Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Programovanie ccs C

Programovanie ccs C

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: Programovanie ccs C

Odosla┼ąod niki31 » 29 Aug 2020, 10:50

Ja nenad├ívam, ve─Ć som u┼ż p├şsal v ─Źom bol probl├ęm a ┼że je vyrie┼íen├Ż. Kolega si stiahol kompil├ítor bez debuggera a e┼íte kompiloval nie─Źo in├ę ne┼ż som popisoval. Tak┼że vie prd ak├ę hodnoty to vracia. Jedin├ę o ─Źo mu ide je pomas├şrova┼ą si ego, to nem├í ni─Ź spolo─Źn├ę so vzdelan├şm.
Niki31
niki31
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 123
Vek: 45.83
Zalo┼żen├Ż: 05.02.2010

Odosla┼ąod StefanST » 29 Aug 2020, 15:04

OT: E┼íte┼że nie s├║ ob─ż├║ben├ę s├║boje, ako v 19. storo─Ź├ş.
Ak├ę zbrane teraz ? pi┼ítole, kordy ... nie, kompil├ítory.
StefanST
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 527
Zalo┼żen├Ż: 20.02.2012

Odosla┼ąod peterple » 29 Aug 2020, 21:17

niki31 nap├şsal:A ─Ź├şm si to debugoval ty chytr├ík. Takto to ┼ílo skompilova┼ą aj mne inak by som asi nevedel ak├ę mi to vracia hodnoty. V prvej funkcii boli hodnoty spr├ívne ale v druhej u┼ż nie.
Uniklo ti ┼że ja pracujem s ROM pam├Ą┼ąou, preto tam m├ím to slovo const. PIC maj├║ oddelen├║ pam├Ą┼ą dat a programu. Ukazatele do ROM tam funguj├║ trochu inak, preto┼że pr├şstup do ROM obstar├íva podprogram ktor├Ż generuje virtu├ílnu adresu. To vid├şm ako zdroj probl├ęmov, nie jazyk C. Skr├ítka PIC nieje x86.

V prvom rade ─Ćakujem za pochvalu. Hej tie┼ż si mysl├şm ┼że nie som ├║plne mechom pra┼íten├Ż a nie─Źo m├ílo o C viem. Nedebugoval som to v ni─Źom. Stiahol som si Tvoj kompil├ítor ked┼że si namietal ┼że ten m├┤j je in├Ż. Ty si tvrdil ┼że to nejde skopilova┼ą a ┼że ka┼żd├Ż in├Ż z├ípis ne┼ż ten tvoj generuje chybu (samozrejme len tak do vetra, ┼żiadny screenshot si tu nedal). To ┼że pracuje┼í s ROM mi naozaj uniklo. Ale mysl├şm si ┼że ani to nieje pravda. Aspo┼ł teda na ten k├│d ─Źo si poslal nevid├şm ni─Ź ─Źo by nariadilo preklada─Źu aby text Ahoj umiestnil do pam├Ąte ROM.Tie┼ż tvoja predstava virtu├ílnej adresy je myln├í. Netu┼í├şm pre─Źo argumentuje┼í rodinou x86 jasne ti tam hore svieti PIC16F57. Aj som Ti vysvetlil ┼że v deme ten Tvoj procesor je ─Źerven├Ż, teda sa ned├í pou┼żi┼ą.

Najviac ma v┼íak pobavilo tebou uv├ídzan├ę rie┼íenie probl├ęmu v tvare
niki31 nap├şsal:Tak┼że nakoniec to funguje s n├ísledovn├Żm z├ípisom:
void funct1 (const char *pS)
{
funct2(*(&pS));
}

Pre t├Żch ─Źo nevedia ─Źo ten z├ípis znamen├í, tak oper├ície * a & s├║ v tomto pr├şpade ako inverzn├ę funkcie v matematike. ─îi┼że
K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
ÔłÜx┬▓=x
*(&pS) = pS
funct2(*(&pS)); je to ist├ę ako   funct2(pS); 

Teda to ─Źo mi tu od sam├ęho za─Źiatku hovor├şme.
A ─Ćal┼íia perla je ako si ┼átefanovi vysvetlil ten tvoj nekorektn├Ż z├ípis
niki31 nap├şsal:void funct2 (const char *pS)
{
char chr = pS;
}

Vraj
niki31 nap├şsal:Ve─Ć pS je adresa prv├ęho znaku v re┼ąazci.

V CCS C je z├ípis char x = *pS toto┼żn├Ż s char x = pS, oba vr├ítia hodnotu byte kde ukazuje ukazate─ż.
Ak├ęko─żvek z├ípisy s hranat├Żmi z├ítvorkami kompil├ítor neberie.

Tvrdenie (─Źerven├Żm) je samozrejme nepravdiv├ę.
Oh─żadom ega - debata s tebou ho mas├şruje fakt dobre. Ak si niekto pozrie hist├│riu mojich pr├şspevkov tak sa v poslednej dobe oz├Żvam len ke─Ć sa tu zjavia o─Źividn├ę hl├║posti na ktor├ę nikto nepouk├í┼że.
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2063
Vek: 53.84
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2013

Odosla┼ąod stefanSK » 29 Aug 2020, 21:46

OT: peterple vzdaj to, ja som to vzdal okam┼żite. Za svojej 40 ro─Źnej akt├şvnej pracovnej ─Źinnosti v oblasti programovania, hlavne v C, C++ v r├┤znych opera─Źn├Żch syst├ęmoch ako WINDOWS, Linux Unix, QNX a embended aplik├íci├ích si mysl├şm, ┼że jazyk C ovl├ídam. Pod─ża m┼ła pre programovanie v C je z├ísadn├ę sa nau─Źi┼ą spr├ívne pou┼ż├şva┼ą smern├şky, pomocou ktor├Żch a ich pretypovania na r├┤zne typy premenn├Żch a ┼ítrukt├║r, sa daj├║ robi┼ą divy. (nebudem tu rad┼íej spom├şna┼ą spr├ívne definovanie premenn├Żch, aby bol k├│d prenosite─żn├Ż na r├┤zne procesory od 8bitov├Żch po 64 bitov├ę, big endian, low endian,...).
S.K.
stefanSK
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 651
Vek: 64.84
Zalo┼żen├Ż: 24.06.2010

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na C,C++,C#

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist