Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Pravideln├ę impulzy do PC ako z my┼íi, alebo kl├ívesnice

Pravideln├ę impulzy do PC ako z my┼íi, alebo kl├ívesnice

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: Pravideln├ę impulzy do PC ako z my┼íi, alebo kl├ívesnice

Odosla┼ąod zen » 29 Mar 2020, 14:50

Poloz (ne)sikovno cosi na klavesnicu, ze to stlaci pomlcku. Nikto ti nemoze vycitat, ze obchadzas bezpecnostne nariadenie.
Samoz┼Öejm─Ť, ┼że d─Ťde─Źek nem├í kapesn├ş hodinky poh├ín─Ťn├ę elekt┼Öinou. Takov├Ż nesmysl si m┼»┼że vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)
zen
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 427
Zalo┼żen├Ż: 22.11.2013

Odosla┼ąod Edgar » 29 Mar 2020, 16:12

Tak t├íto t├ęma mi vo┼íla rovno "do rany" a m├┤j probl├ęm ke─Ć sa mi nezhas├şnala obrazovka m├┤┼że v tomto pr├şpade by┼ą ako rie┼íenie :D

V skratke a k veci: Ak nie s├║ na po─Ź├şta─Źi nejak├ę re┼ítrikcie pre cudz├ş HW tak ├║plne jednoducho sta─Ź├ş pripoji┼ą hern├Ż ovl├ída─Ź (gamepad).

Nerozumiem politike Windowsu 10 alebo ─Źi sa jedn├í len o nejak├Ż bug, no v ─Źase pripojen├ęho zariadenia typu "HID-compliant game controller" sa po─Ź├şta─Ź ani neusp├ş, ani nezhasne obrazovka, ani sa nespust├ş ┼íetri─Ź obrazovky, proste syst├ęm nie je nikdy v stave ne─Źinnosti pou┼ż├şvate─ża.

Viac info napr├şklad tu

Ak tak├í mo┼żnos┼ą nie je, tak tie ru─Źi─Źkov├ę hodinky pod my┼íou beriem ako dokonal├Ż n├ípad.
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1785
Vek: 23.4
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Odosla┼ąod pocitujlasku » 29 Mar 2020, 19:15

zen: zivot takto nefunguje. my sme napr. povinni si zamknut pocitac.vyhovorit sa na stlacenu klavesu by neobstalo. navyse ked drzis klavesu,tak po case zacne pipat.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4892
Vek: 37.22
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod zen » 29 Mar 2020, 20:31

pocitujlasku nap├şsal:zen: zivot takto nefunguje. my sme napr. povinni si zamknut pocitac.vyhovorit sa na stlacenu klavesu by neobstalo

pocitujlasku nap├şsal:ja som si zbuchal program, ktory po par minutach necinnosti pohne kurzorom.

Tak to som zvedavy ako tento program obstoji az to praskne.
Samoz┼Öejm─Ť, ┼że d─Ťde─Źek nem├í kapesn├ş hodinky poh├ín─Ťn├ę elekt┼Öinou. Takov├Ż nesmysl si m┼»┼że vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)
zen
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 427
Zalo┼żen├Ż: 22.11.2013

Odosla┼ąod mr.dred » 29 Mar 2020, 20:53

┼Żiadny program tam nesmie !
- vysk├║┼íam toho my┼ía.... ru─Źi─Źkov├ę hodinky je dobr├Ż n├ípad, ale ┼żiadne vhodn├ę nem├ím k dispoz├şcii - ani na odsk├║┼íanie :mrgreen:

E┼íte ma napadlo... nesta─Źilo by nejakou ledkou poblik├íva┼ą na "pohybov├Ż" sn├şma─Ź my┼íi? - spravi┼ą nejak├║ "parkovaciu" podlo┼żku a na ┼łu v ne─Źinnosti my┼í polo┼żi┼ą - ako na tie hodinky..
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3804
Vek: 54.96
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod pocitujlasku » 29 Mar 2020, 20:55

normalne, u mna je totiz problem, ze s kolegom vedla vela diskutujeme a kreslime na papier navrhy - teda sedim pri pc, ale netukam, ani nehybem mysou. ked odchadzam, tak az vtedy rucne zamykam komp (WIN+L). teda nic neporusujem, a nemusim zadavat 50x heslo, ked som sice pri pc, ale kreslim na papier.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 29 Mar 2020, 20:58 --

mr.dred: niektore mysi maju problem so sklom, resp. ak je nieco leskle. skus dat mysku na kusok skla, alebo nejakej folie - mozno sa senzor zblazni a bude hybat nahodne mysou. Alebo urob sikmu plochu a nech myska ide pomaly dole :)
alebo vezmi ventilator z pc, pripoj na 5V z usb - bude sa pomalicky tocit, a nanho poloz mysku - teraz som si spomenul, ze to mal urobene kolega, lebo sa mu nechcelo furt hybat mysou :)
---------------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 29 Mar 2020, 21:05

Sklo vyskúšam...

Doma som si raz v┼íimol, ┼że kurzor chaoticky pobehoval, ke─Ć som my┼í polo┼żil na ko┼żen├║ taburetku (hned├í hov.ko┼ża-farba ko┼łak), ale nebolo to v┼żdy.

LED funguje - sk├║┼íal som teraz bielou posvieti┼ą na senzor a my┼í sa "zobudila" :applause:
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod hpeter » 29 Mar 2020, 23:34

hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1686
Vek: 36.33
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odosla┼ąod mr.dred » 30 Mar 2020, 03:28

Popros├şm osadenstvo aby sa mi nerehotali, ale vyrie┼íil som to asi najjednoduch┼íie ako sa v├┤bec dalo....
My┼íka dostala nov├ę parkovisko, v ktorom je jedna ┼żlt├í BLIKAV├ü LED, jedna IR LED a 39 ohmov├Ż odpor - v┼íetko zapojen├ę v s├ęrii. Nap├íjanie je z vo─żn├ęho USB portu. Krabi─Źka je z plexi-v├şka nejak├ęho- neviem ─Źoho a spodok z nepou┼żit├ęho kusu vyleptan├ęho plo┼í├íku (─Źo dala diel┼ła). Poloha my┼íky je vymedzen├í kol├şkami (skrutkami) so zmr┼í┼ąova─Źkami.
IR-LED v rytme blikania BLIK-LEDky osvecuje ─Źidlo pohybu na my┼íke. Kurzor sa po mali─Źk├Żch krokoch pohybuje po ploche - skon─Ź├ş v ─żavom hornom rohu, tak ┼że PC u┼ż nezasp├ş.... zatia─ż poklad├ím za vyrie┼íen├ę :applause:
myšo.png
.. s├ím si urob├şm, s├ím si zatlieskam 8)
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod cool-zool » 21 M├íj 2020, 17:32

A iba samo blikaj├║ca ledka s predradn├Żm odporom by nesta─Źila ??? Mus├ş by┼ą aj IR ??? Rie┼íim toti┼ż ten ist├Ż probl├ęm ?!
cool-zool
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 804
Vek: 50.91
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod epto » 21 M├íj 2020, 18:04

Este pomaha polozit mys na mobil, na ktorm bezi nejake video, najlepsie nieco vyrazne farebne, kreslene (Pikacu).
Kurzor potom beha po obrazovke monitora - mys sa hybe :)
epto
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 93
Zalo┼żen├Ż: 09.11.2012

Odosla┼ąod mr.dred » 21 M├íj 2020, 23:32

cool-zool nap├şsal:A iba samo blikaj├║ca ledka s predradn├Żm odporom by nesta─Źila ?
vysk├║┼íaj... ale mne to nefungovalo. Z├íle┼ż├ş aj od typu my┼íi - senzora, ─Źi je na typ svetla blikLEDky dostato─Źne citliv├í Dva typy LED z├írove┼ł vytv├íraj├║ pre senzor nejak├Ż "ako┼że tok d├ít" - rozdieln├Ż ├║bytok nap├Ątia na ─Źipoch sp├┤sob├ş, ┼że sa rozsvecuj├║ s nejak├Żm posunom . Spolu s infraLED to funguje dobre...
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 22 M├íj 2020, 06:16

cool-zool: niektore mysky pouzivaju laser, a ten je dost odolny voci beznym ledkam a nevadi mu ani leskly povrch.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 22 M├íj 2020, 06:56

...─Źi to funguje zist├ş┼í hne─Ć pod─ża toho, ┼że led na my┼íi bude poblik├íva┼ą v rytme tej samoblikaj├║cej... spolu s infraledou vytvoria nejak├║ postupnos┼ą a kurzor na monitore sa bude pomali─Źky pos├║va┼ą niektor├Żm smerom po monitore a vtedy sa u┼ż PC ur─Źite neodhl├ísi (overen├ę).
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod cool-zool » 22 M├íj 2020, 07:59

OK ! D├şk v├ím chlapi za reakcie . S tou iba samo blikaj├║cou Led som doma odsk├║┼íal a z piatich my┼í├ş ─Źo som doma na┼íiel to na troch fungovalo (oby─Źajn├ę optick├ę na k├íbli dva a jedna bezk├íblov├í - wifi s vlastn├Żm prij├şma─Źom , ale na ─Ćal┼í├şch dvoch nie - jedna laserov├í na k├íbli a jedna optick├í bez k├íbla - bluetooth ) ... Men┼í├ş probl├ęm bude asi v tom , ┼że by som musel t├║ z pr├íce zobra┼ą domov a na nej sk├║┼ía┼ą , len┼że tam je PC vkuse zapnut├ę / st├íle v ─Źinnosti 24 hod denne a centr├ílne sledovan├ę , ( ke─Ć nie som v pr├íci ja tak kolegovia) .... Asi si budem musie┼ą pripravi┼ą viacero variant a ke─Ć budem v pr├íci ja tak ich postupne sk├║┼ía┼ą a nastavi┼ą to spr├ívne parkovanie ......
Ach j├í├í├íj star├í dobr├í sedmi─Źka , t├íto 10-ka (enterprise) m├í viac neduhov ( ch├Żba mini aplik├ícia ─Źasu so sekundovkou , kalkula─Źka a e┼íte aj toto zamykanie pracovnej plochy a op├Ątovn├ę prihlasovanie a zad├ívanie hesla po 15 min ne─Źinnosti ) .....
cool-zool
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 804
Vek: 50.91
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist