Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • EPLAN - ozna─Źenie prvkov

EPLAN - ozna─Źenie prvkov

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

EPLAN - ozna─Źenie prvkov

Odosla┼ąod Puskin » 06 J├║n 2020, 18:48

Zdrav├şm p├íni,
chcel by som V├ís poprosi┼ą ─Źi mi neviete poradi┼ą s ozna─Źen├şm prvkov v sw Eplan. Potrebujem nastavi┼ą aby ozna─Źenie bolo pod─ża ┼ítrukt├║ry "─î├şslo strany Prvok St─║pec" Teda ak sa napr. poistka (FU) nach├ídza na strane ─Ź. 5 a v st─║pci 2 tak bude ma┼ą ozna─Źenie 5FU2. Preddefinovan├ę automatick├ę ozna─Źenie je pod─ża poradia, kedy za prvok sa vklad├í poradov├ę ─Ź├şslo napr. FU1, FU2, FU3 at─Ć. Neviem pr├şs┼ą na to kde sa to d├í nastavi┼ą.
Za odpovede ─Ćakujem
Puskin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 322
Zalo┼żen├Ż: 21.11.2007

Re: EPLAN - ozna─Źenie prvkov

Odosla┼ąod Samanko » 06 J├║n 2020, 19:05

ÔÇťStrong people don't put others down... They lift them up.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
ÔÇ×We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos
Samanko
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1089
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod m6r3k » 06 J├║n 2020, 19:32

Puskin nap├şsal:"─î├şslo strany Prvok St─║pec" Teda ak sa napr. poistka (FU) nach├ídza na strane ─Ź. 5 a v st─║pci 2 tak bude ma┼ą ozna─Źenie 5FU2.

Pros├şm m├┤┼że┼í mi objasni┼ą pre─Źo zrovna takto zna─Źi┼ą ? V Eplan som zelen├í─Ź ako nedozret├Ż Rumburak, ka┼żd├í finta f┼ł sa cen├ş...
m6r3k
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 114
Vek: 27.62
Zalo┼żen├Ż: 29.07.2013

Odosla┼ąod Samanko » 06 J├║n 2020, 20:57

m6r3k

Koli prehladnosti a extremne jednoduchemu vyhladavaniu, hlavne v obsiahlejsich projektoch. V pripade RD by to zmysel moc nedavalo, ale predstav si projekt v priemysle, vyrobna hala .. je tam par stoviek zariadeni, rozvadzace, hocico .. Ked budes potrebovat najst cokolvek tak iba otvoris konkretnu stranu a pozries sa na konkretny stlpec v niekedy 1000 stranovej scheme. Vies presne kde to je a za dve sekundy to najdes. Nejde ti zariadenie 120U1 ? Otvoris stranu 120 a pozries do prveho stlpca.. potrebujes odpojit napajanie pre motor 1680M4 ? Otvoris stranu 1680, pozries do stlpca 4 aky istic mas vypnut a vypnes ho ..

..a teraz si predstav keby to tak nebolo .. :)

P.S. ako som spominal uz vyzsie .. V domovej a bytovej instalacii kde ma projekt 5 stran aj s uvodom sa to nepouziva pretoze by to iba naopak bolo zlozitejsie nez ked su standardne zaradom...
ÔÇťStrong people don't put others down... They lift them up.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
ÔÇ×We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos
Samanko
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1089
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod Drakoush » 06 J├║n 2020, 21:19

Zna─Źi┼ą takto prvky je somarina, preto┼że ak kresl├ş┼í ┼ítrukturovane a oddeluje┼í riadenie a silov├║ ─Źas┼ą, tak to bude nepreh─żadn├ę.
Ja favorizujem zna─Źenie prvkov pod─ża bloku, o ktor├Ż sa jedn├í - napr. blok 01 nap├íjanie, blok 02 PLC a HMI, blok 03 bezpe─Źnostn├í v├Żbava a pod. Ozna─Źenie prvkov sklad├ím potom z bloku, druhu prvku a poradia, napr. 01-K1 (alebo napr. 01+S-K1, kde +S bude prvok v rozv├ídza─Źi, +M na stroji). V eplane potom m├┤┼że┼í pokra─Źovanie ─żahko adresova┼ą na stranu a st─║pec. Typicky sa to vyu┼ż├şva pri napr. styka─Źoch, kde cievka je zakreslen├í niekde pri ovl├ídan├ş, pri cievke je sada kontaktov a ku ka┼żdemu je adresa, kde sa nach├ídza pokra─Źovanie. Takto sa d├í aj silov├í ─Źas┼ą pekne a logicky rozdeli┼ą.

No ale proti gustu ┼żiaden di┼íput├ít.
Odkupujem zauj├şmav├ę meracie pr├şstroje. Ponuky mailom alebo SS.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 10166
Vek: 25.04
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod m6r3k » 06 J├║n 2020, 21:57

Dik za vvsvetlenie, mo┼żno dakedy vyu┼żijem. :thumbup:
m6r3k
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 114
Vek: 27.62
Zalo┼żen├Ż: 29.07.2013

Odosla┼ąod Puskin » 07 J├║n 2020, 09:33

Samanko
─Ćakujem, pod─ża videa sa mi to podarilo nastavi┼ą

d├┤vod tak├ęhoto ozna─Źenia je po┼żiadavka z├íkazn├şka, a tak ako uviedol Samanko kv├┤li ─żahk├ęmu doh─żadaniu prvkov v sch├ęme.

e┼íte raz v─Ćaka
Puskin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 322
Zalo┼żen├Ż: 21.11.2007

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist