Nabíjačka batérií

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Apr 2020, 12:06

Azareus,

Mas mutimeter a vies merat napatie a prud?
Potom ti napisem ako zistis ci su baterky KO alebo OK.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa rogi » 03 Apr 2020, 13:18

Tie baterky sú mŕtve merak ich neoživi, keď sa chce hrať nech si príde dám mu tieto, ležali v šupliku ako som ich otestoval to je 5 rokov, dal som ich na nabíjačku 130mAh a ukončilo nabíjanie :D sú mäkké ako čerstvé govno. Veď on už tu baterku toľko cykloval že aj mŕtvy by sa ztoho prebral :lol:
Eneloop nekupy lebo to nieje cena Lidl.
Prílohy
IMG_20200403_131041.jpg
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

azareus
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 09 Jan 2017, 11:58
Bydlisko: Nitra

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa azareus » 05 Apr 2020, 12:55

rogi napísal: Eneloop nekupy lebo to nieje cena Lidl.
Mne nejde o cenu, veď aj nabíjačku som kúpil na odporúčanie tu na fóre za 40 eur a nie za 9,99 v Lidli. A tiež som tu čítal, že Lidl batérie sú dobré, vyhrali testy a neviem čo - a tiež je to informácia tu z fóra a preto som ich kúpil. Ak tieto batérie už úplne umrú, tak určite kúpim teda Eneloop, veď stoja pár eur, tuším 10 eur za 4 kusy, smiešna cena. Takže budem na to myslieť, vďaka :) Len stále riešim to, či nemám zlú nabíjačku. Nie že kúpim nové batérie a zas to bude rovnaké... že mi ich nabije na 120mAh... a vypíše hotovo... :confused:
0

MARKYS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 24 Nov 2019, 21:29
Bydlisko: Čadca
Vek: 21

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa MARKYS » 05 Apr 2020, 13:01

Stále je možné, že je nabíjačka dobrá, len tá kapacita čo vypisuje nemusí byť celková, ale kapacita, ktorú dodala to konkrétne nabíjanie.. Inak to vysvetliť neviem, lebo ono to dáva potom aj logiku, keď si vezmeš, že prvé nabíjanie mala onakú kapacitu a druhé nabíjanie krátko po nej mala 10mAh.. :)
0
Nič nevydrží dlhšie ako dočasné riešenie.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa mac26 » 05 Apr 2020, 13:15

kapacita čo vypisuje nemusí byť celková, ale kapacita, ktorú dodala to konkrétne nabíjanie
Jasne ze je to to co dodala. Ako by odmerala kapacitu baterky bez komplet cyklu?
0

azareus
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 09 Jan 2017, 11:58
Bydlisko: Nitra

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa azareus » 05 Apr 2020, 13:34

Hm len teraz som pochopil, že tá nabíjačka teda vôbec zrejme nevie ukázať aktuálnu kapacitu batérie, že?? Pretože akonáhle tam batériu vložím, ona ide zakaždým od nuly... takže skúsim teda jednu batériu dať na "discharge" a znova dám nabiť na full... a uvidím... jeežiš, ja som to až teraz pochopil, fakt som v tomto blbec a zrejme ani sedliacky rozum tentokrát nezafungoval. A to mi to pritom MARKYS hovoril niekoľkokrát.... :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa cs001 » 05 Apr 2020, 15:00

...niekolko prispevkov dozadu som ti radil aby si tie baterky precykloval, tj. vybit, potom nabit aspon 3x co ti to ukaze. Porovnat kapacity ...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

azareus
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 09 Jan 2017, 11:58
Bydlisko: Nitra

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa azareus » 05 Apr 2020, 16:09

cs001 napísal:...niekolko prispevkov dozadu som ti radil aby si tie baterky precykloval, tj. vybit, potom nabit aspon 3x co ti to ukaze. Porovnat kapacity ...
No hej, ja som to pochopil tak, že mám dať ten cyklus na nabíjačke...ktorá to robí sama. Ale to trvalo niekoľko dní a stále nič, tak som sa na to vykašľal. A dnes teda skúšam batériu úplne vybiť a dám ju znova nabiť, že koľko bude mať na full.
0

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa rogi » 05 Apr 2020, 16:59

Žiadna nabíjačka neukáže kapacitu akumulátora ale dodaní náboj, pri vybijani odobratí, nikdy nevyuzijes celú kapacitu akumulátora, určiti náboj tam musí zostať, som písal vybit pod záťažou na 0,9V a uvidíš aký náboj bude dodani. Stačí tu baterku zapojiť na záťaž a voltmetrom sledovať zas ako padá napätie. Najlepšie NiCd vyrábala firma Sanyo, v lodke aj v lietadlo som z nich ťahal 30A, sedem minút jazdy z lodkou, teraz už len LiPol batérie ľahké, a hustota naboju,
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

azareus
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 09 Jan 2017, 11:58
Bydlisko: Nitra

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa azareus » 05 Apr 2020, 21:28

No, dal som batériu úplne vybiť, po nabití ukazuje 700mAh, čo považujem za úspech. V podstate som to asi stále zle chápal... tak vďaka všetkým za príspevky a objasnenie :) Uchránili ste ma ďalšieho trápenia :D
0

MARKYS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 24 Nov 2019, 21:29
Bydlisko: Čadca
Vek: 21

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa MARKYS » 05 Apr 2020, 22:36

To rád počujem :) Dúfam, že si sa z tejto skúsenosti poučil a odniesol si niečo do budúcna :)
0
Nič nevydrží dlhšie ako dočasné riešenie.

azareus
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 09 Jan 2017, 11:58
Bydlisko: Nitra

Re: Nabíjačka batérií

Príspevok od používateľa azareus » 07 Apr 2020, 22:47

MARKYS napísal:To rád počujem :) Dúfam, že si sa z tejto skúsenosti poučil a odniesol si niečo do budúcna :)
Verím, že áno :thumbup: :D :agree:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok