Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • DPA110 by Trunek

DPA110 by Trunek

Pochv├í─żte sa ostatn├Żm ─Źo zauj├şmave ste vyrobili alebo pr├íve vyr├íbate!

Moderátori: psichac, Moderátori

DPA110 by Trunek

Odosla┼ąod slimak » 27 J├║n 2020, 15:22

V┼żdy som chcel ma┼ą nejak├Ż zos├şk od Pavla Dudka. Pam├Ąt├ím si ke─Ć vy┼íli v Amat├ęrskom r├ídiu v r. 1992 ─Źl├ínky od PD o jeho zosil┼łova─Źoch.
─î├ştal som ich o myslel si, "to mus├şm ma┼ą". ─îas plynul, obstaral som si nakoniec in├Ż apar├ít, ale my┼ílienka "zhlobi┼ą" nejak├ę DPA ma neop├║┼í┼ąala. Ke─Ć Trunek zverejnil DPA110, tak som k├║pil dosky a op├Ą┼ą to upadlo do zabudnutia. Nakonies 8 rokov od k├║py DPS a s├║─Źiastok som projekt dokon─Źil. Bude to ma┼ą moja dc├ęra na posluch.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 27 J├║n 2020, 14:25 --

Ochrany s├║ tie┼ż od Truneka.
Celkovo slu┼ín├Ż zos├şk so slu┼ín├Żm zvukom.
Pr├şlohy
P1050009.jpg
P1050010.jpg
P1050011.jpg
P1050012.jpg
P1050013.jpg
P1050014.jpg
P1050015.jpg
P1050016.jpg
P1050020.jpg
P1050021.jpg
P1050022.jpg
P1050023.jpg
P1050024.jpg
P1050025.jpg
slimak
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 41
Zalo┼żen├Ż: 30.09.2011

Re: DPA110 by Trunek

Odosla┼ąod F-r-a-n-t-i-s-e-k » 27 J├║n 2020, 19:07

Ten pocit chcenia vlastn├ęho DPA dobre pozn├ím :)
Ve─żmi pekn├Ż v├Żsledok :thumbup:
Ak├ę je osadenie konce, budi─Źe a VAS?
F-r-a-n-t-i-s-e-k
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 268
Vek: 38.6
Zalo┼żen├Ż: 16.09.2019

Odosla┼ąod slimak » 27 J├║n 2020, 19:24

BD139/140, BD911/912.
Tak├Ż ┼ítandard. Pri traf├ích, ktor├ę som pou┼żil to d├í cca 80W na kan├íl.
Je to toto :

http://maduda.sk/Project.aspx?id=25

V pr├şlohe Trunekove merania, ja zmer├ím nesk├┤r, moment├ílne nem├ím umel├║ z├í┼ąa┼ż a mus├şm rozchodi┼ą ARTu na novom PC.

DPA som chcel stava┼ą ako mlad├Ż chalan a nakoniec som ho dokon─Źil ako star├Ż paprd├║ch :-)
Pr├şlohy
merania_dpa110.PDF
Trunekove merania
(774.36 KiB) Stiahnutá 19 krát
slimak
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod F-r-a-n-t-i-s-e-k » 27 J├║n 2020, 20:33

DPA n├ím v t├Żch ─Źasoch u─Źarovali mnoh├Żm...aj dneska m├í ─Źo poveda┼ą, viac ako tie Tesla vykop├ívky, aj ke─Ć tie┼ż maj├║ svoje ─Źaro :)
Som na tom skoro ako ty a svoje prv├ę som dal dokopy a┼ż asi pred rokom, ale st├íle nieje v krabici :lol:
F-r-a-n-t-i-s-e-k
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 268
Vek: 38.6
Zalo┼żen├Ż: 16.09.2019

Odosla┼ąod slimak » 27 J├║n 2020, 21:29

Pavel Dudek v svojich ─Źl├ínkoch zrozumite─żne vysvetlil z├íkladn├║ problematiku NF zosil┼łova─Źov a navrhol stroje, ktor├ę s├║ pod─ża m├┤jho n├ízoru
vstupnou br├ínou do sveta kvalitnej reprodukcie. V tom obdob├ş kon─Źila u n├ís ├ęra Transiwatov, Texanov a in├Żch zapojen├ş, ktor├ę boli kompromisom najm├Ą vzh─żadom na na┼íu nedostato─Źn├║ s├║─Źiastkov├║ z├íklad┼łu.

Ke─Ć som bol mlad├Ż, najv├Ą─Ź┼í├ş probl├ęm akejko─żvek kon┼ítrukcie bola mechanick├í str├ínka. "Spichn├║┼ą" krabicu, aby to aj trocha vyzeralo bol probl├ęm. Dnes sa krabica objedn├í v Modushope a je vystaran├ę. Pr├şpadne u inej firmy, ktor├í je ochotn├í robi┼ą aj "kusovky".
Ja osobne kupujem v modushope a v┼Ľtam a re┼żem z├ívity na kuchynskom stole, diel┼łu nem├ím. S 50 ro─Źnou v┼Ľta─Źkou "made in DDR"
a 3,5 dioptriami to celkom ujde :wink:

Rovnako ako Franti┼íek m├ím viac projektov na dosk├ích, tak ich postupne dokon─Źujem do fin├ílnej podoby. Toto je jeden z nich.
slimak
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod trunek » 29 J├║n 2020, 22:21

M├í┼í to ve─żmi pekne uroben├ę
u─Ź├şme sa ka┼żd├Ż de┼ł. Vid├şm to s├ím na sebe - ponuka v├Żroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html
trunek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1774
Zalo┼żen├Ż: 17.05.2007

Odosla┼ąod slimak » 30 J├║n 2020, 13:39

─Äakujem, od Teba pochvala pote┼í├ş :wink:
slimak
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod 5ko » 30 J├║n 2020, 14:17

No raz darmo - slimák-ale došiel si do ciela -/nomen omen/
Dofrasa, za tak├║ profirobotu by sa nemusela hanbi┼ą ani fabrika zo 70tich rokov,kedy e┼íte i┼ílo o kvalitu aj na komer─Źn├ę ├║─Źely.
O takom nie─Źom sa aj mne len sn├şva ale ja u┼ż nem├ím na tieto nov├ę technologie plo┼í├íkov,aj ten posledn├Ż pre nejak├Ż konc├ík SI1050 som len fr├ęzoval ru─Źne.V podstate svorkovni─Źky,4 kond├şky a jeden odpor. :wink:
Blaho┼żel├ím a posielam K za kr├ísnu robotu.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9011
Vek: 64.43
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod slimak » 30 J├║n 2020, 18:46

─Äakujem, ale v tomto pr├şpade som len "sklada─Ź". Dosky aj so s├║─Źiastkami som k├║pil od Rada (Trunek), je to jeho projekt, ja som len osadil, o┼żivil, nastavil a hodil do krabice.

─îo sa t├Żka plo┼í├íkov - som na tom podobne, DPS som si kedysi kreslil e┼íte lievikov├Żm perom a leptal v chloride ┼żelezitom. Dnes sa to u┼ż nenos├ş,
ka┼żd├Ż lep┼í├ş soft na DPS vygeneruje d├íta, ktor├ę sa po┼íl├║ firme a do p├ír dn├ş je DPS doma v profi kvalite. Ja kresl├şm sch├ęmy v KICADe,
ale DPS mi navrhuje jeden ─Źlovek, ktor├ęmu po┼ílem po┼żiadavky ako to m├í urobi┼ą. Pozn├ím z├ísady spr├ívneho n├ívrhu DPS, ale nem├ím v softe "rif", tak to rad┼íej d├ím robi┼ą niekomu, kto to dobre vie.
slimak
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod 5ko » 30 J├║n 2020, 21:09

Ja som za─Ź├şnal s DPS v 70tich rokoch oby─Źajn├Żm nakreslen├şm deliacich ─Źiar ceruzkou na plo┼í├ík, potom som tam naniesol vrstvu vosku zo svie─Źky, vy┼íkrabal podla presvitaj├║cich l├şni├ş deliace ─Źiary a vyleptal v kyseline dusi─Źnej a prizn├ím sa, ┼że to na tie ─Źasy bolo efekt├şvnej┼íie pre jednoduch┼íie sch├ęmy, ako fotocesta,ktor├║ som tie┼ż sk├║┼íal nesk├┤r,hlavne pre kusovky.Jednak zostali v├Ą─Ź┼íie plochy na c├şnovanie a neodpalovalo ich pri o┼żivovan├ş a vymie┼łan├ş odp├ílen├Żch s├║─Źiastok,takmer nezni─Źiteln├ę oproti tenk├Żm ─Źiarkam cez lievi─Źiatko,ako sme ich volali na technickom kreslen├ş.Potom pri┼íli centrofixky,─Źi syntetika a chlorid ┼żelezit├Ż,ale to trvalo dlh┼íie ako vy┼íkrabanie zabr├║sen├Żm pilnikom popri kovovom prav├ştku.Ale to dne┼ín├ş mlad├ş u┼ż ani nevevedia o ─Źom to─Ź├şme. :D No mus├şm uzna┼ą, ┼że v dne┼ínej dobe SMD je to u┼ż len ├║smevn├í spomienka ako keby sme chceli Edisonov fonografick├Ż val─Źek skop├şrova┼ą na USB kl├║─Ź pomocou zv├Ą─Ź┼íov├íku na fotografie. :lol:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9011
Vek: 64.43
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod nop » 30 J├║n 2020, 22:07

M├í┼í to moc p─Ťkn─Ť ud─Ťlan├Ż,douf├ím ┼że jednou do podobn├Żho st├ídia dot├íhnu svoji DPA222 ,a potom m├ím v pl├ínu modul C50 mk2 odsud z webu.
nop
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 51
Vek: 45.21
Zalo┼żen├Ż: 25.09.2010

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist