Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Vzdialenos┼ą elektromerov├ęho rozv├ídza─Źa od plynomeru

Vzdialenos┼ą elektromerov├ęho rozv├ídza─Źa od plynomeru

V┼íetko to ─Źo sa inde nehod├ş

Moderátori: psichac, Moderátori

Vzdialenos┼ą elektromerov├ęho rozv├ídza─Źa od plynomeru

Odosla┼ąod MarekRS2 » 25 J├║l 2020, 20:33

Neviem sa dop├ítra┼ą ktor├í norma alebo predpis ur─Źuje minim├ílne vzdialenosti t├Żchto dvoch elementov na Slovensku.

M├ím novovybudovan├Ż plynomer na hranici pozemku a teraz idem rie┼íi┼ą elektromerov├Ż rozv├ídza─Ź. Ide├ílne by bolo keby ich m├┤┼żem da┼ą hne─Ć ved─ża seba ale nie som si ist├Ż ─Źi to bude dobre. V projekte nie s├║ ┼żiadne konkr├ętne ─Ź├şsla, rozmery ani ni─Ź. V technick├Żch podmienkach od distrib├║torov s├║ zas len minim├ílne vzdialenosti od st─║pu, hranice pozemku, v├Ż┼íky at─Ć..

Vedel by niekto poradi┼ą?
MarekRS2
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 69
Vek: 29.72
Zalo┼żen├Ż: 25.01.2011
Paragraf: 22

Re: Vzdialenos┼ą elektromerov├ęho rozv├ídza─Źa od plynomeru

Odosla┼ąod technikus110 » 26 J├║l 2020, 06:36

Stavebn├Ż z├íkon hovor├ş o "n├║tenom dizajnovom prvku = odbern├ę miesto" umiestnen├ę v plote....

A ak m├í┼í rovnak├ęho dod├ívate─ża pre plyn a elektrinu, ten to tie┼ż nem├í v intern├Żch smerniciach zakotven├ę.

Samostatn├ę odbern├ę miesta maj├║ svoju normu, ale plyn neuva┼żuje o elektrine a naopak.

Len s logick├ęho h─żadiska je to na vidite─żnom, vo─żne pr├şstupnom mieste, tak┼że tu nie je ako dodr┼ża┼ą odstup v r├ímci h─║bkov├Żch rozdielov pre plyn a silov├ę k├íble. Osobne ak m├í┼í odbern├ę miesta na ├║seku, kde je mo┼żn├ę aby pri┼ílo k n├íhodnej de┼ítrukcii plota nepredv├şdate─żnou udalos┼ąou (frekventovan├í cesta v obci s kami├│nmi, alebo inou dopravou) tak by som to moc tesne k sebe ned├íval. Videl som v mestskej ─Źasti v BA, ako vodi─Ź nezvl├ídol z├íkrutu na kri┼żovatke a vp├ílil to rovno do plotu. Utrhol plynomer a iskriaca svorkovnica elektromeru to dokon─Źila....
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 720
Vek: 60.7
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Re: Vzdialenos┼ą elektromerov├ęho rozv├ídza─Źa od plynomeru

Odosla┼ąod MarekRS2 » 26 J├║l 2020, 09:44

Myslel som aj na to ┼że v pr├şpade nehody m├┤┼że nasta┼ą aj tak├íto situ├ícia. Bohu┼żia─ż nem├ím ve─żmi na v├Żber preto┼że je to tam trochu stiesnen├ę.
MarekRS2
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 69
Vek: 29.72
Zalo┼żen├Ż: 25.01.2011
Paragraf: 22

Nasp├Ą┼ą na Nezaradite─żn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist