Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • P├şpanie notebooku po prein┼ítalovan├ş OS - pora─Ćte

P├şpanie notebooku po prein┼ítalovan├ş OS - pora─Ćte

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

P├şpanie notebooku po prein┼ítalovan├ş OS - pora─Ćte

Odosla┼ąod kVA » 11 J├║n 2020, 05:12

Ahojte v┼íetci. Chcel by som v├ís poprosi┼ą o radu. V─Źera som si prein┼ítaloval OS na notebooku namiesto Win 10 na Linux Manjaro KDE Plasma. Je s├şce pravda ┼że som notebook vypol a zapol asi 30x (s toho asi 5x podr┼żan├şm tla─Źidla pre zapnutie) lebo sa mi nedarilo vytvori┼ą Bootovacie USB a potom nastavi┼ą Bios. No dlho som nie─Źo podobne nerobil tak v├ím trv├í dok├Żm sa do toho znova dostanete :) ale to je v podstate jedno.

Chyba je nasledovná:
-zapnem notebook (Lenovo Legion Y530) nabehne logo u┼ż to vyzer├í ako keby sa ┼íiel zapn├║┼ą. Zrazu kr├ítke p├şpnutie vypne sa a potom po 2 sekund├ích sa za─Źne znova zap├şna┼ą a tento raz bez probl├ęmov. Viem ┼że tieto p├şpnutia by mali by┼ą nejak├Ż k├│d pod─ża ktor├Żch sa d├í rozpozna┼ą o ak├║ poruchu ide. Ale nikde som nena┼íiel nie─Źo tak├ę ┼że by som notebook (PC) zapol potom p├şpne n├ísledne sa vypne a n├ísledne sa za─Źne zap├şna┼ą tak ako m├í. Neviem ─Źo by to mohlo by┼ą. In┼ítal├ícia prebiehala bez probl├ęmov. Jedin├ę ─Źo ma napad├í ┼że som zabudol nie─Źo prestavi┼ą v Biose. ─îo sa t├Żka p├şpnutia 1 kr├ítke p├şpnutie by malo by┼ą Chyba pri o┼żiven├şm pam├Ąte RAM. Ale ─Źi sa toho dr┼ża┼ą tak to neviem...

─Äakujem za rady :)
kVA
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 33
Zalo┼żen├Ż: 14.01.2018

Re: P├şpanie notebooku po prein┼ítalovan├ş OS - pora─Ćte

Odosla┼ąod YellowJacket » 11 J├║n 2020, 06:54

Ked si vypinal notebook tlacidlom, mal si predpokladam zapojeny hard disk. To mu velmi neprospelo. Skus vybrat hdd a zapnut bez neho, pripadne ak mas moznost vlozit iny ( ak som dobre pochopil, robi to pred nabootovanim OS ). RAM mozes otestovat memtestom.
YellowJacket
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 232
Vek: 29.99
Zalo┼żen├Ż: 05.02.2012
Paragraf: 21

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist