problem s PC (virus?)

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa misocko » 20 Jan 2020, 22:40

ahojte
mam starucky PC ktory som doteraz nevyhodil, pouziva ho moja dcera na prevazne nejake hry a trochu skolu
win7 , systemovy SSD. Pocitac zacal jedneho dna zamrzat az obcas nesiel nastartovat (ostal zaseknuty niekde pri starte win). Taktiez dcere nechcelo naistalovat nejaku novinku ze win 7 nepodporuje. Spravil som upgrade na win10. hned po nabehu som videl ze to nieje idelane a stale to blblo.
kedze PC je fakt stary , kupil som "novy" z bazosu od chlapika co to sklada. do pc som dal svoju grafiku, win 10 tam bol, naistaloval ovladace grafiky. vsetko OK. Dceru potom napadlo ze chce nieco zo stareho systemu , co mala na ploche. Vytiahol som SSD zo stareho a pripojil do noveho (nie ako systemovy samozrejme, len dalsi disk). Dcera zapla a vraj hned defender hlasil ze sa mu nieco nepaci, nieco tam postlacala. teraz uz aj "novy" PC sa tvari divne. stiahla Eset a kontrola , nenasiel nic okrem toho ze na vela suboroch napisal ze nemoze otvorit (win system ?). SSD som presiel WD softom, hlasi 95% zivot. Okrem toho sa zrazu neviem pripojit tlackou na wifi - hlasi ze jej router nevie poskytnut pozadovanu IP adresu alebo nieco take.
otazka, moze toto cele suvisiet a moze tam byt virus?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Jan 2020, 23:45

Možno konflikt ESET a DEFENDER,aj mne ho museli vypnúť,lebo sa bili./a vraj budúca koalícia,obaja chcú robiť to isté a vadia sa/ :argue:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 21 Jan 2020, 00:12

Pre prenášanie súborov z "možno" napadnutého PC to robievam cez live linux (z CD /DVD ) ...
Inak ma napadá teraz len buď pre-inštalovať , alebo si stiahnuť nejaký LIVE antivírus , nehať prebehnúť celý PC ...
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa AEdison » 21 Jan 2020, 03:16

Inštalovanie ďalšieho antivíraku na už zavírený systém je vo väčšine prípadov vopred prehraný boj. Aj keď správanie ktoré popisuješ nemusí byť spôsobené nejakým škriatkom, je dobre to aspoň vylúčiť.
Na odviruvavanie používam Kaspersky Rescue Disk je zdarma a zatiaľ som si s ním takmer vždy pomohol. Pri najhoršom, na kopírovanie používam Slax. Je to veľmi jednoduchá verzia linuxu ktorú bootujem z usb kľúča a po skopírovaní, reinstall.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa medved » 21 Jan 2020, 06:47

5ko napísal:Možno konflikt ESET a DEFENDER,aj mne ho museli vypnúť,lebo sa bili./a vraj budúca koalícia,obaja chcú robiť to isté a vadia sa/ :argue:
Defender sa vypina automaticky po nainstalovani ineho antiviraku. Tiez som najprv nevedel, ako s nim bude, ale po nahodemi ESETu sa automaticky deaktivoval.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Jan 2020, 11:18

Mozem potvrdit. Kaspersky rescue disk funguje spolahlivo.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa rakato11 » 21 Jan 2020, 12:39

Já když jsem měl nějaký problém s notebookem tak jsem vždy chodil na toto fórum, tam mi vždy pomohli a s pomoci rádců jsem vše vyřešil.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Jan 2020, 13:53

medved napísal:
5ko napísal:Možno konflikt ESET a DEFENDER,aj mne ho museli vypnúť,lebo sa bili./a vraj budúca koalícia,obaja chcú robiť to isté a vadia sa/ :argue:
Defender sa vypina automaticky po nainstalovani ineho antiviraku. Tiez som najprv nevedel, ako s nim bude, ale po nahodemi ESETu sa automaticky deaktivoval.


No mne nie, dali sme tam eset a defender stále niečo blokoval a pindal do všetkého.Teraz sme zapli defender a stále vyskakuje eset, že je neaktuálny. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Jan 2020, 13:55

Len pre info:
Ak v PC nie je vela nainstalovanych aplikacii (ze ich reinstalacia netrva pol dna) tak najlepsie odvirenie PC je reinstalacia OS. Preto ja ked urobim cerstvu reinstalaciu tak po nastaveni zakladnych veci (co viem ze vzdy pouzivam) ako posta, skype, winrar, firefox a pod si urobim image particie. A ked je virus a chcem si byt na 100% isty tak si natiahnem ten image a je pokoj. Cele to trva cca 2 hodinky a mam cisty win.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa Edgar » 21 Jan 2020, 14:34

Tak ani to nie je ideálne riešenie, síce tie programy tam mať budeš hneď po inštalácii ale tipujem že väčšina bude hneď potrebovať aktualizáciu. To už je lepšie zálohovať si len konkrétne "live" setupy tých aplikácií a po preinštalovaní Windowsu to nainštalovať ručne ale stiahne to rovno aktuálnu verziu, časovo to vyjde možno aj narovnako.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: problem s PC (virus?)

Príspevok od používateľa misocko » 21 Jan 2020, 20:18

vidim to tak ze hdd naformatujem a system natiahnem odznova
nech je pokoj
ziadne programy tam este niesu
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok