Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ak├ę auto,n├ízory,postrehy-v┼íeobecne

Ak├ę auto,n├ízory,postrehy-v┼íeobecne

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Ak├ę auto,n├ízory,postrehy-v┼íeobecne

Odosla┼ąod lacog » 25 Mar 2020, 15:25

Pochopil. Ide o to, ┼że to nie je ┼ítandardn├í situ├ícia a je nef├ęr to teraz vyzdvihova┼ą ako ich nev├Żhodu - ale ├íno v tejto chv├şli je to nev├Żhoda. Ak by z nejak├ęho d├┤vodu boli v┼íetky benz├şnky zatvoren├ę a ty m├í┼í pr├ízdnu n├ídr┼ż a potrebuje┼í ├şs┼ą na druh├Ż de┼ł 50 km tak pr├íve dom├íce dobitie elektromobilu bude jeho v├Żhoda. Jasn├ę, ┼że tak├ę podmienky s├║ len teoretick├ę a malo pravdepodobn├ę ale bohu┼żia─ż viac vec├ş sa st├íva realitou ─Źo sme si doned├ívna nevedeli predstavi┼ą. Inak s├║hlas├şm, ┼że vzh─żadom na infra┼ítrukt├║ru a rozdielu v cene oproti spa─żovakom je elektromobil v├Żhodn├Ż len pre mal├ę percento motoristov.
lacog
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 226
Zalo┼żen├Ż: 27.03.2007

Odosla┼ąod muziker » 25 Mar 2020, 23:03

lacog nap├şsal:Muziker: ... je trochu nef├ęr "zneu┼żi┼ą" teraj┼íiu situ├íciu v h─żadan├ş ich ch├Żb. ;-)

Ako sa zd├í v├┤bec si nepochopil ─Źo som nap├şsal (alebo ne─Ź├şta┼í s porozumen├şm). Z nap├şsan├ęho vypl├Żva, ┼że to nie je o mojom zneu┼ż├şvan├ş situ├ície v neprospech elektromobility, ale o tom ako jedna konkr├ętna firma "zneu┼żila" svoj dominantn├Ż podiel na trhu v neprospech v┼íetk├Żch majite─żov elektromobilov, ktor├Żm vytvorila ve─żmi zlo┼żit├ę podmienky cestovania.
... a ke─Ć┼że nosn├Ż pilier kapitalizmu je podnikanie a nosn├Ż pilier podnikania je vytv├íranie zisku, tak podobn├ę situ├ície m├┤┼żu vznikn├║┼ą kdeko─żvek a kedyko─żvek ... ostatn├ę si dopl┼ł s├ím (a pros├şm nepodozrievaj ma z ospevovania soc├şka, komunistov a pod, lebo to nie je pravda :) ). Ide len o such├ę kon┼ítatovanie faktov.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 6172
Vek: 71.34
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod E001 » 26 Mar 2020, 07:52

Muziker tvoju my┼ílienku by som e┼íte roz┼í├şril, ┼że tie nab├şja─Źky boli vyroben├ę osaden├ę a prev├ídzkovan├ę s nemalou podporou EU fondov. Vraj bola zanedban├í ├║dr┼żba. O dva roky im vraj m├í skon─Źi┼ą licencia. Tak im to ve─żmi ┼żily netrh├í. Peniaze vy┼żm├Żkali, tak sa zbalia a p├í p├í.
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1026
Vek: 62.83
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod mato3000 » 26 Mar 2020, 08:49

keby to bolo ziskov├ę, tak by ne┼íli pa p├í .... A to je princ├şp dot├íci├ş ... na pika─Źoviny sa d├ívaj├║ , ale re├ílne potrebn├ę veci nie, lebo tam ich netreba. Moja man┼żelka je v jednej skupine, pre ktor├║ vybavuje dot├ície ... tie komplik├ície, papierovanie a obmedzenia a ─Źas trvania vybavenia, vyn├║ten├í podpora "odborn├şkov " napr├şkald zo SAV, alebo nejakej V┼á ... teda vysok├Ż plat pre nich , platy pre zamestnancov ako v EU .... neskuto─Źn├ę debiln├ę kontroly , v├Żkazy .... na toto nem├í nik ─Źo norm├ílne podnik├í ─Źas. Tak┼że toto ─Źerp├í v drvivej ve─Ź┼íine len ten kto oje**va a je na to pripraven├Ż. Tak┼że aj cel├í hromadn├í elektromobilita je jedna ***** a ke─Ć sa min├║ peniaze , tak pa p├í├í├í├í├í├í . A bu─Ćme radi, lebo inak sa n├ím zv├Ż┼íia poplatky za elektrinu a to v┼íetk├Żm. Presne ako to bolo s MEROM-bionaftou, alebo predt├Żm s LPG . Ozaj k tomu LPG, pamet├ím si ke─Ć fla┼ía st├íle 3,5SKk .. potom pri┼íli aut├í na plyn a ┼íup ┼íup 15 -16 SK a potom .....16-20E .... ale klesol z├íujem a tak dnes beriem 10 kg do vzv za 10E .
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9711
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: medved a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist