Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Part├şcie disku na desktope HP

Part├şcie disku na desktope HP

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

Part├şcie disku na desktope HP

Odosla┼ąod josek » 30 Jan 2020, 11:34

Dobr├Ż de┼ł vospolok,
potrebujem poradi┼ą s usporiadan├şm a v├Żznamom part├şci├ş na syst├ęmovom disku pod─ża obr├ízku v pr├şlohe

Sn├şmka_C.JPG

Mám dve otázky:

1. Pri z├ílohovan├ş disku s OS (pomocou SW Acronis) treba z├ílohova┼ą aj ten disk na obr├ízku ├║plne v─żavo s ozna─Źen├şm SYSTEM s ve─żkos┼ąou 47MB alebo sta─Ź├ş z├ílohova┼ą disk s ozna─Źen├şm OS (C) s ve─żkos┼ąou 225GB? Z├íloha sa uklad├í na fyzicky in├Ż disk.

2. Na ─Ćal┼íom obr├ízku je ozn├ímenie, ktor├ę sa po prechode na W10 na monitore objavuje tak ka┼żd├Żch 5-10 sek├║nd.

oznamenie.JPG
oznamenie.JPG (19.15 KiB) Zobrazená 254 krát

Viem, ┼że sa d├í to oznamovanie vypn├║┼ą, ale najrad┼íej by som cel├║ t├║ part├şciu s HP_RECOVERY (D) odstr├ínil. Porad├ş mi niekto ─Źi to m├┤┼żem bez nejak├Żch negat├şvnych d├┤sledkov urobi┼ą?
josek
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 689
Zalo┼żen├Ż: 10.01.2012

Re: Part├şcie disku na desktope HP

Odosla┼ąod Edgar » 30 Jan 2020, 12:07

Part├şciu Recovery samozrejme m├┤┼że┼í vymaza┼ą. Obsahuje iba OEM obraz Windowsu pre prein┼ítalovanie, ale pri desiatke je to u┼ż jedno ke─Ć┼że sa d├í stiahnu┼ą zo str├ínok Microsoftu. Oh─żadne ostatn├Żch part├şci├ş, tak tie by si mal naklonova┼ą (z├ílohova┼ą) tie┼ż. Aj t├║ neozna─Źen├║ 500MB.
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1677
Vek: 23.15
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Odosla┼ąod pocitujlasku » 30 Jan 2020, 12:44

prva particia, to je taky windows vynalez, musi tam byt, cecko to je jasne, ta dalsia 500MB - tam si hp uklada napr. diagnosticke nastroje a vysledky testov, ked riesis veci v biose/uefi, to mozes tiez naklonovat.
posledna je recovery, ak mas instalacne cd windows, tak ju mozes zmazat. Tam je vlastne obraz disku ktory rozbali do C pri obnove do tovarenskych nastaveni.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4739
Vek: 36.97
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod josek » 30 Jan 2020, 12:52

Hm, a ako m├ím potom postupova┼ą pri obnove disku, ke─Ć tam bud├║ vlastne 3 z├ílohy:

SYSTEM
OS (C)
Oblas┼ą na obnovu

Prep├í─Ź, ale pr├şli┼í sa v tom nevyzn├ím. Iba to, ┼że Recovery m├┤┼żem zmaza┼ą.
josek
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 30 Jan 2020, 13:09

pocitujlasku nap├şsal: ak mas instalacne cd windows, tak ju mozes zmazat

Ako som p├şsal vy┼í┼íie, d├í sa stiahnu┼ą zo str├ínok Microsoftu aj ke─Ć sa jedn├í o OEM licenciu.

josek nap├şsal:Hm, a ako m├ím potom postupova┼ą pri obnove disku, ke─Ć tam bud├║ vlastne 3 z├ílohy:

Pokia─ż viem tak tie v┼íetky 3 z├ílohovan├ę part├şcie naklonuje┼í cez Acronis na ─Źist├Ż disk. Acronis mus├ş┼í ma┼ą ako bootovac├ş disk a vyberie┼í mo┼żnos┼ą Recover. ─Äalej by Ti malo da┼ą zdrojov├Ż disk ulo┼żenej z├ílohy a cie─żov├Ż disk, kde ju chce┼í obnovi┼ą.
Obrázok

Ale nie som si ist├Ż, mo┼żno sa to d├í aj cez Acronis vo Windowse...
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod josek » 30 Jan 2020, 13:34

Aha, u┼ż mi je to (aspo┼ł d├║fam) jasn├ę.
Toti┼ż niekedy som robil cez Ghost z├ílohy disku ale vznikol iba jeden s├║bor .gho a st├Żm som v pr├şpade potreby jednoducho urobil recovery. Samozrejme to bolo na in├Żch PC (nie HP) a z├ílohoval som iba disk C. Toto som za─Źal rie┼íi┼ą a┼ż po prechode z Win7 na Win10 na tomto PC.
V─Ćaka za reakcie :thumbup:
josek
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 30 Jan 2020, 13:51

Podrobnej┼í├ş popis n├íjde┼í v tomto videu, ale je to viacmenej tak ako som p├şsal, t. j. bude to naprinc├şp klonovania disku 1:1.

https://www.youtube.com/watch?v=Xc4TZL4_Dc8
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist