Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ako sa sta┼ą elektrik├írom

Ako sa sta┼ą elektrik├írom

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ako sa sta┼ą elektrik├írom

Odosla┼ąod aElektron » 13 Feb 2020, 19:00

Zdrav├şm v├ís, ako sa sta┼ą elektrik├írom ke─Ć nepozn├ím nikoho, kto by ma zau─Źil? M├ím par.21 zo strednej a ┼ítudujem dalej e┼íte. Chcel by som robi┼ą elektroin┼ítal├ície na bytoch a domoch popri V┼á, reagoval som na p├ír inzerovan├Żch pon├║k ale v┼íade vy┼żaduj├║ prax :crying:
Poznáte nejakú firmu, kde berú aj "absolventov"? okres NR :?:
aElektron
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 4
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2020

Re: Ako sa sta┼ą elektrik├írom

Odosla┼ąod Drakoush » 13 Feb 2020, 19:17

Pre─Źo zaklad├í┼í duplicitn├ę t├ęmy?

─îo v┼íetko vie┼í/nevie┼í robi┼ą? U┼ż si robil nejak├║ in┼ítal├íciu? M├í┼í nejak├ę vedomosti? Nap├ş┼í mi na mail, mo┼żno Ti budem vedie┼ą pom├┤c┼ą.
tomik@etservis.sk
Odkupujem zauj├şmav├ę meracie pr├şstroje. Ponuky mailom alebo SS.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 9825
Vek: 24.69
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Jirka84 » 13 Feb 2020, 19:43

aElektron nap├şsal:...M├ím par.21 zo strednej a ┼ítudujem dalej e┼íte. Chcel by som robi┼ą elektroin┼ítal├ície na bytoch a domoch popri V┼á, ...v┼íade vy┼żaduj├║ prax ... :?:

Omlouvám se za reakci, ale:
pokud je mi zn├ímo, tak na "V3S" bys m─Ťl m├şt v r├ímci z├şsk├ín├ş "sp├┤sobilosti na ─Źinnos┼ą" paragrafu (┬ž.21-vyhl.508/2009) nejen znalosti , ale i z├íkladn├ş praxi v oboru - aspo┼ł praktick├ę laborato┼Öe, pokud je to elektro V┼á.

PS
┬ž.21 Elektrotechnik
(1) Elektrotechnik je fyzick├í osoba, ktor├í m├í ukon─Źen├ę stredo┼íkolsk├ę elektrotechnick├ę vzdelanie alebo vysoko┼íkolsk├ę elektrotechnick├ę vzdelanie,...

Pr├íci na stavb─Ť Ti stejn─Ť bude zad├ívat aspo┼ł Samostatn├Ż elektrotechnik pod─ża ┬ž 22 a ml├ítit kladivem do majzlu "ako mur├ír" se nau─Ź├ş┼í za p├ír minut. Ostatn├ş "odkouk├í┼í" od mistr┼», s kter├Żmi bude┼í v part─Ť. Nejlep┼í├ş praxe je "hodit do vody a pl├ívaj..."
Pokud nem├í┼í ale ani z├íkladn├ş znalosti, PAK JSI "POUZE DOSTAL PAP├ŹR - ZA DOCH├üZKU". :(
Mám rád: Tady jsi taky doma
Pro radost
Zabava doma Kutn├í Hora ... Z├íbava pro zn├ím├ę Pod─Ťbrady

..mlad├ş ned─Ťlaj├ş v┼żdy , co se jim ┼Ö├şk├í..
Jirka84
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2014
Vek: 69.06
Zalo┼żen├Ż: 21.03.2012

Odosla┼ąod Edgar » 13 Feb 2020, 20:31

No to je pravda, ┼że v┼íade chc├║ bu─Ć prax alebo u┼ż rovno ┬ž22. Tak┼że ten papier je v dne┼ínej dobe rovnako zbyto─Źn├Ż ako maturitn├ę vysved─Źenie
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1677
Vek: 23.15
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Odosla┼ąod Samanko » 13 Feb 2020, 22:36

Teraz je tolko prace, ze ti ziadny papier netreba na uvod do elektroinstalacii v RD. Ziadny. To osvedcenie podla par. 21 je uplne maximalne postacujuce na cloveka s jeho praxou (ziadnou).

Hladaj dalej, najdi firmu a chod sa opytat osobne.. Nebude to ziadne lizanie medu za velke peniaze, ale brigadu kde co-to zarobis a dostanes nejaku tu uvodnu lekciu ako to funguje v tomto obdobi nie je fakt problem najst..
ÔÇťStrong people don't put others down... They lift them up.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
ÔÇ×We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos
Samanko
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1017
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod mr.dred » 14 Feb 2020, 01:38

aElektron nap├şsal: ako sa sta┼ą elektrik├írom ke─Ć nepozn├ím nikoho, kto by ma zau─Źil?
To, ┼że by ┼ąa mal niekto "zau─Źi┼ą" si mal u┼ż ma┼ą d├ívno za sebou (vek u┼ż na to m├í┼í)...V profesii "elektrik├ír" potrebuje┼í ve─ża znalost├ş (nie─Źo sa nau─Ź├ş┼í aj v ┼íkole)... sk├║senost├ş (nechodi┼ą po z├íbavk├ích,ale po fu┼ík├ích s majstrami)... a remeselnej zru─Źnosti (vedie┼ą chyti┼ą aj kladivo,majzel, p├şlku ─Źi, piln├şk). Nikto za teba nebude v┼Ľta┼ą, s├ídrova┼ą, dr├í┼żkova┼ą, na┼ąahova┼ą a napokon zap├íja┼ą k├íble... Pozap├íja┼ą hned├ę vodi─Źe do isti─Źov, modr├ę na jeden most├şk a zeleno┼żlt├Ż na druh├Ż v rozv├ídza─Źi zvl├ídne aj schinpanz neelektrik├ír, ale rozumie┼ą tomu, je druh├í vec.

A to, ┼że si nikto neobes├ş na krk potenci├ílny pr├║ser im nezazlievaj ... doba je tak├í...
Tie┼ż som chodieval po fu┼ík├ích s elektrik├írmi a ur─Źite to nebolo kv├┤li hned├Żm o─Źiam... a elektrika pri tom nie je odbor, ktor├Ż som ┼ítudoval...
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3441
Vek: 54.72
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod Merak » 14 Feb 2020, 05:40

Edgar nap├şsal:No to je pravda, ┼że v┼íade chc├║ bu─Ć prax alebo u┼ż rovno ┬ž22. Tak┼że ten papier je v dne┼ínej dobe rovnako zbyto─Źn├Ż ako maturitn├ę vysved─Źenie

A┼ż tak zbyto─Źn├Ż nie je. Ako sa ti m├í zar├ítava┼ą prax, ke─Ć nem├í┼í par. 21? Ako m├┤┼że┼í pracova┼ą na VTZ-E bez osved─Źenia? Mnohokr├ít som sa stretol u z├íkazn├şka s t├Żm, ┼że od ka┼żd├ęho si ┼żiadali osved─Źenie, aj ke─Ć mal len par. 21, bol tam v doprovodel s vy┼í┼í├şmi par.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6910
Vek: 40.32
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod aElektron » 14 Feb 2020, 13:17

Ospravedlnujem sa za duplicitn├║ t├ęmu...
Tak u┼ż som zap├íjal nejak├ę vyp├şna─Źe a z├ísuvky, na strednej prax bola sk├┤r teoretick├í ako praktick├í( pichol sa "bananik" do "dierky").
Te├│riu m├ím na┼ítudovan├║ dostato─Źne, m├ím pre┼ítudovan├║ aj najnov┼íiu Elektrotechnick├║ sp├┤sobilos┼ą pre elektrik├írov od Merav├ęho...
Sk├┤r sa potrebujem nau─Źi┼ą "mur├írske" veci ─Źo ktomu patria - ako napr. s├ídrovanie... Moj├í v├şzia je nau─Źi┼ą sa s niekym sk├║senej┼í├şm ─Źo a ako a mysl├şm, ┼że po t├Ż┼żdni budem vedie┼ą robi┼ą pod─ża projektu samostatne. Tak budem hlada┼ą ─Ćalej teda :idea:
Na V┼á ┼ítudujem IT, no zistil som, ┼że ma viac bude bavi┼ą remeslo ako sede┼ą za pc.. ale chcem ma┼ą v ruk├íve aj poznatky z IT..
aElektron
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Jirka84 » 14 Feb 2020, 17:41

Kdy┼ż u┼ż sis "dovolil na moje narozeniny" se zaregistrovat, tak se Ti ob─Ťtuji zdarma, ale mus├ş┼í p┼Öijet na Moravu, za m─Ťs├şc (dovolen├ę u mn─Ť) bude┼í jako moje lev├í ruka( jsem lev├ík :wink:) , zau─Źil jsem dcery - dv─Ť (taky IT), ze┼ąa, aby byl RTE, Tebe nau─Ź├şm taky, aj mur├ír─Źinu...
aj slivov├şcu pi┼ą... :agree:
PS odkjal si? - Avatar Tvoj je nem├Ż...
Mám rád: Tady jsi taky doma
Pro radost
Zabava doma Kutn├í Hora ... Z├íbava pro zn├ím├ę Pod─Ťbrady

..mlad├ş ned─Ťlaj├ş v┼żdy , co se jim ┼Ö├şk├í..
Jirka84
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2014
Vek: 69.06
Zalo┼żen├Ż: 21.03.2012

Odosla┼ąod aElektron » 16 Feb 2020, 11:46

U┼ż som doplnil bydlisko do profilu a v─Ćaka za ponuku, dovolenkov├ę destin├ície preferujem sk├┤r v teplej┼í├şch krajn├ích... :lol:
aElektron
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: styro a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist