AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Hop377 » 07 Apr 2020, 14:09

No to si si nabehol. :wink:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Apr 2020, 14:29

Hop377,
Nerozumiem ti. Mozes sa rozpisat?

AbcdeF,
Vyzerat to celkom slusne na domace kutilstvo. Je k tomu aj teplotna sonda?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa AbcdeF » 07 Apr 2020, 14:39

Áno, bola tam aj sonda na meranie teploty. Pre istotu si však treba pozorne preštudovať konkrétnu ponuku.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Apr 2020, 14:44

Aj tie srobovacie hroty sa mi pacia.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Hop377 » 07 Apr 2020, 17:17

To bolo smerovane na AbcdeF, ked tu jehi radu zbadaju miestni experti, tak bude zasa veselo. :wink: Za mna moze kludne byt aj ten navrhnuty merak, vyzera celkom dobre.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa medved » 07 Apr 2020, 17:21

Aj AN870 si chvália, ale nemal som v ruke ešte ani jedno. Ja mám UT-71E, ako hlavný (aj na ten niektorý nadávajú...) a potom zvyšok už len lacnejšie. Kliešťak UT210E.

Hop377: no isto bude veselo :D
0

Používateľov profilový obrázok
Sinuhet
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 24 Feb 2020, 19:07
Bydlisko: Bratislava

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Sinuhet » 07 Apr 2020, 19:22

medved: ty mas odvahu miestnym expertom spominat znacku UNI-T :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa eurobastler » 07 Apr 2020, 20:42

Hop377 napísal:ked tu jehi radu zbadaju miestni experti, tak bude zasa veselo. :wink:
Prsteň pre nevestu by mal stáť dva až tri mesačné platy. Tak by to malo byť aj s multimetrom :lol:
0
Obrázok

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Hop377 » 07 Apr 2020, 20:55

No schvalne, daj kolko si vyvalil za multimeter? Pripadne daj znacku a model, lebo to musi byt iny kombajn co robi aj ine veci okrem merania a varenia kavy. Myslim tym multimeter a nie nevestu.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Apr 2020, 21:27

Hop377 napísal:To bolo smerovane na AbcdeF, ked tu jehi radu zbadaju miestni experti, tak bude zasa veselo. :wink: Za mna moze kludne byt aj ten navrhnuty merak, vyzera celkom dobre.
Prečo? Veď kto si nechá poradiť si nechá poradiť a kto nie, bude sa trápiť :)
Toto je jednoduchý vzorec. Ja som vravel, že UNI-T je oyäb, pretože za 150€ v prípade UT71E dostanem predražené nič. Kto sa ľúbi nechať ošklbať, je to jeho vec. Tieto veci nezasahujú do môjho života a ak niekoho zabije, doplatí na svoju hlúposť a teda sa ani nebudeme cítiť zodpovední.

A ak UNI-T, tak radšej anneng. Je to presne ten istý exkrement, ale lacnejší. Veď každá ušetrená eurokorona sa ráta, no nie?

P.S.: aj ja som bol kkt, mám dva tie nepodarky. Keď som začínal, hodilo sa všetko, čo ukazovalo číslo. Keď som ale chcel rásť, musela rásť nejak aj výbava. Teraz sa pre nedostatok financií trápim s ruským kalibrátorom. Keby som mal sfleku 100k€, tak by som ho vymenil.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa eurobastler » 08 Apr 2020, 15:07

Hop377 napísal:No schvalne, daj kolko si vyvalil za multimeter? Pripadne daj znacku a model, lebo to musi byt iny kombajn co robi aj ine veci okrem merania a varenia kavy. Myslim tym multimeter a nie nevestu.
Môj príspevok bol ironický. Ak človeka multimeter priamo neživí, tak nebude za to vyhadzovať stovky eur. Breta1 robil minirecenziu na Anneng 8008, kde porovnával presnosť s lepšími multimetrami. Zaujalo ma to, objednal som ho v akcii na banggood za 15€ a som spokojný. Tento používam v poslednej dobe najčastejšie.
0
Obrázok

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Hop377 » 08 Apr 2020, 15:20

Prepac, zle som to Pochopil.
Ale mam tu jeden link pre toho co tu vyssie pisal nieco o extremnej nebezpecnosti vyssie zmienovaneho multimetru.

https://www.youtube.com/watch?v=futMoT0wlWg
0

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa AbcdeF » 08 Apr 2020, 16:25

Nevedel som, ktorých expertov si mal na mysli. Ak je to však ten, ktorý označil napríklad ANENG za "exkrement", plne ho to vystihuje jeho charakter a schopnosti odborného hodnotenia.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Apr 2020, 16:27

No jo, škoda sa zaoberať niekým, kto ani len nepochopil, o čom je reč. Hentým testom prejde aj 3€ žltý multimeter. Ten test nedokazuje nič. Skús si prečítať požiadavky na test multimetrov a potom mi napíš.

Je zbytočné viesť debatu, keď si neviete ani prečítať, kde je problém. Je zbytočné vravieť, že existujú aj lacné a dobré varianty. Nemáte argumenty, tak to odignorujete akože som to ani nenapísal a idete si svoje. A myslíte si, že padnem na zadok, že s kým mám dočinenia a ako ste ma sfúkli. A ja sa pritom len smejem, ako aj ostatní, ktorým je to jasné :lol:

P.S.: meraciu techniku vrátane multimetrov opravujem, prechádza mi cez ruky kadečo, takže niekto, kto nerozumie ani poistke ma sotva presvedčí o svojom dojme.

Šest práci sústruhovia.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Milos66 » 08 Apr 2020, 17:57

V tejto nekonečnej zvade musím dať za pravdu Dráčikovi.
Lacné DMM sa nikdy kvalitou ani len zďaleka nepriblížia tým značkovým a samozrejme drahým prístrojom. Videl som jeden nejaký DMM za niekoľko stovák €. Prepínač rozsahov nebol na DPS, ale samostatných koľajniciach, alebo ako to nazvať. U lacného chajna sa ti o takomto riešení môže iba zdať. O poistkách ani nehovoriac
Na druhú stranu, nikdy nekončiaca debata o dvoch typoch DMM: Jedny na bastlenie za pár šupov. Tam asi ťažko niekto bude pchať také zariadenie do priemyselného rozvádzača. Opačný príklad sú tie profi výrobky. Tam sa zase nemusíš vôbec obávať to strčiť asi kamkoľvek :)
Teda debata by sa mala viesť v dvoch úrovniach.
Jedna na úrovni bastlenia a teda nenáročného - orientačného merania niekde v garáži, alebo v aute. NF, VF, bajíjačky, lab. zdroje a podobné chujovinky.
Druhá na úrovni profi meracích zariadení.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa SMITH » 08 Apr 2020, 18:08

@MILOS 66 : Skôr by som to definoval napäťovo . Do 50-80V stačí aj ten lacný DMM . Nad 100V jednoznačne s overeným CAT certifikátom ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Milos66 » 08 Apr 2020, 18:11

Presne tak.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Hop377 » 08 Apr 2020, 18:14

To Milos:

A vidis niekde, ze by ti co davali dotaz vyssie, zhanali meraky meraky typu BK, RS alebo nieco z tej urovne za niekolko tisic evri?
Tak preco sa im snazit natlacit nieco take, ked im staci bezny merak na urovni UNI, Metex alebo akejkolvek inej znacky v tejto cenovej urovni, presnost viac ako dostatocna na bastlenie a bezpecnost tiez. Spletat tu nieco o zatavenych dratoch do ruky a podobne nezmysly ma aky vyznam? Na hladenie si ega, aleb pokus o reklamu?
Co sa tyka konstrukcie, v bezne zaplatitelnej urovni multimetrov aj vyhlasene znacky pouzivaju prepinace na plosaku.
Meraky mam rozne, znackove aj menej znackove a zatial som so ziadnym nemal problem, ani funkcny ani bezpecnostny za tych niekolko desiatok rokov co ich pouziva ci uz v amaterskej, alebo profi urovni.
0

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa AbcdeF » 08 Apr 2020, 20:33

Plne súhlasím s týmto názorom. Tiež mám doma množstvo meracích prístrojov rôznych kategórií. Tak ako na hory si vezmem hlavne v zime SUV, lebo je odolnešie, do mesta si vezmem menšie auto, lebo ľahšie nájdem miesto na zaparkovanie. Doma používam stolový merák, lebo ho mám na stole a so sebou mi vo väčšine prípadov stačí ten lacneší, lebo je menší a skladnejší.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: AKÝ NOVÝ MULTIMETER?

Príspevok od používateľa Milos66 » 08 Apr 2020, 21:15

Hop377 napísal:To Milos:
A vidis niekde, ze by ti co davali dotaz vyssie, zhanali meraky meraky typu BK, RS alebo nieco z tej urovne za niekolko tisic evri?
Tak preco sa im snazit natlacit nieco take, ked im staci bezny merak na urovni UNI, Metex alebo akejkolvek inej znacky v tejto cenovej urovni,
A sleduješ to tu, alebo si si prečítal len posledné tri - štyri príspevky?
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok