Mini PC

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Mini PC

Príspevok od používateľa marek181818 » 22 Máj 2020, 15:27

Zdravim.Mám mini PC na ktorom, bol WIN XP.PC bol vo firme ako priemyselny PC.Ciže tam bola nejaká odľachčená verzia.Našiel som jednu
Windows Embedded POSReady 2009 ale nevojde mi tam.Lebo PC ma len 488Mb pamäte.Ako je možnosť to nainštalovať na USB, ale ked tam bol pôvodný priamo v pamäti tak to nejak musí isť.Dal som pôvodný preto preč, lebo sa bolo treba prihlasovať cez firemný login a to bolo otravné. PC sa vyhadzovali a nahradili novými s W10.
Nepozná niekto niečo ešte čo tam dať?
https://support.hp.com/us-en/document/c00590995
Prílohy
IMG_20200521_09124.jpg
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 817
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa ondistef » 22 Máj 2020, 16:14

Vyhoď z PCI slotu tu wifi kartu (alebo čo tam je napchaté) a zožeň si radič PCI SATA a môžeš si tam napchať aj normálny disk.
Každopádne ta konfigurácia je vhodná tak na Win XP, možno ešte Win 7, prípadne nejakú menšiu distribúciu linuxu.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa YellowJacket » 22 Máj 2020, 17:42

Ja mam odskusany Puppy Linux na jednom takom prastarom pc. Vies to nainstalovat aj na usb a bootovat z neho ( tym padom aj kdekolvek v inom pc ). Videl som taktiez pouzivat Tiny Core Linux, taktiez bezal v pohode. Pri instalacii ale treba ethernetove pripojenie.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Máj 2020, 17:42

Do pol giga by sa mohol zmestiť aj WinXP Fundamental... mém niekde ISO , môžem ti ho upnúť, až nenájdeš...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa kukinko » 22 Máj 2020, 19:42

Hmm co take pc este dokaze? Resp, ako ho realne vyuzit? Pamatam sa ako starsie "masiny" boli vyuzivane ako router ci printserver... Ale dnes, ked vies za dvacku kupit zariadenie, ktore vie toho ovela viac.. a spapa desatinu energie nez to pc..

Nerypem, len sa pytam... Tiez mam nejake postarsie nb, pc, kde su win xp... Len sa na nich prasi a je mi luto sa ich zbavit..
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Máj 2020, 20:16

ondistef napísal:zožeň si radič PCI SATA a môžeš si tam napchať aj normálny disk
Akurát doska musí podporovať bootovanie cez túto kartu a to pochybujem že táto doska podporuje, pretože s tým je problém aj u oveľa novších dosiek.
No ako pozerám konfiguráciu tak by disk + PCI-SATA karta stáli viac ako je hodnota tohto počítača.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa rudko » 22 Máj 2020, 20:30

marek181818 napísal:Zdravim.Mám mini PC na ktorom, bol WIN XP.PC bol vo firme ako priemyselny PC.Ciže tam bola nejaká odľachčená verzia.Našiel som jednu
Windows Embedded POSReady 2009 ale nevojde mi tam.Lebo PC ma len 488Mb pamäte.Ako je možnosť to nainštalovať na USB, ale ked tam bol pôvodný priamo v pamäti tak to nejak musí isť.Dal som pôvodný preto preč, lebo sa bolo treba prihlasovať cez firemný login a to bolo otravné. PC sa vyhadzovali a nahradili novými s W10.
Nepozná niekto niečo ešte čo tam dať?
https://support.hp.com/us-en/document/c00590995
Marek thin client nie je masinka ktora je urcena na beh OS. Je to len terminal cez ktory sa pripajas na nejaku VDI alebo server cez RDP. Tak jednoducho povedane. POvacsine je tam len sakramensky orezane os aby sa bol schopny rozbehnut rdp klient ale velmi casto na nich nebyva nic a bootuju po sieti.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

bum
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 28 Okt 2016, 21:40
Vek: 66
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa bum » 22 Máj 2020, 20:33

Kukinko starší počítače se dají použít na cokoliv to záleží na individuální potřebě já je používám na programování mikrokontrolérů PICAXE , psaní programů v TP7 a ve VB6 které využívám s přípravky na různá měření, ovládání a jiné pokusy na některých je OS Windows XP nebo Windows 7.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa marek181818 » 22 Máj 2020, 20:40

Ten druhy XP som stiahol a vyskúšal.No ten zase potrebuje min 611Mb .Tak neviem co tam bol za XP.Ešte mám jeden takýto PC.Ono mám to aj z orig licenčným keyom ale pre XP PRO .

rudko môže to byť tak.Lebo používalo sa tam asi len jeden program, kde sa zapisovali údaje o výrobe na danom stroji.
Ono asi využitie bude rozobrať a vyhodiť.Páči sa mi že je to maličké ,len ten výkon no je o :butthead:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Máj 2020, 20:47

bum: ale to iste vie aj novsi pc so smiesnou spotrebou.
ak je tam este nedajboze intel so socketom 478, tak to je ohrievac a nie pc.
tiez som dlho skladoval taketo pc a dosky, ved co ak raz by som ich pouzil ako napr. router. az kym som nezistil, ze zbytocne zaberaju miesto a viem pouzit zariadenir, ktore ma par w.
aj rodicia mali este donedavna takyto pocitac. na solitaire a emaily stacil, ale ked som ho nahradil micro itx, ktory vojde na stol, nema jediny ventilator a vdaka ssd je totalne tichy, tak velmi radi ten stary vyhodili.

-- Spojený príspevok 22 Máj 2020, 20:51 --

kludne tam mohlo byt xp - instalacka bez servis packu chcela tusim len 256Mb ram, sp3 uz chcel viac. mozes to urobit tak, ze pridas ramky a potom ich odoberies, alebo nainstalujes win bez sp a dodatocne ho das. ale robit na xp sp3 s 512 ram je utrpenie.
na co planujes vyuzivat ten pc?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa Merak » 22 Máj 2020, 20:52

daj si tam Win2k SP4 a máš to
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Máj 2020, 21:00

no podla ten stranky tam bol win xp embedded sp2
merak: co sa da dnes robit na w2k? ked tam nedas ziaden novycsoft, alebo prehliadac, kde by ti aj tak stranku nacital hodinu.
ja by som si nechal len bednu a cele vnutro vyhodil. a skusil tam napasovat nieco nove micro itx
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Máj 2020, 21:16

Tipujem že do tej bedne ani nič iné nesadne, pretože na OEM desktopoch je problém akákoľvek vec na ktorú si spomenieš :D Napr. Lenovo dokonca používa aj odlišné konektory pre čelný panel, HP má odlišné konektory pre ventilátory a iné špeciality. Fujitsu má opačne orientované dosky, že do inej klasickej bedne nesadnú. Dell má tiež špeciálne dosky pre ich bedne a tak ďalej...
Ale myslím že je to klasická USDT skriňa, dá sa zohnať za pár drobných s lepším HW: https://www.furbify.sk/pocitac-hp-compa ... dt-1603258
A tento procesor používam dodnes v garáži, bez problémov dáva aj Windows 10.
Alebo niečo podobné od Dellu už na novšej architektúre: https://www.technimax.sk/pocitac-dell-o ... dows-7-pro
Alebo ešte výhodnejší Dell tu: https://www.zebracomp.sk/produkt/dell-o ... 500gb-hdd/
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa Merak » 22 Máj 2020, 21:45

pocitujlasku napísal:no podla ten stranky tam bol win xp embedded sp2
merak: co sa da dnes robit na w2k? ked tam nedas ziaden novycsoft, alebo prehliadac, kde by ti aj tak stranku nacital hodinu.
ja by som si nechal len bednu a cele vnutro vyhodil. a skusil tam napasovat nieco nove micro itx
no na browsovanie to bude dosť lemravé, na browsovanie by som zohnal niečo svižnejšie
ale na prezeranie obrázkov, počúvanie hudby, office sa to dá použiť
ja mám doma starý NTB (CPU 2GHz, RAM 1GB, HDD 120GB PATA) a keď skončila podpora Win XP tak som prešiel na Win2k SP4
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa hpeter » 22 Máj 2020, 22:50

rudko napísal:
marek181818 napísal:Zdravim.Mám mini PC na ktorom, bol WIN XP.PC bol vo firme ako priemyselny PC.Ciže tam bola nejaká odľachčená verzia.Našiel som jednu
Windows Embedded POSReady 2009 ale nevojde mi tam.Lebo PC ma len 488Mb pamäte.Ako je možnosť to nainštalovať na USB, ale ked tam bol pôvodný priamo v pamäti tak to nejak musí isť.Dal som pôvodný preto preč, lebo sa bolo treba prihlasovať cez firemný login a to bolo otravné. PC sa vyhadzovali a nahradili novými s W10.
Nepozná niekto niečo ešte čo tam dať?
https://support.hp.com/us-en/document/c00590995
Marek thin client nie je masinka ktora je urcena na beh OS. Je to len terminal cez ktory sa pripajas na nejaku VDI alebo server cez RDP. Tak jednoducho povedane. POvacsine je tam len sakramensky orezane os aby sa bol schopny rozbehnut rdp klient ale velmi casto na nich nebyva nic a bootuju po sieti.
:potlesk: :thumbup:
mam dojem ze nova rpi bude silnejsia :mrgreen:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Máj 2020, 22:53

edgar: ano. ja mam doma dell 755 nix tam nepasuje, aj ten zdroj ma specialny tvar. ale napr. mikro doska s integrovanym cpu, pripevnit v style sadrokartonu - teda na povodne diery dat napr. hlinikovu u listu, kolmo na nu dalsiu a na nu pripojit dosku. dvihne sa to o par cm. vyrezat vzadu otvor na konektory a vybavene.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa Merak » 22 Máj 2020, 22:54

Pocitujlasku:
ten DELL 755 nie je náhodou OptiPlex?
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa oravan » 23 Máj 2020, 00:12

nedá sa to vykuchať a nabiť znovu zak aby to beýalo aspoň priemerne ,v robote pod stolom mám podobné niečo ale nejako sa mi nechce do toho
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa Merak » 23 Máj 2020, 02:56

to by sa mu asi skôr oplatilo zohnať iné a výkonnejšie MiniPC, kým by do tohto zohnal niečo výkonnejšie
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini PC

Príspevok od používateľa marek181818 » 23 Máj 2020, 07:13

No ja s tým nejaké extra plány nemám.Chcel som len vyskúšať čo je to zač.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok