CNC Frézka pre DPS

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Feb 2020, 11:31

Moze tu niekto prosim popisat tych "150" chyb pri boraicho zvarani sposobom ze co roi zle a ako to ma byt spravne?
Len ma to zaujma a chcem sa poucit z chyb inych.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 14 Feb 2020, 11:59

Že som sem vôbec niečo napísal.
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 14 Feb 2020, 12:17

Ypsy neber to zle, nikdo Tě za nic nedej bože nepeskuje, nebo neponižuje. Jen zkrátka od určitýho druhu zařízení je třeba očekávat a dosahovat určitých výsledků a pokud je ono zařízení nepodává je zkrátka k ničemu (aspoň z mého pohledu). Nebo je třeba ho modifikovat (pokud je to možné), tak aby podávalo kýžený výsledek. Naopak já jsem rád že jsi napsal, jde se bavit dále o tom jak dál. To co píšu je založené na pravdě, nic víc. Vím finančně to bolí víc, ale časem se to rentuje když to sečteš. Zkrátka zkuste se naučit hledat nedostatky a hledat jejich řešení a ne se utěšovat tím že to má sice chyby, ale je dobrý. To nikdy niko vpřed neposunulo. A nikdo z nás není Bůh aby mu vše a vždycky fungovalo na 100%. Takže MÍR jo :agree:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
TAZ
Power user
Power user
Príspevky: 939
Dátum registrácie: 12 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Ostrava
Vek: 56
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa TAZ » 14 Feb 2020, 13:45

:biggrin: já se jenom směju. Co to řešíte, ať si nabije hubu sám, každý tím musí projít sám a vzít si z toho ponaučení. Je pravda, že některým jedinců to trvá, ale budiž, jejich život....
0
Elektrika je jak ženská, šáhneš kam nemáš a máš ji....

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 14 Feb 2020, 14:10

Jendo, :agree:

TAZ, smiech predlžuje život, len neprestávaj.
0
...som zhasol...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 14 Feb 2020, 17:06

presne ako to zhrnul jenda , mne len trochu vadí jedno, to vaše " ide mi to na 100%" , proste potom sa zmagoria aj ostatní. A ako písal Jenda,, každá dobrá vec trochu viac finančne bolí, ale časom sa to vráti, lebo bude použiteľná a ušetrí čas, nebudeš musieť prerábať, kupovať polámané nástroje, vrtáky ... hlavne spravíš to čo potrebuješ a to kedykolvek keď budeš potrebovať. Všeci chcete všetko okamžite a za facku, pritom sú to často vyhodené peniaze. Z hentoho čo ste /chcete kúpiť sa už nič zmysluplné nedá postaviť bez dodatočného dosť veľkého investovania, alebo proste vyhodiť a kúpiť iné ... takže z tohoto pohľadu je to strata financií a nie šetrenie a že nm sa žije, lebo sa váľame v peniazoch. Možno preto si dovolíme viac, lebo máme trpezlivosť a nekupujeme blbosti ( to ale neni moj prípad :ignore: ja mám tých blbostí za fúriky) ...

Ypsi, je len dobré že tu je takáto debata, síce zase bude Boraicho urazený, ale to nič nerieši na tom, že tu bude kopa ludí, ktorí si dobre premyslia investíciu a práve na základe takejto debaty si zoženú kvalitnejšie veci , alebo budú investovať do niečoho úplne iného. Vieš kolo by som o tomto vedel písať/rozprávať ukazovať ti, ale na to tu neni priestor a tak aspoň takto.

-- Spojený príspevok 14 Feb 2020, 17:15 --
romiadam napísal:Moze tu niekto prosim popisat tych "150" chyb pri boraicho zvarani sposobom ze co roi zle a ako to ma byt spravne?
Len ma to zaujma a chcem sa poucit z chyb inych.
mimochodom sám som nechápal prečo chce TIG, už vtedy som mu vravel, že mu stačí COčko , a tak aj spravil, len použil TIG horák ma ktorom zničí elekródy, ale to mu nevadí

v prvom rade to neni TIG, ale COčko ... tu si pozri koli čomu existje TIG .. je to prvý odkaz z googlu https://www.solik.sk/blog/zaklady-tig-zvarania/
nechcelo sa mi hľadať další :D

Je tu na mieste otázka, prečo by sa niekto sral s drahým TIGom, al tu máme COčko ? Takže hľadaj si na toto odpoveď a bude ti jasno. A že nepoužíva dodatočný tavný materiál ... hmm, na tenkých plechov sa to dá, ale toto bol tan najjednoduchší príklad, kde len natavil ten pôvodný materiál, len to tak ide možno v 5% príkladoch.

-- Spojený príspevok 14 Feb 2020, 17:25 --
boraicho napísal:......? :D inak sranda je že to video ma už cez 20tisic videní , posielam link https://youtu.be/YLvPmbLyYIg , ale kašľať, zverejnenie tohto videa mi prinieslo zopár užitočných vecí, takže čistý úspech.

takže nebudem hadzať flintu do žita a k tej freze, tie špiralove neviem kde splašiť...

Ono je to ako s dlhonohou zmachlenou blondínou s ceckami jak meónmi a pyskami jak opičia riť , tiež sa za ňou ludia otočia a ona si myslí, že super ako sa im páči ... kľudne je možné, že to ludia používajú ako odstrašujúci príklad, či nepochopenie o čom je TIG. Ako ja ťa nechcem nasrať, je dobré že robíš veci a skúšaš, máš potom rozhľad a jedného dňa to isto spravíš dobre. Ja som ťa len chcel naviesť a nič nemám proti tomu čo robíš, len aby si iným neublížili.. tiež zvárať bez rukavíc :thumbup: , teš sa na tie starecké flaky ( v rom lepšom prípade )
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 14 Feb 2020, 19:09

Maťo, Jendo, ale ja sa neurážam, ćo ste, šak som to na začiatku písal, kúpil som to na ošahanie. :thanks:

A už vôbec nemienim tvrdiť že to funguje na 100%, ja som to neplánoval ako produkčný stroj, ale chcem sa k tomu dohrabať.
Ale niekde začať treba. :agree:
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 14 Feb 2020, 19:34

Ok, posledny koment, vy na to pozerate veľmi zoširoka , tak ako si pisal a aj jenda a čo je tých mojich 100% vysvetlím...
mato3000 napísal:.... dôležité veci, tak aby netiekli/nefučaly spoje, aby to vydržalo tlaky, ...
u Vás je toto 100% a toto čo využivam ja, je len malá časť. lenže pre mňa je podstatná práve len ta jedina mala časť a ked sa na to pozrieš z mojej strany, tak tam máš tých 100%. Ja niesom zvárač, a nikdy sa ani živiť zváranim nebudem. mna nezaujimaju nejake tlaky, a korene zvaru atd...

a vaša odpoved je že ak to nepouživam na všetky sposoby tak mi je zbytočne použivať TIG a isť do komplikovaneho CO2, ktorý strieka kade tade, všade guľky, a zložitá vymena drotu a takisto neschopnosť, zvárať BEZ drotu. čo je NAJvečšia výhoda. čiže vaša ABSOLUTNE BLBÁ ODPOVEĎ! ja využivam TIG len na jednú konrétnu aplikáciu , tak ako je to na obrázku. takže to využívam na 100%. Na zvarenie plechov alebo ked chcem predlžiť 3jku vrtak, alebo ked chcem zvariť 0,3jku plech :) .... absolutnych 100% . Najbližšie ak budem doma natočim video ako predlžim 3jku vrtak s TIGom a čakam odvás ako to isté spravite s elektrodou alebo COčkou, chcem to vidieť. Lebo vaša največšia námaha je len pisať na forum ale žiaden dôkaz.

a to isté plati aj pre frezku. Stroj by mal vedieť, robiť viacero aplikacii, ale ja chcem stroj len na jednu konkretnu vec. nechcem na tom ani gravirovať ani frezovať nejake 3D obrazky z drevka, po prve ani to nemam potrebu robiť a največši problem, nechce sa mi to ani učiť robiť. ked som kúpil 3D tlačiaren, verte neverte ale 3 mesiace som sa učil pracovať so softwarom, ako s modelovacim, tak so slicovacim atd... a už sa proste nechcem tomu venovať. takže ako som pisal, okrem frezovania DPS ma nič ine nezaujima a ani to nepotrebujem vedieť.

romiadiam ja elektrody vobec neničim, už je to v pohode, už to mam nacvičene, nevidim dovod prečo by sa mali elektrody ničiť. na začiatku ich ničia všetci, kedže je kus problem udržať vzdialenosť elekotrody, ale opakujem všetci ich ničia.

takže hej všetko mi funguje na 100%
Prílohy
100pecentkohajkah.png
0cela3mmtigom.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 14 Feb 2020, 20:28

hádam si mi nezačal vykať ?

boraicho, neprskaj .... ja som ťa len chcel naviesť, ale dobre viem, že s tým máš bohovský problém. ALe to je tvoja vec, ja som ti len chcel povedať, že to čo robíš je len COčko s TIG horákom .... AK by si používal argón by si videl rozdiel ..... a to že to funguje, neznamená že to je dobre, už aj pre to , že raz niečo zvaríš a rozpadne sa ti to a ty sa dolámeš. Mimochodom v tvojom prípade sa drót nevymieňa, ale to je jedno .... a pri CO neni žiadna zložitá výmena drótu, neviem kde si na to prišiel. Ja zváram každú chvílku a už len s COčkom, pritom mám TIG a aj dve flaše s argónom ... tie používam pri nerezi spolu s horákom na COčko. Ale hej ide to aj so samotným CO ... vidíš je vlasne robím presne to čo ty, len ja si nenyslím, že robím s TIGom :pain: . Ver mi , že ak ja zvarím vrták tak bude omnoho silnejšie držať, už len pre to že to viem poriadne prevariť. Staval som desiatky konštrukcií a vlasne denno denne musím zvárať. Chceš dôkaz? prídi , rád ťa privítam na prevádzke svojho času si to plánoval.

Napríklad nedávno bývalý aktívny člen tohoto fóra vyhadzoval vozík, taký rám s kolečkami ... som sa potešil a len tak z prdeli pozváral za hodinku konečne vozík na zváračku. kolego to potom nastriekal .. predtým som mal len europaletu a na nej zváračku a prenášali sme to paleťákom.

Obrázok
Takže fakt sa chceš porovnávať v zváraní ?


sory za OT, ale nejako to vyplynulo z témy.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 14 Feb 2020, 21:39

nevykam, ti, spominam teba a jendu.

ale furt nechapem tomu čo pišeš, vysvetli to prosím.
mato3000 napísal: ja som ti len chcel povedať, že to čo robíš je len COčko s TIG horákom .... AK by si používal argón by si videl rozdiel .....
jak COčko? nechapem
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 14 Feb 2020, 23:13

no to, že ak na invertor napojíš TIGhorák a k tomu nejako divne pripojíš CO, neznamená, že zváraš TOGOM a vlasne ani COčkom ... ono na to aby to šlo poriadne treba aj iné priebehy prúdov, či riadenie zapalovania oblúku ... preto to zničenie elektródy ..
Proste nechápem prečo si nedal viac 50-100E a nekúpil si si to komplet ... ale to sme už rozoberali ....
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 14 Feb 2020, 23:50

Na závěr dne použijem, drze a bez dovolení uživatele peterple (snad odpustíš) jeho geniální "podpis"........ "Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí." :potlesk: pekný večer priatelia
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 15 Feb 2020, 09:48

Aby jsme se maličko vrátili k tématu, když už musíte nakupovat toto z číny tak třeba takovéto vřeteno bych považoval za naprosté minimum https://www.banggood.com/ER11-1_5kw-Air ... rehouse=CN možná by líp vycházela vodou chlazená verze. Nevím jak maj přesně vyřešený čtyřložiskový uložení takže nevim jaký jsou vůle. Škoda že to nemá předepnutý uložení rotoru.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 15 Feb 2020, 10:32

mato3000 napísal: k tomu nejako divne pripojíš CO,
ja furt nechapem, ake CO? ty mysliš bombu? cez tu sivu skrinku? https://youtu.be/1mHJ3qhPjmE
v nej je elektroventil. a v tom hasičaku je plyn ARGON ! ja furt nechapem o akom COčku točiš.
žiadne priebehy prudov, čistý DC prud je ok. Pozri si cele video, tá zvaračka ma vypnute hotstartu, čiže to zapaľuje uplne super.

jenda, a ty zas, opeť vkuse točiš že sa niekto uraža namiesto toho aby si dal relevantne argumenty. Ja sa neuražam a nikde nikomu nenadavam. Tak neviem prečo pišeš z cesty.

A dám vám dalši argument, ktorý je bohužiaľ pre vás neuveriteľný.
Cez to video som sa spoznal s jednym chlapikom ktorý ma túto zváračku https://dom.bazos.sk/inzerat/107739173/ ... -ac-dc.php porovnávali sme túto žltú magnum a moju solution, zhodili sme sa že tá lacna solution ma jednoznačne lepši a presnejší obluk pri DC zvarani. Preto ju dáva na bazoš lebo s nou nieje spokojny a šiel včera do prahy kupiť FRONIUS TIG magicwave 230i. za nejake 2 mesiace budem zvárať dalšiu krabicu na baterku , tak dalšie video Vám natočim s tou magic wave, a som zvedavy potom na vaše komentare.
Tak zatiaľ dovi dopo.
Obrázok
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa straciam » 15 Feb 2020, 16:19

trosku mimo temy. keby bolo viac ludi ako jenda, bolo by menej ludi ako boraicho. jenda to s tym citatom uplne trafil.
pokial sa ludia uspokoja s "lacnou cinou" tak bude stale v ponuke "lacna cina". ja sam mam malu cnc frezu, ktoru som sam staval(vaha cca 200kg). ano, ma vole, opakovane posuvy s rozdielom max 0,05mm, vreteno makita. nechvalim sa nou ani vyrobkami z nej, pretoze ma vela nedostatkov. nejdem do toho dalej vrazat, pretoze jedine co na nej robim je gravirovanie (hlbka 0,1mm) do plastu. (robit DPS na cnc freze je nezmysel, z pohladu casu aj nakladovosti a to dokonca aj pre domace pouzitie) freza je pre moje domace hobby pouzitie a nie profi. tiez nemam doma naradie metabo, mafell a pod ale hobby naradie. rovnako je to aj s tou frezou. ale priklanam sa k tomu ze ak chcem mat poriadny vysledok, tak veci treba robit poctivo a tak ako sa to ma robit, nie vymyslat si skratky len preto, ze je nieco lacnejsie alebo predsa mne to tak staci.
s mojou frezou nedosahujem vysledky 100% ale viem o tom a robim s nou len pre to, ze nepotrebujem 100% vysledky. inak by som siel do ineho stroja. ked chcem 100% vysledok, musim to spravit tak ako sa to ma spravit, nie ako si myslim ze sa to asi da nejako obist a spravit jednoduchsie, rychlejsie a lacnejsie.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 15 Feb 2020, 17:22

menej ľudi ako boraicho a ako straciam, tiež nepotrebuješ 100%. ani ja ich nepotrebujem.
ako piše jenda, ked niečo robiť tak len na 100% !

A je to zvláštne lebo držiš pri jendovy, ale zároven funguješ ako ja.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 15 Feb 2020, 17:28

Zdravím všetkých,

No, prečítal som si posledné dve stránky tejto debaty a musím uznať že je to v celku zaujímavé. K téme CNC frézy sa vyjadrovať nechcem lebo sa tomu nevenujem. Ale čo sa týka zvárania, keďže sa tým aj živím, tam by som rád poznamenal pár vecí v ktorých pravdu máte a v ktorích nie. Schválne nebudem udávať mená aby to nebolo smerované na toho alebo hentoho. Ako prvé by som poznamenal že zváranie TIGom je umenie a preto sa to dá "naučiť" max na 15-20 %. zbytok je prax, prax, prax. Kým bude dotyčný zvárať výrobok 20 min. a ďalšiu za mesiac tak sa zvárať nikdy v živote nenaučí. Ale poďme pekne po poriadku.
- Drahá zváračka alebo lacná, upravená alebo originál.
Kým dotyčný chce zostať pri zatavení hrán na krabičkách ktoré následne zabrúsi do stratena je podla mňa skoro jedno. Max by ma srala skutočnosť že lacné alebo upravené zváračky väčšinou nemajú HF zapalovanie.
Keď by sa mal zvárať kvalitnejší materiál, mám na mysli napr. titan, meď, bronz alebo jeho zliatiny nedajbože dural, hliník s AC, to je už iné kafe. Tam už sú vlastnosti originál TIG zváračky nepostrádatelné (nábeh-dobeh prúdu, dochladzovanie zvaru, pulzné zváranie, HF zapalovanie atd). Mal som česť zvárať s upravenou zváračkou a musím uznať že to nie je také hrozné ako to tu popisujete. Keď bude mať dotyčný za sebou pár tisíc hodín zvárania, tak aj jeho zvary budú lepšie a krajšie. ako jedno z mála by som z toho videa podotkol skutočnosť, že ako uholník počas bodovania používal pravdepodobne hranol z dreva čo je neprípustné keďže sa z dreva vplyvom tepla uvoľnujú nežiaduce plyny čo v praxi môže spôsobiť poréznosť zvaru. Samozrejme tam boli aj iné chyby ale to je v tom prípade nepodstatné.

V minulosti ma tiež požiadali aby som sa vyjadril že akú TIG zváračku kúpiť lebo mi vravel že on už tigom zváral. Keďže ja sám vlastním set profi tig zváračky pomali v cene nového auta, ( KEMPPI AC-DC 450A, horák - vodník, pedál, vzduchom chladená kukla s odsávaním, atd) tak som dotyčného pozval dnu nech si vyskúša moju. Keď som videl čo stou zváračkou stvára by som ho najradšej nakopal do riťi.

Keď so začal zvárať ja, dostával som také isté facky ako on. Jeden môj starý kolega-zvárač mi vždy vravel že vtedy vieš ovládať svoju zváračku, keď AC prúdom v pulze zvaríš kuchynský alobal na kanta. Trvalo mi to štyri roky, ale som to zvaril.

Týmto príspevkom som chcel poznamenať skutočnosť, že zváračka je druhoradá. Vždy samotný zvárač je na prvom mieste. Podla mňa ho križujete zbytočne, lebo čistú pravdu z vás nemá nikto.

Ak je medzi vami profesionalný zvárač tak sa s ním pustím trebárs aj do odbornej debaty o TIG zváraní aj verejne tu na fóre aj keď to nie je fórum o zváraní.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 15 Feb 2020, 18:18

boraicho ano funguje jako já, protože si je vědom NEDOSTATKŮ a zároveň maximálních možných hranic zařízení které používá. To je důležité, vědět co od stroje/zařízení mohu očekávat a vědět že to není konenčá fáze. Ne mít to nejlepší, protože to nebudeš mít nikdy, todle pro mě znamená dělat věci na 100%, znát jejich nedostatky a jejich příčiny. Ne říct to mě nezajímá. Já nikoho nekamenuju za to že si koupí čínu, ale nesnášim když si někdo pořídí největší šmejd a říká že to líp nejde a že největší grc je dostačující když je možné udělat víc. Jak říkaval můl děd, z hovna bič a z prdu kouli neuděláš......
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa straciam » 15 Feb 2020, 18:35

boraicho nepochopil a jenda pochopil... to mi staci.. :)
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 15 Feb 2020, 18:47

Albert v tom s Tebou souhlasím že podstatnou část výsledku dělá umění svářeče, zejména u TIGu. A třeba to HF u tigu považuju za smozdřejmost v dnešní době (i když ne všechny svářečky jím disponují). Ale zároveň to je také o stroji. Třeba dneska odpodne mě to nedalo aschválně jsem si zašel ke kolegovi který vlastní nějakou takou čínu alias "jednopeklo", lze jí přepnout do TIGu. Okej. Nejsem v žádném případě profík, ale těžko se drží oblouk, je neklidný nebo jak to nazvat atd (netvrdím že nezanedbatelnou část těhlech problémů nezpůsobují ruce a umění svářeče) . Ne že by s tím nebylo možný něco slepit. Pak jsem si v práci pučil froniuse. Podotýkám též pouze MMA invertor s možností přepnutí do TIGu, takže to samé. Abych vyeliminoval co největší množství možných proměnných použil jsem stejnou "kobru", stejný plyn, stejný materiál, stejné prostředí. A najednou o 200% lepší komfort a výsledek. Proč? Protože konstrukce invertoru je naprosto rozdílná, a tím i výsledek práce. Takže taky záleží co se Ti dostalo do ruk. Takže třeba s tím froniusem (nevím jestli nějak upraví charakteristiku zdroje při přepnutí do režimu TIG) bych si dokázal představit TIG (po dodání alespoň nějakého předfuku a dofuku) na takový domácí lepní při troše trénování. To je to co tu někteří nejsou schopni pochopit, ne že to nejde.

PS: škoda že nejsi z čech, rád bych se naučil hlubším základům v praxi.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok