanie z├íru─Źn├Żch opr├ív kotlov.
Samozrejme ┼íikovn├Ż slov├ík/ mie┼ía─Ź baukl├ęberu/ to zvl├ídne aj s├ím,ale ak pr├şde na l├ímanie chleba,/panelov v ─Źin┼żiaku/ potom nevie kam zaliez┼ą aby ho nena┼íla spravodlivos┼ą. :wink: /t├Żm som sa ┼ąa nechcel dotkn├║┼ą, len pouk├íza┼ą na rizik├í /
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8871
Vek: 64.17
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod 007ToMMaS » 17 Jan 2020, 17:51

P├şsal som z mobilu, ale neodoslalo. Tak nesk├┤r, zn├ímy chce odom┼ła len elektrick├ę zapojenie kotla. star├Ż ide demontova┼ą a ten odpoj├ş a nov├Ż ja m├ím pripoji┼ą tj pr├şvod ak neni na k├íbel a asi termostat.
007ToMMaS
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 17 Jan 2020, 18:19

Mo┼żno je to elektrick├Ż kotol, tak to zvl├ídne┼í,ale zase ak nepo┼żaduje v├Żrobca zmluvn├ęho servisn├ęho partnera.
Ak je plynov├Ż , tak plat├ş to, ─Źo som nap├şsal hore.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod 007ToMMaS » 18 Jan 2020, 21:17

je to plynov├Ż,
ale ja bu─Ć priprav├şm z├ísuvku ak nem├í ┼ín├║ru alebo proste zapoj├şm elektrick├ę zariadenie. ktor├ę ale ja sp├║┼í┼ąa┼ą nebudem. Proste ho len pripoj├şm. To ist├ę napr ned├ívno sme chystali pr├şvod pre priemyseln├Ż kompresor ktor├Ż sme n├ísledne pripojili ale sk├║┼ía┼ą a sp├║┼í┼ąa┼ą to pri┼íiel technik.
007ToMMaS
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 18 Jan 2020, 21:51

Tak je to OK.Namontuj ┼ín├║ru, priprav z├ísvku a rad┼íej nezap├şnaj, nech si to zapne servis├ík, aby sa potom nevyhov├íral. :wink:
Ale aj tak by si t├║ ┼ín├║ru mal a mohol pripoji┼ą on,len aby mal do ─Źoho zastr─Źi┼ą.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod pablox » 18 Jan 2020, 22:40

Ke─Ć svokrovcom montovali plynov├Ż kotol, po mne chceli jedin├ę spravi┼ą z├ísuvku ved─ża kotla, zvy┼íok si zapojili oni pri sp├║┼í┼ąan├ş kotla. Kotol nemal flexo ┼ín├║ru, tu si tam dali oni.
N├í┼í rodinn├Ż blog http://www.ajmysmetu.com
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1248
Vek: 28.85
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist