Kupa novej zakladnej dosky TV

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa YellowJacket » 23 Feb 2020, 15:47

Zdravim pani,

mam nefunkcny TV (JVC model LT-32HG20E) po burke, napajacia doska je v poriadku, vsetky napatia su pritomne, aj standby napatia 3.3, 5 V , LED blika. Predpokladam, ze TV dostala zasah cez antenu, takze to schytala len zakladna doska ( neviem ci to je prelozene spravne, proste mainboard ). Jedine, co sa mi podarilo zistit, ze sa prehrieva procesor a taky kovovy modul kde sa picha antena - v prilozeneom obrazku je vybrany, skusal som TV spustit bez neho, ale ziadna zmena. Cital som, ze sa hlavne dosky po zasahu bleskom ani netreba pokusat opravit, lebo jednak to vyjde narovnako ako kupit celu novu a jednak je malo pravdepodobne, ze je znicena iba jedna suciastka.

Rozhodol som sa preto kupit novu dosku, avsak tu mam problem, ze neviem z tych X dosiek na internete najst taku kde by sedeli vsetky cisla. Oznacenie mojej dosky je 17MB61-2, ale na kazdej stranke, kde hladam, je este okrem tohto udaju uvedene dalsie cislo, ktore je vzdy ine. Napr: https://www.ame.cz/Elektronika/Dily-pro ... 10699.aspx a https://www.ebay.co.uk/itm/123949909942
Popis chlapa z ebay, ktory dosky predava: "check the part number of the original board you require and also the number of the sticker on the board." Takze potrebujem zhodu oboch cisel, aj z dosky, aj z nalepky? Pretoze v tom pripade dosku pre moj TV neviem najst.
Prílohy
mainboard.jpg
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Feb 2020, 18:31

Kontaktuj servisne stredisko (na SK, CZ alebo v zahranici) tvojho TV a velmi pekne ich popros ci ti skontroluju ci ta doska z ebay sedi do tvojho TV. Oni to vedia. Ak budu ochotni, tak ti pomozu.

Ja som tak kupil dosku do mojho TV. Ale uz sa nepamatam ci sedelo vsetko alebo len nieco z tych cisiel.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa YellowJacket » 23 Feb 2020, 18:43

Vazne ti poradili priamo zo servisneho strediska? Sranda, cakal som, ze to bude posledne miesto, kde pomozu, kedze prichadzaju o zisk.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Feb 2020, 18:47

Hej. Ale to bolo Irske ser. stredisko. Boli ochotni, aj napriek tomu ze to nebol pre nich biznis. Nemali z tej pomoci ani cent. Ak neporadia na SK skus CZ. Hlavne sa pytaj v tej krajine kde sa ten model predaval.
Alebo to potom kup naslepo a uvidis ci nieco obrazovke uvidis. :D. Malo by to ist ale kto vie ci pocas vyroby daco tam nepomenili takze v tom nie som si 100% isty.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Feb 2020, 19:50

ja som nefunkcnu telku po blesku opravil tak, ze som kupil na ali univerzalny modul za 13 ecok. konektory na do, tlacidla sedeli, na podsvietenie som kupil menic za asi 3 ecka. napajam to 12V adapterom. kedze mam satelit, tak jedine co som potreboval je hdmi vstup.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa YellowJacket » 23 Feb 2020, 21:14

Wau, to je celkom zaujimave riesenie, nikdy som o tom nepocul. Aky je postup? Pozrel som si narychlo nejake video, tak ci som to spravne pochopil. Nastavim si piny v konektore pre T-con podla datasheetu, modul s dialkovym prijimacom umiestnim niekde k povodnemu, pripojim reproduktory a potom uz len vyriesit podsvietenie? Viem nejako zistit, kolko W by mal mat zdroj pre podsvietenie?
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1770
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa jezevec » 24 Feb 2020, 08:32

U té desky je důležité to druhé osmimístné číslo v prvním řádku (20545777). Objednat si ji můžeš v Avelmaku, ale můj názor je, že se to do 32" tureckýho šrotu nevyplatí.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa YellowJacket » 24 Feb 2020, 09:19

To je pravda, za ten peniaz sa to vobec neoplati, ved ta TV ako celok ani nema taku cenu. Tak mozno by som este skusil tu univerzalnu dosku, co spominal pocitujlasku. Chcem len mat istotu, ze to bude fungovat. Pokial je to len o vhodnom usporiadani pinov v konektore, ktory ide na T-Con, neviem predsa to iste docielit s akoukolvek doskou? ( ktora je povedzme rovnakeho oznacenia, len je naprogramovana pre iny typ TV, panel, atd ).
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Feb 2020, 09:52

JaroslavF napísal:Wau, to je celkom zaujimave riesenie, nikdy som o tom nepocul. Aky je postup? Pozrel som si narychlo nejake video, tak ci som to spravne pochopil. Nastavim si piny v konektore pre T-con podla datasheetu, modul s dialkovym prijimacom umiestnim niekde k povodnemu, pripojim reproduktory a potom uz len vyriesit podsvietenie? Viem nejako zistit, kolko W by mal mat zdroj pre podsvietenie?
Musis ale pocitat s tym, ze nebudu sediet konektory. Ja som tam opravil 32" akai (lacny sunt) ked mi udrel blesk.
konkretne mam tuto dosku
a tento menic
menic ide pekne do tej dosky, vystup je obycajny prudovy zdroj, je tam konektor na infra prijimac+led (ten mi bez problemov sedel. tlacidla - konektor sedel, ale funkcne su poprehadzovane - to mi je ale fuk, reproduktory - to som len pripajkoval, lebo som nemal taky konektor.
Nahral som tam fw podla navodu - ak das skr.03 firmware, tak najdes kopec navodov. V servisnom menu som sa uz len hral s tym, ze som mal obraz hore nohami, a nastavil nejake detaily.
Len pozor, ma to analogovy tuner - ako som pisal, ja to mam ako zobrazovadlo na satelit, takze to neriesim.
Este tam bude potrebne nastavit prepojkou napatie pre t-con - u mna bolo 12V.
Cele to napaja adapter 12V/5A.
Ako uprimne, na tie lacne univerzalne telky je to velmi dobre riesenie, vraj sa to da pouzit aj na lcd displeje z notasu (len zmenit napatie pre tcon na 5V, resp. 3.3V), ale na to nemam cas :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa YellowJacket » 24 Feb 2020, 12:35

Pozrel som si zbezne ten link na dosku, a podla obrazka su z dosky aj vystupy BLON a ADJ, tzn, musim pouzit externy zdroj, pokial moja power doska funguje spravne? Nemozem univerzalnu dosku napajat z orginal power boardu? Invertor je na samostatnej doske a idu k nemu iba +12V , GND, signal pre zapnutie backlight a signal pwm pre jas.
Co sa tyka firmwaru, potrebujem nejaky programator? Alebo cez USB? Ze to ma analogovy tuner mi nevadi, je to kamaratova TV, mal to na chate, kde mal len koaxial, mozno sem tam nieco pustil z notebooku cez hdmi.
Co sa T-Con tyka, spominas len prepojku napajania. Ale co jednotlive piny? Uprimne, s T-Con som zatial mal nulovu skusenost, kedze som ho zatial nikdy nezazil vadny, takze neviem, ci je tam nejaky standard a teda ze su napajacie konektory rovnake, alebo budem musiet podla datasheetu prehadzovat piny? To je asi jedine, v com nemam jasno. Inak sa do toho asi pustim, kazdopadne sa nieco naucim. Dakujem ti pekne za navedenie tymto smerom.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Feb 2020, 15:23

ak mas menic na podsvietenie, tak mozes pouzit ten. ja som to mal na jednej doske a nechcelo sa mi s tym babrat :)
netreba programator, to len stiahnes fw, rozbalis na usb kluc pod konkretnym nazvom a zapnes tv. Ono to zacne signalizovat ledkou co robi, presne bliknutia si uz nepamatam, ale da sa to v pohode najst.
Tcon som proste vytiahol konektor z povodnej dosky a pichol do novej, a rozbehlo sa to. :) ono to je viacmenej vsetko rovnake.
no ten tuner - na antenu nenaladi nic, kedze uz je len dvb-t (ale da sa najst aj varianta s dvb-t, len stoji par eur viac).
Ja som do toho isiel stylom, ved viac sa pokazit neda :) a az prekvapivo jednoducho sa to rozbehlo.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa YellowJacket » 24 Feb 2020, 15:42

Skvele, necakal som, ze ak nenajdem presnu dosku, ze pre mna existuje rentabilne riesenie. Ale toto mi okrem ineho da aj nejake skusenosti navyse :)
Este ak mozem jednu poslednu otazku, je nutne pri vybere univerzalnej dosky hladiet na nejake parametre TV? Napr rozlisenie, atd. Ci sa moze stat, ze to doska proste nerozbehne kvoli nekompatibilite.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Feb 2020, 19:13

iste riziko tam je, ale ja som to bral tak, ze tych12 eur obetujem. oni tam sice pisu, ze fw podla modelu toho panela, ale ja som tam nahral prvy, ktory bol na dane rozlisenie a rozbehlo sa to. a keby nie, tak som to chcel pouzit na lcd z notasov.
tu je navod:
1.Put the firmware of "SKR_100.bin" in U-disk(FAT32) ,then insert the U-disk to the board.
2.After turn on the power(DC 12V 4A) ,the light of the 7key button will be Red then flash red and blue, then flash faster, after about 1 minute, it means upgrade has finished. Pull off the u-disk and power again.(Note that write programs do not power outages, crashing won't be able to use)

SKR.03 V2.1 Firmware Download

https://drive.google.com/file/d/1NUdXGO ... Y2wBQ/view

How to into Factory setting?
Press"Menu 1 1 4 7"
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Kupa novej zakladnej dosky TV

Príspevok od používateľa YellowJacket » 24 Feb 2020, 19:53

Skvele. Tak dakujem teda za nadej, pohladam nieco na ali, a ked to pride, pohram sa s tym. Zatial povazujem temu za vybavenu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok