Ochrana pred slimákmi

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

neznamy

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa neznamy » 05 Máj 2012, 17:19

tak nemusí to byť zrovna megavolt :D

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa Thales » 05 Máj 2012, 17:26

Pomůže výstraha proti zakopnutí?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Cavendish
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa Cavendish » 05 Máj 2012, 17:43

Samozrejme, ak sú blázni čo si tam dajú 5mF a 15kV tak to je už trochu o inom, vtedy som to myslel ako srandu. Ale aj tak si myslím že je to zbitočné vzhladom na vodivosť slimáka, ktorá je určite vysoká vdaka jeho slizkosti.
0

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa nfko » 12 Jún 2012, 19:27

Tak vraciam sa k tejto téme. Ma napadlo že už je týždeň po jahodovej sezóne a zatiaľ som nevidel ani jedného bezdomovca. Čím to je ? Suchom ?
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

terezkaterka
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 22 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Horná Štubňa 314
Vek: 70

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa terezkaterka » 25 Jan 2020, 22:48

muziker napísal:Hehehe....nóóó pred pár rokmi (v socíku) sa slimáky vykupovali a tak ich ľudia zbierali a predávali (celkom slušne si tým privyrobili). Vyvážalo sa to do zahraničia, ale dnes nemajú ľudia podnikateľského ducha a každý by zarábal len bez práce. :D :D :D
Vykupovali sa, ale tí s ulitami, nie slizniaci. Týchto údajne konzumujú čínske kačky.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa misocko » 25 Jan 2020, 22:50

je to bot, dajte ho niekto dolu....
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Jan 2020, 09:36

Skôr si myslím, že len teraz prišiel a objavuje ,hoci aj staré témy a pridáva svoj názor,takmer každý nový člen si tým prešiel.
Terezkterka- mrkni si občas na posledný dátum príspevku,potom reaguj,ak to bude prínosný podnet,alebo odpoveď pre tému.
Ono aj staré témy sú často neukončené bez výsledku a ak sa doplnia o zaujímavý happiend, nemusí to byť na škodu.

A k tým slimákom- tiež sa mi už pár rokov rozmohli ,zrejme som ich doniesol s nejakým substrátom,predtým tu nebývali.
Kačice kvôli nim chovať na chalupe nebudem, aj ked som počul, že naozaj je to pre nich lahôdka.

Mne sa osvedčilo zakopať do zeme obyčajné plastové vedierka,/napr. z horčice /vždy dve také čo pasujú do seba,naliať trochu piva a keď sa ich tam nazbiera vela, tak to horné vedierko jednoducho vytiahnem a vysypem , to v zemi zostane aby držalo okolitú zem pred zasypaním.Keď všetky povysýpam do plechoveho vedra, pripečiem ich PB horákom a hodím do kompostu. :wink:

Ak ich nie je vela v záhrade, tak stačí do metrovej palice z metly natĺcť tri dlhé klince do radu tesne vedla seba, flexou odrezať hlavičky tak šikmo , aby vznikli špice a potom stačí sa prejsť po daždi po záhrade,jednoducho ich nastokávať a potom zoškrabnúť do vedra....je to síce nechutné,ale pohodlnejšie ako zbierať rukami.

V akvárku sa mi tiež premnožili tie hnedé potvory a nepomáhajú ani tie kanibalské žltočierne slimáky.Teraz ich v noci nalákam na mrkvu zavesenú na nerezovom drôte a ráno ich pekne zhrabem do drezu a spláchnem horúcou vodou.
Ale možno by tiež pomohlo vyloviť ryby, a strčiť do akvarka flexošnúru :D len neviem, čo by to spravilo s rastlinami :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa odaros » 26 Jan 2020, 17:49

So slizniakmi sme mali tiež na záhrade veľký problém, dočítal som sa, že ich prirodzenými nepriateľmi sú slimáky s ulitou, tak po ceste na záhradu sme na jednom mieste nazbierali ulitníkov a rozmiestnili po záhrade, oni totiž požierajú vajíčka slizniakov, na ďalší rok a potom už bol pokoj. Myslím si, že najekologickejšie riešenie.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Jan 2020, 18:54

Ono je známe, že aj sliziaky sú kanibali a vlastne sa požierajú medzi sebou,aleto ich nedokáže zastaviť, je to kolotoč....
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Ochrana pred slimákmi

Príspevok od používateľa Jirka84 » 28 Jan 2020, 15:52

Mám na zahradě během léta několik slepýšů (až40cm délky) a ani ti je nastačí konzumovat.
:idea: Tak chodím několik let brzy po ránu na pravidelné pochůzky sbírat je ,aby nekladli v dospělosti vajíčka, ale když je ještě rosa a slimáci se pasou (slepúch=slepýš -i jsou ztuhlí = sú stuhnuté). Vypadá to , že se mi už dva roky poměrně dobře daří snižovat slimáčí populaci. Musí se ale propíchnout kousek za hlavou, aby zcepeněli (ti slimáci)...

PS
Kamarádi "hadi" zatím přežívají. :rolleyes:
https://www.vyjmenovana-slova.eu/inpage ... ana-slova/
https://vyjmenovana-slova.superia.cz/slovenska_slova/
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok