Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Bude fungova┼ą PC zdroj na DC nap├Ątie?

Bude fungova┼ą PC zdroj na DC nap├Ątie?

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Bude fungova┼ą PC zdroj na DC nap├Ątie?

Odosla┼ąod Dolfi » 28 J├║l 2020, 20:09

Daj tie baterky paralelne a pus┼ą na nich nap├Ątie hore, (m├┤┼że┼í aj rovno z panelov). Nap├Ątie sa zastav├ş samo, tak na 17 V. Mo┼żno sa ─Źo-to zo sulf├ítov rozpust├ş/ opad├í, (alebo ├║plne k─żakn├║) ... :wink:
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 10694
Vek: 67.67
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod 5ko » 28 J├║l 2020, 21:47

No sk├║si┼ą to m├┤┼żem, ale mysl├ş┼í, ┼że to odstr├íni skrat v niektorom ─Źl├ínku,kde to st├íle ┼íkvr─Ź├ş? Za pokus ni─Ź ned├ím, ve─Ć aj tak s├║ u┼ż asi na odpis,mo┼żno to odp├íli vy┼í┼íie nap├Ątie a potom sa chyt├ş ten ─Źl├ínok.No len ak by to robil len jeden ─Źl├ínok, tak sa len o jeho nap├Ątie zn├ş┼żi celkov├ę nap├Ątie baterky ale ona padla na 2V,tak┼że asi jej u┼ż nepom├┤┼że ani sv├Ąten├í voda,ani ┼áa┼íovi─Źov diplom. :D
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9082
Vek: 64.52
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Wicker » 29 J├║l 2020, 07:42

Ta moja 225ka zacala mat problemy, pred tym nez som nahodil panel a tesne po namontovani som si vsimol, ze aj ked ju dobije naplno, nedrzi kapacitu. Kompresor cez menic pustilo 2 max 3x a uz menic vrieskal skrz male U na baterke a kompresor nerozbehol. Vnutri nej biele krystaliky. Tak som poprosil kamarata, co sa venuje akupackom a akumulator, ci sa na to nepozrie. Vnutorny odpor bol nizky, hustota clankov tiez nienaj. Hodil mi to na tyzden na desulfator, hustoty pekne stupli a zrovnali sa. Po namontovani a par vybitiach a nabitiach je ozaj vidno, ze kapacita stupla, ten kompresor rozbehnem aj 6x a lrasne vidno ako pod zatazou napatie drzi. Cize mozno by nieco take stalo za pokus aj tebe, mal som od neho pozicany AKU na vymenu aby som mohol fungovat,ktory mal len par V a velky odpor a dokazal ho rozchodit, normalne mi fungoval.
Wicker
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 790
Vek: 29.68
Zalo┼żen├Ż: 05.05.2013

Odosla┼ąod Dolfi » 29 J├║l 2020, 11:44

5ko, nemyslel som tie ├║plne skapat├ę baterky, t├Żm asi u┼ż ni─Ź nepom├┤┼że. Myslel som tie druh├ę, s malou kapacitou. Na ve─żmi zosulfatizovanej baterke pri nab├şjan├ş m├┤┼że vyst├║pa┼ą nap├Ątie pomerne vysoko a pr├║d ┼żiadny. Postupne m├┤┼że za─Źa┼ą klesa┼ą to nap├Ątie a nab├şjac├ş pr├║d st├║pa┼ą. A┼ż v ur─Źitom momente, (tak pri 13 V), zas za─Źne nap├Ątie na baterke st├║pa┼ą a baterka sa klasicky za─Źne nab├şja┼ą. Ale ┼ąa┼żko sa d├í poveda┼ą, ─Źi a o ko─żko sa zv├Ż┼íila kapacita. No aspo┼ł pozit├şvny pocit z toho je ... :wink: (Aj to s├║─Źasn├ę nab├şjanie a vyb├şjanie baterky by mohlo pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą jej kapacitu.)

Wicker, predpoklad├ím, ┼że ti ten k├ímo┼í nepovedal ni─Ź o tom desulf├ítore. To m├í nejak├Ż profi stroj, alebo si nie─Źo postavil s├ím ?
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod 5ko » 29 J├║l 2020, 12:32

Uvid├şm ─Źo to urob├ş s tou Boschkou,lebo som ju nechal teraz pripojen├║ bez z├í┼ąa┼że,len na paneloch cez ten PWM regul├ítor,nech ju nab├şja.Potom ju sk├║sim vybi┼ą cez 55W H4 a uvid├şm ─Źi vydr┼ż├ş aspo┼ł p├ír hod├şn.
Na kolko voltov ju m├┤┼żem vybi┼ą?
Mo┼żno by st├ílo za pokus ich desulf├ítova┼ą,ak nezo┼żeniem ni─Ź lep┼íie.Volakedy sa pred├íval desulf├ítor,ale mne sa to nep├í─Źi, ┼że treba baterku vylia┼ą, obr├íti┼ą hore nohami a vtedy sa v┼íetok bordel dostane pomedzi platne a separ├ítory na narob├ş viac ┼íkody ako osohu.Zlat├ę ┼átiavnick├ę Akusitky,na t├Żch sa dali ─Źl├ínky rozreza┼ą a vybra┼ą z vani─Źky, a znovu zvari┼ą,nie ako tieto nov├ę zadeklovan├ę ako eskim├ík. :wink:
M├ím doma jednu bedni─Źku alkalick├Żch NKNU ─Źiek ,mo┼żno by st├íli e┼íte za hriech, aj ke─Ć sa u┼ż nenab├şjali asi 15 rokov.Mo┼żno sa bud├║ da┼ą nabi┼ą po doliat├ş,lebo ur─Źite s├║ u┼ż such├ę.Ve─Źer na ne mrknem.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Wicker » 29 J├║l 2020, 12:38

Ta konstrukcia ktoru ma je tato: http://wiki.mypower.cz/desulfator nic tajne. Uvazoval som nad tym aj ja, ale nemam ja cas bastlit.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 29 J├║l 2020, 11:45 --

Ale nic sa nevylievalo, doliala sa destilka, myslim, ze ju nabil a potom supol ku tomu ten desulfator. Kazdy den kontroloval hustotu a tak.
Wicker
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Dolfi » 29 J├║l 2020, 13:51

V─Ćaka za sch├ęmu. Mo┼żno by procesu desulfatiz├ície e┼íte pomohlo aj vyb├şjanie, napr├şklad polovi─Źn├Żmi impulzami v medzer├ích.

Samozrejme, vylieva┼ą sa ni─Ź nevylieva. Koncentr├ícia H2SO4 sa str├íca viazan├şm s├şry do zl├║─Źen├şm s├şranov olova (sulf├ítov), ktor├ę sa prestan├║ podiela┼ą na elektrochemick├Żch dejoch a t├Żm kles├í kapacita baterky. Ak sa sulf├íty rozpustia, s├şra sa vr├íti do elektrolytu a t├Żm st├║pne aj jeho koncentr├ícia. Mo┼żno doplnenie elektrolytu kyselinou na predp├şsan├║ hodnotu PO UKON─îEN├Ź desulfatiz├ície by tie┼ż mohlo by┼ą ┼żiad├║ce.

Edit: Nechcem prepisova┼ą/ maza┼ą, ─Źo som u┼ż raz nap├şsal. Preto beriem sp├Ą┼ą n├ízor, ┼że by bolo dobr├ę baterku aj vyb├şja┼ą. Ono, t├í baterka je pred ka┼żd├Żm impulzom vyb├şjan├í o energiu potrebn├║ pre vygenerovanie nab├şjacieho impulzu. Tak┼że, sa to deje automaticky !

A len doplnenie: Zariadenie je stavan├ę na regener├íciu bateriek v ostrovn├Żch prev├ídzkach fotovoltaiky. Pridan├şm nap├íjacieho zdroja, povedzme 14,5 V, pripojen├ęho treb├írs na C1, sa to d├í pou┼ż├şva┼ą aj napr├şklad v gar├í┼żi.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod 5ko » 29 J├║l 2020, 15:47

Pri tom chemickom desulf├ítore sa musela baterka vylia┼ą, vypl├íchnu┼ą, nalia┼ą desulf├ítor, necha┼ą p├┤sobi┼ą, potom sa musel vylia┼ą, nalia┼ą nov├í kyselina a nabi┼ą... u┼ż si to presne nepam├Ąt├ím,ale viem ┼że som tak opravoval motobaterku a st├ílo to za prd. :wink:
Never├şm, ┼że by sa nedalo nejako chemicky sp├Ątne zredukova┼ą s├şrany z olova tak, aby sa to vr├ítilo do p├┤vodn├ęho stavu,ale mo┼żno by som kon┼ípiroval, pre─Źo sa to nevyr├íba. :) Zatial to teda funguje aspo┼ł elektricky a netreba baterky obraca┼ą.
Je zauj├şmav├ę, ┼że t├í baterka sa vlastne regeneruje cez ten obvod sama z vlastn├ęho nap├Ątia,len by ma zauj├şmalo minim├ílne nap├íjacie nap├Ątie.Iba ak by sa to dalo pripoji┼ą aj z cudzieho zdroja a potom po o┼żiven├ş baterky nastane samo─Źistenie.
PS e┼íte sa chcem op├Żta┼ą na to minim├ílne vyb├şjacie nap├Ątie PB baterky a ako pr├şpadne zregenerova┼ą tie NKNU─Źky .
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod marioo » 29 J├║l 2020, 16:54

5ko jemne zneu┼żijem t├║to t├ęmu na jednu ot├ízku ale s├║vis├ş so sol├írom aj t├ęmou

─îo by sa stalo keby sa UPS ka pripojila paralelne k sieti (v podstate to ─Źo s├║ meni─Źe Grid-free)
teda UPS ka ide z bateriek/FV a pripoj├ş sa na sie┼ą /nejdeme rie┼íi┼ą pr├ívne d├┤sledky ale technick├ę/ teda nesf├ízovan├í sinusovka z UPS na "tvrd├║ sie┼ą" z distrib├║cie..

(funguj├║ tak meni─Źe Grid free - pripoja sa priamo na sie┼ą /ano s├║ galvanicky oddeln├ę a maju na to EU certifik├ít/ a pracuj├║ sp├┤sobom, ┼że generuj├║ o nie─Źo vy┼í┼íie nap├Ątie a preto sa ich energia spotreb├║va "sk├┤r" ako t├í ─Źo ide z distrib├║cie)

len ma zaujima technick├ę prevedenie alebo situ├ícia keby sa "pure sinus" ups napojila na sie┼ą... bez sf├ízovania
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 987
Vek: 47.11
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod Dolfi » 29 J├║l 2020, 17:46

Na minim├ílnom nap├Ąt├ş baterky a┼ż tak nez├íle┼ż├ş, pokia─ż ju okam┼żite nabije┼í. Dokonca sa ani ned├í pau┼í├ílne poveda┼ą hodnota. T├í napr├şklad z├ívis├ş aj od vyb├şjacieho pr├║du, ale trochu aj od pou┼żitej technol├│gie v├Żroby a podobne. Ned├ívno tu bola spom├şnan├í hodnota 10,5 V, ktor├í m├┤┼że by┼ą pri vyb├şjan├ş napr├şklad 1/ 10 a┼ż 20 Ah akceptovan├í. No pri vyb├şjan├ş baterky p├ír mA na tak├ęto nap├Ątie, baterku ur─Źite zni─Ź├ş┼í. No napr├şklad pri ┼ítartovan├ş auta pokles nap├Ątia pod 10,5 V je ├║plne be┼żn├í vec, no baterka zostane takmer nabit├í a jej pokles nap├Ątia v├┤bec neubl├ş┼żi. Tak┼że, ak bude┼í s baterkou cvi─Źi┼ą v "re├ílnom ─Źase" a nenech├í┼í ju dlh┼íie vybit├║, tak si stanov hodnotu s├ím a potom ju dodr┼żuj.

O alkalick├Żch (NiFe) ─Źl├ínkoch tu na f├│re bola kedysi debata. Poh─żadaj ! ─îo si nie─Źo trochu pam├Ąt├ím, tak ─Źl├ínky treba dokonale vypl├íchnu┼ą destilovanou vodou, potom nalia┼ą chemicky ─Źist├Żm ─Źerstv├Żm l├║hom, (tu┼í├şm aj s nejakou pr├şmesou) a dokonale nabi┼ą. Napr├şklad, m├┤┼że┼í ─Ź├şta┼ą tu: https://svetelektro.com/modules.php?nam ... 4a3433d555 .
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod 5ko » 29 J├║l 2020, 20:57

OK, tak┼że ich sk├║sim nab├şja┼ą a vyb├şja┼ą a sledova┼ą ─Źo urobia, mo┼żno dostan├║ rozum.
Pr├íve som vyhrabal v pivnici tie Nikl├í─Źe a zistil som, ┼że s├║ to NiCd bat├ęrie typ 10 NKN22, naskladan├ę z 10 kusov do sady 12V , nab├şjac├ş nom. pr├║d 4,4A a nom vyb.pr├║d 2,2A. elektrolyt KOH hustota 1,19-1,21 .
Zmeral som nap├Ątie-0,05V jedna sada a druh├í bola lep┼íia, t├í mala 2,5V. :D
T├║ slab┼íiu som priopojil na PC zdroj 12V,... najprv odber 0,00 ni─Ź ale o chv├şlku pr├║d za─Źal st├║pa┼ą a ust├ílil sa zhruba na 0,2A.
Nech├ím to do r├ína a uvid├şm, ─Źo to bude robi┼ą, preto┼że asi po 5tich min├║tach nap├Ątie st├║plo na 8V,ale to ni─Ź neznamen├í, uvid├şme ─Źi bude treba dolia┼ą destilku,alebo ich celkom prepl├íchnu┼ą a nalia┼ą nov├Ż elyt,len mus├şm zisti┼ą,kde zo┼żeniem KOH,lebo be┼żne ho nepred├ívaj├║.
Tie┼ż sk├║sim o┼żivi┼ą 2NKNU 24, t├Żch m├ím asi 16ks, ale tie┼ż s├║ od 0,2-1,5V tak ich mus├şm podob├şja┼ą.
Akur├ít ma ┼ítve,┼że vyb├şjac├ş pr├║d maj├║ tie nikl├í─Źe dos┼ą mal├Ż, len 2,2A,tak┼że asi na pou┼żite pre meni─Ź z 12/230V bud├║ nepou┼żiteln├ę, lebo meni─Ź si potiahne z baterky aj 5A,podla z├í┼ąa┼że.

PS -Tak┼że po pol hodine nab├şjania t├Żch NICd nap├Ątie st├║plo na 11V,ale nab├şjac├ş pr├║d je len 0,1- 0,2A ako na za─Źiatku.
Mus├şm zajtra k├║pi┼ą destilku a dolia┼ą a znova nab├şja┼ą.In├í─Ź je to zauj├şmav├ę ─Ź├ştanie na o┼żivenie pam├Ąte.
.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod jova » 29 J├║l 2020, 22:33

5ko nap├şsal:...Je zauj├şmav├ę, ┼że t├í baterka sa vlastne regeneruje cez ten obvod sama z vlastn├ęho nap├Ątia,len by ma zauj├şmalo minim├ílne nap├íjacie nap├Ątie.Iba ak by sa to dalo pripoji┼ą aj z cudzieho zdroja a potom po o┼żiven├ş baterky nastane samo─Źistenie.
PS e┼íte sa chcem op├Żta┼ą na to minim├ílne vyb├şjacie nap├Ątie PB baterky a ako pr├şpadne zregenerova┼ą tie NKNU─Źky .

Ned├ívno jsem ten obvod postavil. Funguje tak, ┼że se mus├ş zapojit baterka na nab├şje─Źku a po dosa┼żen├ş 13,3V za─Źne generovat ty pulsy. Na jejich tvorbu si bere z nab├şje─Źky cca 1,5A, tak┼że kdy┼ż nastav├ş┼í na t├ę nab├şje─Źce nap┼Ö. 14V, baterka se nabije na tuto hodnotu, ale spot┼Öeba i nad├íle bude t─Ťch 1,5A na ty pulsy.
jova
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 140
Zalo┼żen├Ż: 12.07.2016

Odosla┼ąod 5ko » 30 J├║l 2020, 08:51

Aha, tak┼że to potrebuje st├íle cudzie nap├Ątie a teda aj spotrebu pr├║du,teda keby to bolo trvale pripojen├ę na sol├írny regul├ítor ktor├Ż dob├şja baterky, tak by to st├íle nie─Źo ┼żralo a z├írove┼ł dob├şjalo.Pokial by nebola in├í spotreba z bateriek ,tak y to nevadilo, no ak sa baterka za┼ąa┼ż├ş nejak├Żm spotrebi─Źom, tak st├║pne odber a t├Żm mo┼żno vypne aj ten desulf├ítor,alebo by sa to muselo nejako odp├şna┼ą a prip├şna┼ą.
Ale na jednor├ízov├ę desulfatizovanie baterky by sa to dalo necha┼ą zapnut├ę ─Źisto na sol├ír,pokial sa neo┼żivia a potom ho odpoji┼ą,pr├şpadne prepn├║┼ą na in├║.
JOVA u┼ż si to aj odsk├║┼íal? Ak├Ż bol v├Żsledok?
Ak je to naozaj funk─Źn├ę, mo┼żno to zbastl├şm, alebo od niekoho odk├║pim,ak by sa nudil a vyrobil to.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Dolfi » 30 J├║l 2020, 09:19

5ko nap├şsal:... nab├şjac├ş pr├║d je len 0,1- 0,2A ...

Asi to nie je ├║plne v poriadku. V┼íeobecne sa tvrd├ş, ┼że NiFe/ NiCd maj├║ ve─żk├Ż vn├║torn├Ż odpor, tak┼że v├Ą─Ź┼íie pr├║dy sp├┤sobuj├║ v├Żrazn├ę poklesy nap├Ątia. No tu┼í├şm som kedysi ─Ź├ştal, ┼że ak elektrolyt je ve─żmi star├Ż a pri┼íiel do styku so vzduchom, tak s nejak├Żm plynom zreagoval a t├Żm sa znehodnotil a treba ho vymeni┼ą.

Probl├ęm s vysok├Żm vn├║torn├Żm odporom, (mal├Żm vyb├şjac├şm pr├║dom), vyrie┼íi┼í paraleln├Żm raden├şm tak├Żchto bat├ęri├ş. ─î├şm viacej, t├Żm lep┼íie ... :wink:
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Dolfi » 31 J├║l 2020, 17:36

Wicker nap├şsal:Ta konstrukcia ktoru ma je tato: http://wiki.mypower.cz/desulfator nic tajne.

Trochu som si popozeral to zapojenie. No okrem zbyto─Źn├Żch "serepeti─Źiek", ktor├ę ako┼że zvy┼íuj├║ hodnotu zariadenia, (a nebudem na ne reagova┼ą), je tam (pod─ża m┼ła !) nieko─żko neoptim├ílnych kon┼ítruk─Źn├Żch rozhodnut├ş:

1. Autor h├íd┼że od buka do buka s priemerom dr├┤tov na L1 a L2. Oby─Źajne sa pri dr├┤toch pou┼ż├şva prierez, ale nech. Tak si tie prierezy spo─Ź├ştajme: priemer 1 mm m├í prierez zhruba 0,8 mm2, 1,2 mm = 1,1 mm2 a 2 mm = 3,1 mm2. Aj 2 x 1,2 mm2 je v├Żrazne menej, ako 3,1 mm2. Pre─Źo potom tak├Ż dr├┤t odpor├║─Źa a kon┼ítatuje, ┼że to "... docela top├ş".
2. Tranzistor T3, je pomerne lacn├Ż (mizern├Ż) 200 V, 18 A tranzistor, s Rdson = 0,18 Ohm. Pri 30 A cez neho, (nie je tam explicitne nap├şsan├Ż pr├║d pri "nab├şjan├ş" L2, ale predpoklad├ím reciprocitu), vznikne na jeho vn├║tornom odpore ├║bytok asi 5,4 V, ─Źo je takmer polovica nap├íjacieho nap├Ątia. Nemysl├şm si, ┼że na D vznikaj├║ 200 V impulzy, nako─żko pr├║d je cez di├│du rovno veden├Ż do baterky, tak pre─Źo 200 V tranzistor ? Lep┼í├ş tranzistor by zlep┼íil vyu┼żitie nap├íjacieho nap├Ątia, zn├ş┼żil tepeln├ę straty a lep┼í├şm vn├║torn├Żm tepeln├Żm odporom zjednodu┼íil chladenie.
3. To ist├ę plat├ş aj o di├│de D2. Ur─Źite existuj├║ lep┼íie (v├Żkonnej┼íie) Schottky di├│dy, aj na ni┼ż┼íie nap├Ątie ako je 100 V, (oby─Źajne maj├║ ni┼ż┼í├ş ├║bytok nap├Ątia v priepustnom smere). A existuj├║ aj s lep┼í├şm vn├║torn├Żm tepeln├Żm odporom.

Autor asi ni─Ź nevie o chladen├ş, lebo zhor┼íova┼ą parametre zariadenia, aby udr┼żal teplotu chladi─Źa na 55┬░C, je fakt ├║smevn├ę.

Ak by nebodaj niekto sa rozhodol to stava┼ą, m├┤┼żeme popozera┼ą konkr├ętne s├║─Źiastky a podobne ... :wink:
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Wicker » 31 J├║l 2020, 20:18

Dolfi ja neviem, funguje mu to, ale ofukuje to je ventil├ítorom, to je pravda, n├íjde┼í to na nete aj ako hotov├Ż povedzme modul asi za 150ÔéČ :D.

5ko, na trval├ę pripojenie ku akumul├ítoru, ktor├Ż je na sol├íroch to nie je vhodn├ę asi, ke─Ć ┼że s├║ tam velk├ę pr├║dov├ę pulzy. Pokia─ż sa syst├ęm vyu┼ż├şva pravidelne tak to podla m┼ła netreba, ak to vyu┼ż├şvam iba cez v├şkend, i┼íiel by som cestou asi nejak├ęho mal├ęho desulf├ítora, teraz tresnem s vyb├şjan├şm max do 2A a ten by som tam cez t├Ż┼żde┼ł nechal + ochrana proti podbitiu atd. a cez v├şkend ho vypol alebo dal pre─Ź.

Ja ke─Ć od├şdem z gar├í┼że tak na v├Żstupy regul├ítora zapoj├şm nab├şja┼ą ─Źelovku a in├ę lampy, t├Żm m├ím ur─Źit├Ż odber po─Źas toho ako sol├ír dob├şja.
Wicker
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jova » 31 J├║l 2020, 21:27

Za┼Ö├şzen├ş jsem si postavil, n─Ťjak├Ż akumul├ítor na n─Ťm i chv├şli tejral, ale zat├şm jsem nic nem─Ť┼Öil. N─Ťjak nen├ş ─Źas sp├şchnout m─Ť┼Ö├şc├ş za┼Özen├ş, abych zlep┼íen├ş mohl potvrdit. M┼»┼że┼í se pod├şvat do jeho pr├íce, n─Ťjak├ę m─Ť┼Öen├ş tam m├í: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/ ... sAllowed=y
Osobn─Ť to hodl├ím taky zapojit na panely, n─Ťjak├ę mi je┼ít─Ť zbyly z oh┼Öevu vody v bojleru.
jova
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 140
Zalo┼żen├Ż: 12.07.2016

Odosla┼ąod Dolfi » 31 J├║l 2020, 21:32

J├í netvrd├şm, ┼że to nefunguje ! Len si mysl├şm, ┼że n├ívrh mohol by┼ą preveden├Ż lep┼íie, efekt├şvnej┼íie.

A nemysl├şm si, ┼że zariadenie je mo┼żn├ę pou┼ż├şva┼ą kontinu├ílne, treb├írs aj v slab┼íej variante. Tie surov├ę nab├şjacie/ vyb├şjacie procesy zrejme "rozp├║┼í┼ąaj├║" nie len sulf├íty, ale asi aj funk─Źn├ę elektr├│dy. Tak┼że, baterka sa zni─Ź├ş in├Żm sp├┤sobom.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist