Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Odoslaťod Edgar » 18 Máj 2020, 21:09

hpeter napísal:nove je nove, aj ked nizsia trieda, ale s mensou spotrebou a lepsim vykonom.

Akože áno, napr. tento s i3-8145U a Full HD displejom, USB-C, DDR4 RAM a celkovo novým chipsetom za 329€ tak to nie je o čom, to je jasné že je lepšie ako tá stará i7. Ja som reagoval skôr len ohľadne repasovaných notebookov a mojich skúseností s rôznymi obchodmi tejto kategórie. Ale zase má to len jeden slot na RAM takže upgrade na 8GB už vyžaduje kúpu 8GB modulu a o 16GB ani nehovorím. Tie Delly máme doteraz vo firme so 16GB RAM, do tohto do budúcna takú RAM ani nedáš. A konštrukčné vlastnosti ani nemusíme porovnávať. Avšak ak to má byť notebook na doma tak je to asi jedno. Hlavne najhoršie pri vyberaní elektroniky je to, že za malé cenové rozdiely už môže byť diametrálne odlišný výkon takže celkovo sa ťažko radí a vyberá do určitého cenového limitu.
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 23.4
Založený: 12.08.2013

Odoslaťod vosa » 18 Máj 2020, 22:21

Tiez by som sa priklonil k repasovanemu stroju. Cez vikend mi zacal haprovat firemny dell, ktory nema ani dva roky, a uvedomil som si, ze je to uz stvrty firemny notas, ktory asi coskoro pojde do kremikoveho neba. Oproti tomu doma uz vyse desat rokov deriem stare poctive IBM T61, ktore som uz vtedy kupil ako repas a po par vymenach diskov a obliatych klavesniciach prezil vsetky tie firemne. Ked pojde do neba, dalsi bude opat premiove repasovane IBM.
vosa
Obrázok používateľa
Nový člen
Nový člen
Založený: 24.10.2012

Odoslaťod vaanja » 19 Máj 2020, 08:11

IBM uz asi tazko zozenies a s Lenovo to islo hodne z kopca.
Na temu repasov a pouzitelnych notebookov bola dobra prednaska na LinuxDays https://youtube.com/watch?v=R_SXGbItqbI
vaanja
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Vek: 45.57
Založený: 22.01.2011

Odoslaťod Edgar » 20 Máj 2020, 15:01

vosa napísal:Ked pojde do neba, dalsi bude opat premiove repasovane IBM.

Také uže nezoženieš lebo Lenovo ThinkPad už nie je to čo bolo IBM ThinkPad...
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod vosa » 20 Máj 2020, 15:22

Ja viem chlapi, ja viem. Thinkpady skoncili s kvalitou niekedy okolo 2012. Napriek tomu, su tak stare stroje stale na beznu pracu (aj vyvojarsku) vykonne az az. Okrem toho, ked sa dozili 8 rokov, pojdu dalsich 8. Treba kupit nieco z T420/T430 alebo X220/X230 do zasoby :)
vosa
Obrázok používateľa
Nový člen
Nový člen
Založený: 24.10.2012

Odoslaťod Lennox » 20 Máj 2020, 21:43

Treba si dať pozor, tieto repas/firemné lenová predávajú väčšinou iba s HD TN panelom a to je katastrofa. Ja som taký repas X260 pred časom kúpil tiež a potom nasledovala výmena za FHD IPS panel za 60E, potom výmena vnútornej batérie za 35E, vonkajšej batérie za 40E, predral sa kábel k senzoru zatvorenia, nehovoriac o tom že tieto Thinkpady vŕzgajú pri manipulácii, trpia na reset pri dvihnutí za lavý palmrest atď. Kvalita povrchovky je zúfalá, šúpe sa. Odhliadnúc od toho funguje, na batériu vydrží 8.hod. Pozor na pôvodné batérie išiel iba 2.hod (čo je aj delkarovaná výdrž batérií pri predaji a na batérie nie je záruka). Ak spočítam cenu za NTB 300E + 135E investície už by som repas nekupoval. A to som kupoval akože triedu AA, bez vizuálnych a HW defektov.
Lennox
Okoloidúci
Okoloidúci
Založený: 12.09.2019

Odoslaťod Edgar » 20 Máj 2020, 21:49

To závisí od akej firmy brali. Napr. u nás vo firme kde som na praxi sú všetky notebooky výhradne s FullHD (a viac) IPS displejmi. Ale tak niektoré firmy na zamestnancoch šetria no. Aj svoj ThinkPad X240 mám s HD TN panelom a áno je to katastrofa, ale nemám ho ako primárny počítač na všetko, takže sa to dá zvládnuť. Internú baterku vo svojom ani nemám a externá má teraz okolo 70% pôvodnej kapacity ako som písal vyššie, to ešte nejakú dobu vydrží. Vŕzganie tiež neevidujem, a to sa bavíme vlastne o konštrukčne rovnakom stroji, len X260 má už 6. generáciu Intel CPU.
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod hpeter » 27 Máj 2020, 20:26

hpeter
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 36.33
Založený: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odoslaťod medved » 27 Máj 2020, 20:43

mat doma "krabicu" straca zmysel

huh.. to moja "krabica" sa stále priebežne zväčšuje za tie roky, naposledy som kupoval Fractal R6, lebo klasická bedňa už nemala dostatok priestoru pre čreva :lol: .. možno si raz tiež kúpim ntb, ale nemám šajnu kedy.. :biggrin: .. pozriem potom tiež na tie nové ntb, aktuálne ani nejak nemám prehľad.. ja skôr okolo desktopových
medved
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.78
Založený: 02.12.2008

Predchádzajúca

Naspäť na Hardvér

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist