Voda a konektor na nabijanie

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

cheeseburger
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 21 Jan 2015, 23:39

Voda a konektor na nabijanie

Príspevok od používateľa cheeseburger » 16 Jan 2020, 08:27

Ahoj, mam trochu paranoidnu otazku, tak sa vopred ospravedlnujem, no myslim si, ze tu su odbornici, ktori vedia, co sa v tomto momente stalo, a ci sa mohlo nieco poskodit v nabijacke. Dnes sa mi podarilo trochu okupat konektor kabla lightning na nabijanie iphonu, boli to kvapky, ale voda sa na tie vodive plosky dostala, a kabel bol v zasuvke. Chcem sa spytat, ci nemohlo teoreticky dojst k nejakemu skratu, ktory by mohol nasledne pri pouzivani poskodit telefon. Dakujem
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Voda a konektor na nabijanie

Príspevok od používateľa Dolfi » 16 Jan 2020, 10:20

Neblázni ! Obyčajná voda pri 5 V nie je až taká vodivá, že by mohol vzniknúť skrat. Dokonca si myslím, že namočením konektora vo vode, tento nemôže začať korodovať. (... to tiež, ale hlavne začne hrdzavieť ! Pre neznalých, samopal. )

Vytras vodu z neho, trochu ho utri do hajzelpapiera a môžeš ho začať používať ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Voda a konektor na nabijanie

Príspevok od používateľa datam » 22 Jan 2020, 09:57

ale hlavne co? no koroduje vy ...... :lol:
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Voda a konektor na nabijanie

Príspevok od používateľa Dolfi » 22 Jan 2020, 10:58

Slovosled je takto určite správnejší ! No mám pocit, že koroduje bolo z mužstva a hrdzavie od politruka (?).

Páni a dámy, ona to bola fakt skutočnosť ! Keby som si spomenul na tie odborné perličky ducha, ktoré zazneli počas dvoch rokov na vojenskej katedre, kde sa nás "odborníci" snažili naučiť princípy a konštrukciu rádiolokátorov ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok