Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Infra senzor LED v skrini

Infra senzor LED v skrini

V┼íetko ─Źo s├║vis├ş so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Infra senzor LED v skrini

Odosla┼ąod YellowJacket » 27 J├║n 2020, 22:02

Dobry den pani,
mate prosim Vas niekto skusenost s tymto senzorom?
https://obchod.interierstudio.sk/infra- ... 6w-dver-al

Znamy ma poprosil, ci by som mu to namontoval do skrine, ktora ma 4 dvere, ze ked sa otvoria lubovolne dvere, rozsvieti sa LED pas. Tak som tie senzory napojil na zdroj cez rozbocovac ( so specialnymi konektormi, takze pochybujem ze je to zle napojene ) a ich vystupy som zapojil paralelne na LED pas. Ono to sice fungovalo, ale presne naopak. Ked senzory nemali prekazku ( cize otvorene vsetky dvere ), tak led pas nesvietil. Akonahle sa zatvorili jedny dvere, led pas sa rozsvietil.
Nejde mi do hlavy, ako to, ze to pracuje naopak. Kedze je to senzor original urceny na tuto vec, nemyslim, ze su to vsetko vadne kusy. Taktiez nemyslim, ze by sa to dalo nejako zle zapojit - bud to ide, alebo nie. Nikde na senzore ani nie je nejake tlacidlo alebo nieco na nastavenie stavov a podobne.
Vymyslat plosak na invertovanie stavov je zbytocna komplikacia, kedze sa jedna o uplne primitivnu vec. Ja si rad vyrabam veci sam od nuly a kebyt o robim sebe, tak si to navrhnem cele sam, ale je to pre znameho, ktory to uz vsetko mal kupene. Je tu niekto, kto zapajal podobny senzor a vie mi s tym helfnut? Dakujem.
YellowJacket
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 232
Vek: 29.99
Zalo┼żen├Ż: 05.02.2012
Paragraf: 21

Re: Infra senzor LED v skrini

Odosla┼ąod enigma » 27 J├║n 2020, 23:03

ko─żko m├í┼í v├Żvodov zo senzora ? jeden alebo dva ?
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2026
Zalo┼żen├Ż: 24.12.2011

Odosla┼ąod misocko » 27 J├║n 2020, 23:28

tak tlacitko tam je, jedno.
existuje k tomu nejaky maual alebo je to cistokrvna cina bez nicoho?
podla mna sa to nejako nastavuje
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3403
Vek: 43.69
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod zdeno6505 » 28 J├║n 2020, 05:23

https://www.ebay.com/itm/Mini-Aufbau-IR ... Sw-tdcS388
Funktion - AN/AUS-Schaltung der Beleuchtung mittels Mini Aufbau Bewegungsmelder im Bereich von 15mm, eine Bewegung (bis 15mm) schaltet die Beleuchtung ein, nach nochmaliger Bewegung schaltet die Beleuchtung aus

Pod─ża m┼ła sta─Ź├ş len pri otvoren├Żch dver├ích prejs┼ą rukou pred senzorom, aby svetlo svietilo. Po zatvoren├ş dver├ş sa svetlo vypne.
Amat├ęri postavili Noemovu archu, profesion├íli Titanic.
zdeno6505
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1202
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2010

Odosla┼ąod YellowJacket » 28 J├║n 2020, 06:59

Enigma: su tam dva krat po dva vodice, pekne tovidno v linku od zdena. Jeden je napajanie, druhy je vystup, kde je bud kladne napatie, alebo "nic" ( odpojeny vystup)

Misocko: teraz pri tom nie som, az cez tyzden, ale tlacidlo alebo prepinac som tam veru nevidel. Skusim to prezriet detailnejsie. No a manual veru ziaden.

Zdeno: ano, je to tak ako vravis, to som aj skusal spravit. Ale teraz si predstavme situaciu, ze sa vypne prud, staci len chvilku a uz je to zase v povodnom stave ( pochybujem ze to ma nejaku pamat stavov, alebo zeby? ). A teraz by musel otvorit jedny dvere, prejst rukou, zavriet dvere, a takto to urobit 4 krat. Ak by sa pomylil, ze niekde to nezaznamena, tak moze to robit odznova.
Kazdopadne, neverim, ze by to bolo v defaultnom stave nastavene takto naopak, ked sa jedna prave o senzor do skrin.
YellowJacket
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 28 J├║n 2020, 10:39

Tym tlacitkom som myslel to logo vypinaca na "cele" senzora. To nijako nereaguje? Co tak opytat sa predajcu.
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod V-TWIN » 28 J├║n 2020, 14:48

Toto je google preklad s toho linku:
"Mini infra─Źerven├Ż detektor pohybu 12V na povrchov├║ mont├í┼ż je ur─Źen├Ż na bezkontaktn├ę zap├şnanie / vyp├şnanie osvetlenia s celkov├Żm v├Żkonom 36W. Posunut├şm alebo zatvoren├şm dver├ş v bl├şzkosti senzora (do 15 mm) sa zapne osvetlenie. Po ─Ćal┼íom pohybe v bl├şzkosti senzora sa svetlo vypne".
Tak┼że pod─ża m┼ła je treba dodr┼ża┼ą umiestnenie senzora pod─ża obr├ízku ( aby reagoval len na za─Źiatok dver├ş ).
Mo┼żno ┼że bude treba pre spo─żahlivos┼ą doplni┼ą odrazov├║ plochu - ─Źierno/biele p├ísiky na dvere - dodr┼ża┼ą ako p├ş┼íu do 15 mm.
Pri otvoren├Żch dver├ích aktivujeme senzor aby LED svietili, potom pri zatvoren├ş dver├ş, by mali zhasn├║┼ą a tak dookola.
V-TWIN
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 10
Vek: 64.18
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2015

Odosla┼ąod misocko » 28 J├║n 2020, 16:07

takze klasika ─Źina, dobry napad pouzity tak aby bol nepouzitelny az otravny...
vysvetluj potom ┼żene ze ak je to nahodou vypnute a ona ide zavriet dvere do skrine tak pred senzorom musi najprv zamavat , aby sa rozsvietilo az potom zavriet dvere aby zhaslo
ja by som to vytrhal a hodil do koša.
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod YellowJacket » 28 J├║n 2020, 18:40

Misocko: budem to riesit az v stredu, pozriem to logo, ale ked som si to v rukach prezeral, mgslim, ze to nie je tlacidlo. Ani nikde inde tlacidlo nebolo. Tiez by som to doma nepouzival, spravil by som si vlastny plosak, ale tak nieje to pre mna.
V-twin: ano, ta vzdialenost je dodrzana, snimac je asi centimeter, dva od dveri. Kazdopadne, skusal som to aj zakryt paskou este pred osadenim dveri.

Prve co vyskusam v stredu je, ze prejdem vsetky snimace rukou, aby som prepol stav a ak to potom bude fungovat uzdobre ( co predpokladam ), tak aspon do vypadku elektriny nech to pouziva. Potom to zrejme zase pojde zle, nech uz sa sam rozhodne, co dalej. Chcel som len zistit, ci sa s tym uz niekto stretol, ci som fakt len nespravil niekde chybu, i ked tu asi ani nie je kde, opacne sa to zapojit neda. Dakujem vam.
YellowJacket
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod YellowJacket » 29 J├║n 2020, 21:39

Chlapi, zistil som, kde je pes zakopany, tak si vravim, ze to sem napisem, ak by mal nahodou niekto podobny problem. Nebudem sem davat linky, aby to nebolo brane ako reklama - ked som hladal nejaku nahradu snimacov, zistil som uplnou nahodou, ze existuju dva typy tychto snimacov, ktore vyzeraju presne identicky. Jeden ma oznacenie MOVE, druhy DOOR. Znamy kupil tie s oznacenim move. Takze hned mi bolo jasne, ze je to proste snimac reagujuci na pohyb, je mu fuk, ci ma pred sebou dvere, alebo nieco ine, stale prepina stavy. Staci zamenit za ten druhy typ a bude to fungovat ako ma.
YellowJacket
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 29 J├║n 2020, 22:00

U┼ż som za─Ź├şnal ma┼ą dojem, ┼że je to preto, aby sa sused v skrini neb├íl potme. :lol:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9011
Vek: 64.43
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Nasp├Ą┼ą na Blika─Źe a optika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist