Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zav┼Ľtanie do steny

Zav┼Ľtanie do steny

V┼íetko to ─Źo sa inde nehod├ş

Moderátori: psichac, Moderátori

Zav┼Ľtanie do steny

Odosla┼ąod tadejasko » 10 Feb 2020, 11:05

Zdrav├şm V├ís elektrik├íri,

Chcem sa sp├Żta┼ą.
Kamar├ít v┼Ľtal do steny a nevedel, ┼że naraz├ş na k├íbel.
Samozr├ęjme mu to vyhodilo isti─Źe, ktor├ę ke─Ć nahodil nasp├Ą┼ą tak v┼íetko funguje norm├ílne.
M├í novopostaven├Ż dom, kde m├í v┼íetky mo┼żn├ę pr├║dov├ę chr├íni─Źe at─Ć.
Moja ot├ízka znie, je mo┼żn├ę, ┼że sa s v┼Ľta─Źkou ku k├íblu ani nedostal alebo aj napriek t├Żm ochran├ím je pravdepodobn├ę, ┼że zav┼Ľtal aj do k├íbla a a┼ż potom vyhodilo isti─Źe? Ako skontrolova┼ą, ┼że je v┼íetko ok?
─Ćakujem.
T.
tadejasko
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 17
Zalo┼żen├Ż: 28.01.2018

Re: Zav┼Ľtanie do steny

Odosla┼ąod jenda23 » 10 Feb 2020, 11:26

Poru┼íil izolaci. Nezbejv├í ne┼ż m├şsto opatrn─Ť odhalit a zkontrolovat, pop┼Ö zasekat krabi─Źku a zahodit pod om├ştku. Pop┼Ö dneska u┼ż existuj├ş certifikovan├ę spojky s gelovou v├Żpln├ş kter├ę jsou v─Ť─Źn├ę. Ur─Źit─Ť bych vodi─Ź nezamaltoval tak jak je. I pohledem do d├şry se d├í zjistit jestli kouk├í m─Ť─Ć n─Ťkde.
Lokomotiva je jako ┼żena.Je jich stovky typ┼» a ka┼żdej z nich je jinej,ka┼żd├í z nich je sv├Żm zp┼»sobem kr├ísn├í.Kdy┼ż j├ş chce┼í aspo┼ł trochu poznat jsou to stovky hodin ─Źasu.Nejde s n├ş b├Żt ani┼ż bys j├ş bezmezn─Ť miloval,je nemo┼żn├Ż j├ş zn├ít do posledn├ş skulinky
jenda23
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5743
Vek: 30.34
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2008
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Victorio » 10 Feb 2020, 11:44

Nedalo by mi to spa┼ą ak by som vedel, ┼że som niekde zav┼Ľtal do k├íblu...
Vyseka┼ą skontrolova┼ą, a jednotliv├ę ┼żily ak s├║ nepo┼íkoden├ę d├┤kladne zaizolova┼ą. Ak je k├íbel v "trubke" tak o to jednoduch┼íie.
Mne sa podarilo tesne pred nas┼ąahovan├şm v decembri prev┼Ľta┼ą plasthlin├şkov├║ r├║rku pre k├║renie :oops: , v┼íetko natlakovan├ę, dreven├í dl├í┼żkovica .... e┼íte ┼że sme boli dvaja, kolega str─Źil prst do dierky odkia─ż striekala voda a ja som i┼íiel vypusti┼ą vodu z okruhu z kotla.
Opravi┼ą zamurovan├║ r├║rku k├║renia je o ─Źosi zlo┼żitej┼íie ako el.k├íbel to mi verte !.
Mo┼żnosti : vyseka┼ą cca 0.5-1m a vlo┼żi┼ą lisovaciu spojku , alebo druh├í mo┼żnos┼ą nejak to zalepi┼ą . Volil som druh├║ mo┼żnos┼ą. vysekanie otvoru cca 15x10cm, o─Źistenie r├║rky, nanesenie epoxyd lepidla a pomocou rozrezanej v├Ą─Ź┼íej r├║rky stiahnutie s p├ískou.
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 481
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod romiadam » 10 Feb 2020, 12:44

To je rurka podlahoveho kurenia (nizsia teplota) alebo pre klasicke radiatory? Vydrzi tu teplotu to epoxidove lepidlo?
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3540
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod skapo » 10 Feb 2020, 13:00

N├ím sa zas pred ve─ża rokmi podarilo "naskrutkova┼ą" ─Źiernu skrutku do k├║renia. PIR sn├şma─Ź prichyten├Ż na stene ─Źiernou skrutkou do hmo┼żdinky sa svojim koncom zav┼Ľtal do plastovej trubky k├║renia, ktor├í bola pod sadr├í─Źom prichyten├í na stene. Vydr┼żalo to ve─ża rokov, a┼ż raz v pondelok r├íno n├ís zavolali, ┼że n├ím spod sn├şma─Źa strieka voda. Skrutka po rokoch odhrdzavela a za─Źala prep├║┼í┼ąa┼ą vodu. Na┼í┼ąastie oprava pod SDK bola pomerne jednoduch├í.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 10 Feb 2020, 13:03 --

Nav┼Ľtan├Żch k├íblov ─Źi silov├Żch, alebo aj slabopr├║dov├Żch som za┼żil fakt mnoho. Rozhodne sa v┼íak tomu treba venova┼ą a nenecha┼ą to len tak. Oprava nejakej CYKY-ny je e┼íte v pohode, opravi┼ą v┼íak nejak├Ż dvadsa┼ąp├írov├Ż SYKFY, kde polovica ┼ż├şl je biela alebo ┼żlt├í a kr├║tenia p├írov s├║ tri/┼ítyri na meter to je lah├┤dka.
Kto sa hraje, ten nehnevá!
skapo
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 161
Vek: 52.46
Zalo┼żen├Ż: 08.01.2016

Nasp├Ą┼ą na Nezaradite─żn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist