CNC Frézka pre DPS

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Feb 2020, 08:04

jenda už prestan komentovať, stale pišeš mimo, a nič k veci. ty aj tak doma ani zvaračku nemaš a vieš prevariť 2mm material do do hlbky 5milimetrov , ty si fakt frajer.

albert maš ravdu niečo na tom drevku bude, ja sa na to ešte pozriem zblizka, mal by som ho stále mať.
s tými plynmi dreva sa veľmi nestotožňujem, súhlasil by som keby som ho tam mal počas celej doby zvárania ale nemam, drevko sa nahreje ale až neskôr ked sa teplota z povrchu zvaru prenesie ďalej a vtedy už samotny proces bodovania je už dávno ukončený. Skús uznať že večši podiel na farbe má to, že MUSÍM odtrhovať plameň a zvar pri največšej teplote prestane byť chráneny argonom a zoxiduje, čiže zčierne. Všakže?
Bohužiaľ stalo sa u Vás, ale ako vidiš, stane sa to aj na fľaši ktorá ma tlakovú skúšku, proste sú veci ktoré človek nedokaže ovyplvniť.
Nežijem život že čo ak sa stane, to by som len sedel doma a nič nerobil, a potom pojdeš lietadlom a nad iranom ťa zostrelia raketou.
Ja nemam problem prijať kritiku ale napisať maš tam 150 chýb lebo som ako uholnik použil drevo, alebo mi človek napiše že mam tam koberec tak to napiše človek ktory s TIGom nezvaral a porovnava s hnusne prskacim MAGom.

mato3000 ešte raz, nebudem robiť s tym veľke DPS, občas potrebujem len malu rýchlu vec na odskušanie ktorá vzápeti pojde do koša, ako hento na fotke. inak ja ti verim, a preto som len úplne malu frezku kupil, a hej vibracie tam sú.

atlan správne, mam informaciu od toho čo mi plni fľašu je tam poistka na 170bar. preto ak mi niekto napiše že mi niekto plni fľašu na 200bar, tak si mam právo myslieť že je to kecalko. tu fľašu mi plni na 130bar. a nepouživa komresor, len to prefukne z večšej fľaše (2 metre vysoka fľaša, neviem koľko je to litrov) do hasičaku. včera som zvaral s froniusom magic wave 230i , krásne niečo, ma aj horak so sitkom, Nádherne horí plameň, vraj sa to dá spraviť aj na mojom horaku, tak to spravim.

ten plošak asi 12 minut. aké 3 predchadzajuce pokusy? :lol: to bol jeden viac krát sfotený :biggrin:
Prílohy
IMG_20200223_075603.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Atlan » 23 Feb 2020, 08:23

Yo bies ked to buchne tak bude neskoro. Hlavne ked ten hasicak ma uz nieco odzite.

A fotka plosaku zospodu? No ked sa ti podarilo vyfrrzovat na prvy pokus tak fajn.
Dokup viac frez, ked netrafis vysku plosaku rychlo sa otupua a budu vytrhavat med.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Feb 2020, 09:16

fotky sú vyššie.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa straciam » 23 Feb 2020, 10:22

jenda už prestan komentovať, stale pišeš mimo, a nič k veci. ty aj tak doma ani zvaračku nemaš a vieš prevariť 2mm material do do hlbky 5milimetrov , ty si fakt frajer.
neda mi to neprispiet k teme..

tvoj problem je, ze sa nevies spravat. iba drzo odvrkovat.

sam som stravil par desiatok hodin pri pokusoch frezovania DPS. presiel som si tym istym co ty.
nakoniec som zhodnotil ze na rychlu prototypizaciu toto nie je vobec vhodne... ak potrebujes DPS ktory ma atypicy tvar, dobre s odretymi usami by som nakoniec privolil na tuto cestu.. ale stale to bude nieco medzi kreslenim rukou a tonerovou metodou..
skusal som aj fotocestu, ale sam si priznam, venoval som tomu malo casu v improvizovanych podmienkach a vysledky boli ake boli a vratil som sa k toneru..

studenou tonerovou metodou spravim DPS rychlejsie a krajsie ako ty na CNC.
aj dierky mas vrtane excentricky voci medenej ploske.. to schvalne?

ked zjednodusim par prispevkov dozadu :
jenda,mato,...: "toto nerobis dobre, skus to inaksie, vysledok nestoji za to"
boraicho: "si debil, nevies co robis"

skus sa prosim ta zamysliet, nad svojim spravanim a ci si uzivatelia zasluzia taketo tvoje spravanie, len za to, ze to mozu a vedia robit lepsie a chcu len aby si sa zlepsil aj ty v tom co robis..

aj ja ti poradim ak viem (forum o 3d tlaci) ale ak sa mas ku mne potom takto spravat len preto ze sa ti zlomi frezka ktoru som ti odporucil, alebo ti nebude povoli moja rada tak potom radsej ostanem ticho a trap sa sam.. :(
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Feb 2020, 11:30

jenda,mato,...: "toto nerobis dobre, skus to inaksie, vysledok nestoji za to"
boraicho: "si debil, nevies co robis"
a znova, kde som komu nadaval? ani jeden tu nedal, žiadne konkretne riešenie, len omačky typu, zla zvaračka, zla freza , kup si všetko lepšie. okrem mňa a mato3000 tu nikto nedal nijaky dokaz minimalne fotku jeho práce. ako som k tebe nevhodne správal? napisal som na začiatku nepotrebujem to na 100% zhruba to isté si napisal aj ty, jedno veľke štastie na stranke že sa už nedaju mazať a upravovať komentare.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Feb 2020, 13:39

5x4cm , bez komentara
Prílohy
IMG_20200223_131255.jpg
IMG_20200223_132058.jpg
IMG_20200223_133126.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 23 Feb 2020, 13:46

Prečo nie? :thumbup:
0
...som zhasol...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 23 Feb 2020, 18:09

jj, ak to nepotrebuješ 100% a len na THT súčiastky, tak samozrejme je to OK, ale inak v podstate ako píše straciam, ani na protoptyp to neni vhodné. Vysoká kvalita trvá hodne dlho a je drahá ... nástroje .... v tvojom prípade by si 0,2 mm gravírovací hrot zničil tak do 5 sek. Ale ak máš THT a nevadí ti znížená veľkosť toho padu , tak je to OK. Ale na MCU a SMD budeš nemilo prekvapený , priam sklamaný.

To že je maličká, som zistil až z tej fotky, v podstate je to pre mňa nepoužiteľné a vyhodené peniaze, ale samozrejme to niekomu môže stačiť. J asom musel ísť do drahšej konštrukcie a neustále používvam CNC , namiesto 3D ... jua viem komplikované ... ale moja Anetka je furt v rozobranom stave :pain: . Okrem toho mám aj 4 a 5 os, ale ešte som to nikdy nepoužil .

-- Spojený príspevok 23 Feb 2020, 18:12 --
straciam napísal: aj dierky mas vrtane excentricky voci medenej ploske.. to schvalne?
to nie, proste hrubý nástroj a to bude jeho največší problém. Henta frézka je desne blbá v menšom prevedení, bude sa mu to lámať ako triesky. A aj hentá bude o chvílku otupená a potom ámen ... dobré sú na toto gravírovacie hroty ( kvalitné) s čo najmenším uhlom, ale tie čínske majú úplne divný rozmer a lámu sa.
Ja používam na bežné frézovanie 2mm , lebo to už niečo vydrží, ale na jemné 0,2 a tie frézky sú ..ehm ... ako to povedať ... pre machrov ... tak namiesto toho používam gravírovací hrot 0,2mm. Aj on je samozrejme už ulomený takže má cca 0,3mm .
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Feb 2020, 18:19

ake frezky alebo nože použivaš?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 23 Feb 2020, 18:24

všetky rozmery 0,2mm - 8mm , a to ako rybina,vrták, dvojbrit, jednobit , gravírovacvia ihla ..... mám celé sady, momentálne síce pomenej, ale isto ich je cez 100 kusov ... takže blbá otázka

na všetko je niečo iné, zistíš to praxou, ale hento čo máš ty je super, ale dlho nevydrží. Teda ak to je rybina , ak to je dvoj brit, tak vydrží dlhšie, ale budeš to mať doďobané .. ak jednobrit, tak ámen o chvílku

teda z tých " ostrých " hrán sa nebudeš tešiť dlho :pain:

-- Spojený príspevok 23 Feb 2020, 18:31 --

aha, to je napríklad 1mm frézovanie z dávnejšej doby


alebo tá tvoja DPS - uplne zle ...



a tu je 0,2 mm kvalitná frézka ... ale aj ta už je dávno kaput


-- Spojený príspevok 23 Feb 2020, 18:38 --

toto sú ale extrémy a nestojí to za ten čas a zničené nástroje, pokial musíš použiť mástroj menší 2mm, tak to nemá žiaden význam, iba že to súrne potrebuješ a nejde o peniaze a čas .
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Feb 2020, 19:30

a skadiaľ to objednavaš?
ja neviem ake mam, boli pribalene pri freze.
Prílohy
Screenshot_2020-02-23-19-27-49.png
Screenshot_2020-02-23-19-27-58.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa straciam » 23 Feb 2020, 20:29

dnes som nasiel nejake gravirovacie-pyramidove (hrot ako ihlan).. take si neskusal?
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Feb 2020, 17:06

boraicho napísal:a skadiaľ to objednavaš? .
... takto z hlavy neviem, musel by som kuknúť do hlavného PC.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Feb 2020, 17:16

som si uvedomil že mam doma modry 5W laser, keby som nalakoval plošak čiernym sprejom a vypalil laserom farbu, a vyleptal, možno by to šlo.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa lh » 24 Feb 2020, 17:31

straciam napísal: aj dierky mas vrtane excentricky voci medenej ploske.. to schvalne?
vyzera to tak, ze mas v pozdlznom smere poriadnu volu. Preto Ti robi rozdielne hrubky medzier v x a y smere (modre), v extreme 12-tej hod. pri oblukoch robi kruzky (cervene), vytrhava med po okrajoch pozdlznej drahy (zelene) a preto mas pravdepodobne aj diery mimo. Ak chces mat o triedu lepsie vysledky (aj ked ako uz bolo povedane skor, nebude to zazrak) a usetrit aj nastroje, skus tu volu vymedzit. Nieje to take zlozite.
IMG_20200223_133126_1.jpg
IMG_20200223_133126_1.jpg (25.95 KiB) 2899 zobrazení
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Feb 2020, 18:02

nooo, vidíš, toto ma ani nenapadlo, ale je to jasno vidno, v podstate je toto , ako sme už písali, MAX čo sa dá ako tak použiť, len nesmieš na to robiť masku.
A ešte tie diery sú desné, máš málo otáčok, alebo desne zlý nástroj, ak dobre vidím, tak tam, je natrhaná a naťahaná Cu. Ale môže to byť len zle vidno.

takto to vyzerá pri kvalitnom nástroji a 24 000 otáčkach
Obrázok
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Atlan » 24 Feb 2020, 18:53

Tak zacneme montovat dve matice na trapez, to pomoze ciastocne. Zistime ze esxistuju gulickove skrutky cena sa nam nebude pacit. Super osadime to gulickacmi. To vreteno je pomale a krive. Osadime tam nieco lelsie 50 az 250E. Hmm cela konstrukcia sa kruti. Predame to za 100E a zvysok je investicia do nasho vzdelania.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Feb 2020, 19:54

lh vieš čo, voľe by som ovedal že tam ani niesu. v ose Z nejaka desatinka. Ale ked sa zaryva nastroj do plošaku tak to trochu akoby lieta po plošaku a rozryje to (označene červeným), s celeho toho mam pocit že vreteno nieje vyvažene, a pomohlo by hlavne keby tam bolo kvalitnejšie a vyvaženejšie vreteno. Ked si pozriem videa ktore tu dal mato3 tak jeho vreteno si pekne huči a vidno že je akoby kľudne , kým to moje dosť bzuči a vibruje. Jedinu vec ktoru som ešte ochotný spraviť je kupiť kvalitnejšie vreteno.

mato3 pochop že ja masku nikdy robiť nebudem, robil som raz. druhy krat už nebudem. a aj keby (šanca tak 5%), tak použijem neg. fotocestu. https://svetelektro.com/modules.php?nam ... 0ade3c10ce
diery su super už 15 rokov vrtam diery takto https://youtu.be/ie4AC8zmscY

atlan prosim, ak ťa to nezaujíma a chceš len rýpať, prosim nepiš radšej nič. žiadne guličkove ložiska kupovať nebudem,a ani nič predavať. pochop proste že nebudem kupovať frezu za par tisic. a vieš čo ti prezradim? že jazdim na felicii a vieš prečo? lebo nechcem ine auto a som s feliciou nadmieru spokojný. A poď ho do mňa teraz...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Feb 2020, 20:21

Jenže ... kvalitnější vřeteno do tohohle krámu neupneš.... a jsi tam kam celou dobu mířím. A jak můžeš říct jestli tam jsou vůle nebo ne když jsi evidentně nic neměřil. Od tohohle jsou indikátorky. A pojem u frézky vůle ,asi nějaká desetina znamená že to je stroj k nepoužití. Tu se musí vůle pohybovat v tisícinách, ne na hrk cítitelný rukou... od toho existují kuličkové šrouby s předepnutými maticemi....eh.
0
Naposledy upravil/-a jenda23 v 24 Feb 2020, 20:25, upravené celkom 1 krát.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Feb 2020, 20:23

ešte ťa to baví?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok