Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Poistky na st─║pe

Poistky na st─║pe

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Poistky na st─║pe

Odosla┼ąod martin-f » 12 Sep 2020, 21:42

Klasick├í situ├ícia - dedina, 50 ro─Źn├Ż dom, na st─║pe postky a odtia─ż vzdu┼ín├Żm veden├şm pripojen├ę k├íble na prip├íja─Ź na streche domu.

Ideme d├íva┼ą nov├║ strechu a strech├íri medzi re─Źou hodili ┼że by bolo dobr├ę odpoji┼ą pr├şvod elektriky do domu (ke─Ć┼że bud├║ kl├ís┼ą plechov├║ strechu a bud├║ sa mota┼ą okolo elektrick├ęho pr├şvodu do domu.

Mus├şm kontaktova┼ą Stredoslovensk├║ energetiku, aby mi do─Źasne, na p├ír dn├ş vypli pr├şvod? Pr├şpadne ako vlastn├şk platnej vyhl├í┼íky 508, ┬ž22 m├┤┼żem vyliez┼ą na st─║p a poistky vymontova┼ą?

Predpoklad├ím ┼że ─Źlovek bez vyhl├í┼íky sa poistiek na st─║pe nesmie chyta┼ą. No nie som si ist├Ż ─Źi s vyhl├í┼íkou m├┤┼żem alebo nesmiem do poistiek na st─║pe hraba┼ą.
martin-f
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 163
Vek: 29.39
Zalo┼żen├Ż: 16.08.2013

Re: Poistky na st─║pe

Odosla┼ąod Merak » 12 Sep 2020, 22:36

Zavolaj si na distribu─Źku, ke─Ć┼że predpoklad├ím, ┼że poistkov├í skri┼ła na st─║pe bude plombovan├í.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 7157
Vek: 40.91
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod michal5u » 12 Sep 2020, 23:40

Jestli to mate jak v CR, tak zavolej na distribuci, prijedou a zaizoluji ti privodni lana ke stozarku (od stozarku by uz mel jit izolovany kabel). Do HDS (v CR) muze jen pracovnik (nebo smluvni) od distribuce..
michal5u
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 43
Vek: 29.9
Zalo┼żen├Ż: 19.12.2013

Odosla┼ąod Atlan » 13 Sep 2020, 08:17

Silne pochybujem, 50r to tam byde laitinova poistkova skrinka a byde rad ked ju vobec otvori a neurve panty.
Blombovany bude len pertinax, aby sa nedostal na kable a svorky. Tak ze vysrubovaniu poistie osobou s vyhlaskou by nic nemalo branit, okrem hrdzavych pantov
Atlan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 393
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2008

Odosla┼ąod pocitujlasku » 13 Sep 2020, 14:15

a nie su tie poistky majetkom distribucky? cize nikto by tam nemal len tak liezt.
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5112
Vek: 37.56
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Tesla1987 » 14 Sep 2020, 16:59

Podobne som mal nedavno kde mi zapojenie dosrali v HDS na dome v minulosti od VSD ludia, PS teda kde su poistky vyberali oni ale mohol som aj ja ale moj problem to nebol takze si to museli vylizat sami co posral ich kolega predtym

-- Spojen├Ż pr├şspevok 14 Sep 2020, 17:04 --

A co sa tyka PS skrinky ja osobne na stlpe som ju plombovanu nemal a ani po vymene neplombovali nic jak prisli tak odysli
Tesla1987
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 15
Vek: 32.75
Zalo┼żen├Ż: 17.07.2020
Paragraf: 22

Odosla┼ąod pablox » 14 Sep 2020, 18:01

Mne na chalupe ZSE menili hlavn├Ż isti─Ź a zle dotiahli kontakt, tak┼że to po mesiaci za─Źalo prska┼ą. Volal som im, ┼że si to mus├şm da┼ą do poriadku ja (bohu┼żia─ż mi to menil ich pracovn├şk po zn├ímosti, tak┼że som platil len za isti─Ź, reklamova┼ą som to teda nemohol). Na st─║pe mi dovolili vybra┼ą poistky (moc im to nevo┼łalo, ale chceli poplatok za v├Żjazd). Len daj pozor, aby si na jedny poistky na st─║pe nemal zapojen├ę dva domy a neodpojil si susedov (na┼í┼ąastie neboli doma).
N├í┼í rodinn├Ż blog http://www.ajmysmetu.com
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1335
Vek: 29.34
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006
Paragraf: 23

Odosla┼ąod OK1IN » 14 Sep 2020, 19:21

pocitujlasku nap├şsal:a nie su tie poistky majetkom distribucky? cize nikto by tam nemal len tak liezt.

Nev├şm jak v SK, ale u n├ís ano a m─Ťli by p┼Öijet a ZADARMO, to opravit. Tvoje to je a┼ż za elektrom─Ťrem, on a v┼íe p┼Öed n├şm je dsitribuce...
Petr, OK1IN
http://www.ok1in.cz
Automatizace, pohony, telemetrie
OK1IN
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 29
Vek: 59.83
Zalo┼żen├Ż: 28.10.2019

Odosla┼ąod pocitujlasku » 14 Sep 2020, 20:00

ved to. mne pred rokom blesk vyrazil vsetky 3 poistky na stlpe. Zavolal som tam a do hodiny prisli a vymenili. akurat sa cudovali, ze vyrazilo vsetky, ze to uz davno nevideli :-)
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Lukino55555 » 16 Sep 2020, 19:12

OK1IN nap├şsal:
pocitujlasku nap├şsal:a nie su tie poistky majetkom distribucky? cize nikto by tam nemal len tak liezt.

Nev├şm jak v SK, ale u n├ís ano a m─Ťli by p┼Öijet a ZADARMO, to opravit. Tvoje to je a┼ż za elektrom─Ťrem, on a v┼íe p┼Öed n├şm je dsitribuce...

Omyl...
Lukino55555
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 99
Vek: 25.29
Zalo┼żen├Ż: 20.08.2017

Odosla┼ąod pocitujlasku » 16 Sep 2020, 22:03

Lukino55555: tak toto je fakt hodnotna odpoved, typicka pre toto forum. Ak by sa ti uracilo, mozes konkretizovat co je majetok elektrarni a co uz majitela? a bolo by fajn dat k tomu nejake relevantne odkazy.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod marioo » 16 Sep 2020, 22:08

Aj SK ak je nie─Źo vyhoden├ę v desiatkovej skrini na stlpe pridu a vymenia zadarmo.. aspon SSD
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1087
Vek: 47.24
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod 5ko » 17 Sep 2020, 06:55

Zbyto─Źne polemizujeme, pokial nenap├ş┼íe ─Źi m├í poistkov├║ skrinku na opasku dolu na st─║pe,alebo ,/─Źo predpoklad├ím na 50 ro─Źn├Ż dom/, ┼że tam bude e┼íte klasika,teda poistky priamo na konzole v porcel├ínov├Żch hniezdach /m├ím to tak dodnes/ a tie sa plombova┼ą nedaj├║.Tie poistky som be┼żne menil s├ím ako chlapec a tu som.Ke─Ć mi raz odhnil pr├şvodn├Ż Nul├íkov├Ż vodi─Ź /Al/,zavolal som naporuchy, do hodiny pri┼íli s plo┼íinou, vymenili lano od stlpa k stre┼ín├şku a dovi.Neplatil som ni─Ź /SSE Zvolen/Pokial sa pam├Ąt├ím,tak poistky na st─║pe boli asi 50A , v HDSke pod stre┼ín├şkom s├║ u┼ż len 35A, no a v rozv├ídza─Źi pred elmerom je hlavn├Ż isti─Ź iba 25A podla pripojovacej zmluvy.

Ak m├í skrinku dolu na stlpe, tak som sa nestretol s t├Żm, ┼że by boli dvierka plombovan├ę, len pertinax,ako bolo nap├şsan├ę hore.Taktie┼ż HDS neplombuj├║,mus├ş by┼ą len pr├şvod k elmeru uroben├Ż tak, aby bolo zabr├ínen├ę mo┼żn├ęmu napojeniu pred elektromerom a zaplombovan├ę len konce k├íbla pod krytmi.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9159
Vek: 64.66
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Lukino55555 » 19 Sep 2020, 14:52

pocitujlasku nap├şsal:Lukino55555: tak toto je fakt hodnotna odpoved, typicka pre toto forum. Ak by sa ti uracilo, mozes konkretizovat co je majetok elektrarni a co uz majitela? a bolo by fajn dat k tomu nejake relevantne odkazy.

Nech sa p├í─Źi z├íkon o energetike je vo─żne pr├şstupn├Ż...

Vo v┼íeobecnosti pr├şpojka za─Ź├şna odbo─Źen├şm od verejn├ęho distribu─Źn├ęho vedenia a kon─Ź├ş hlavnou domovu skri┼łou HDS. Odtia─ż je to majetok odberate─ża.
Lukino55555
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 19 Sep 2020, 16:16

kedze nemam cas studovat zakony a ty si tu odbornik, tak som dufal, ze tu napises konkretne veci. nie kazdy tu riesi rozvody.
a vysvetli mi, preco, ked mi vyrazili poistky na stlpe tak ich prisli vymenit VSD a nepovedali, ze si ich mam vymenit ja
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod marioo » 19 Sep 2020, 17:49

Pripojenie odbern├ęho miesta
Odbern├ę miesta (OM) na nap├Ą┼ąovej ├║rovni n├şzkeho nap├Ątia (NN) s├║ do distribu─Źnej s├║stavy prip├íjan├ę prostredn├şctvom elektrick├Żch pr├şpojok, ktor├ę zria─Ćuje a vlastn├ş prev├ídzkovate─ż distribu─Źnej s├║stavy.

Elektrick├í pr├şpojka n├şzkeho nap├Ątia je zariadenie ur─Źen├ę na pripojenie odbern├ęho elektrick├ęho zariadenia odberate─ża elektriny do distribu─Źnej s├║stavy. Elektrick├í pr├şpojka sa za─Ź├şna odbo─Źen├şm elektrick├ęho vedenia od distribu─Źnej s├║stavy a kon─Ź├ş prv├Żm istiacim bodom za odbo─Źen├şm od distribu─Źnej s├║stavy.

Odbern├Żm elektrick├Żm zariaden├şm je zariadenie, ktor├ę sl├║┼żi na odber elektriny a ktor├ę je mo┼żn├ę pripoji┼ą do prenosovej s├║stavy alebo do distribu─Źnej s├║stavy. Odbern├ę elektrick├ę zariadenie zria─Ćuje, prev├ídzkuje a za ├║dr┼żbu, bezpe─Źn├║ a spo─żahliv├║ prev├ídzku zodpoved├í osoba, ktor├í s prev├ídzkovate─żom s├║stavy uzatvorila zmluvu o pripojen├ş.

Na ni┼ż┼íie uveden├Żch obr├ízkoch s├║ zobrazen├ę majetkov├ę rozhrania pre najbe┼żnej┼íie sp├┤soby rie┼íenia pripojenia do distribu─Źnej s├║stavy.

zdroj: https://www.vsds.sk/edso/domov/odberate ... pojenie-om
Pr├şlohy
vsd.JPG
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1087
Vek: 47.24
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod OK1IN » 19 Sep 2020, 21:17

Ano, je tu ale jedno drobn├ę ALE - "vybuduje odb─Ťratel", ale nen├ş toto┼żn├ę s "je ve vlastnictv├ş odb─Ťratele". Zkus si rozplombovat elektrom─Ťr (podle tohoto by m─Ťl b├Żt tv┼»j, tak pro─Ź ne, ┼że), t┼Öeba se pak n─Ťco dozv├ş┼í... :idea:
Na p┼Ö├şpadnou v├Żm─Ťnu pojistek, v p┼Ö├şpojkov├ę sk┼Ö├şni, je nutno v┼żdy volat pracovn├şka p┼Ö├şslu┼í├ęho spr├ívce s├şt├ş. Spr├ívn─Ť by m─Ťly b├Żt i plombov├íny, ale to se v─Ťt┼íinou nedodr┼żuje a jsou vybaveny pouze specieln├şm kl├ş─Źem. Lidov─Ť a d┼Ö├şve - elektrik├í┼Öe rozvodn├Żch z├ívod┼». Nejde o dodavatele elektrick├ę energie, t─Ťch je velk├ę mno┼żstv├ş a t─Ťm pouze plat├şte za dod├ívku el energie, jejich┼ż sou─Ź├íst├ş je i poplatek ze tuto spr├ívu s├şt├ş.

Rovn─Ť┼ż tak, v p┼Ö├şpad─Ť z├ísahu do elektrom─Ťrov├ę ─Ź├ísti domovn├şho rozvad─Ť─Źe, toto m┼»┼że prov├íd─Ťt pouze osoba s p┼Ö├şslu┼ínou eltech.kvalifikac├ş a pouze na z├íklad─Ť ozn├ímen├ş m├şstn├şmu spr├ívci s├şt├ş (v├Żm─Ťna po┼íkozen├ęho jisti─Źe p┼Öed elektrom─Ťrem). Ale toto v├ím zase pracovn├şk spr├ívce s├şt├ş neprovede, mus├şte si toto zajistit u odborn├ę firmy, p┼Ö├şpadn─Ť ┼żivnostn├şka s odbornou el.tech. kvalifikac├ş a opr├ívn─Ťn├şm. Ale p┼Öedem je toto nutno nahl├ísit spr├ívci s├şt├ş - ┼ż├ídost├ş o mo┼żnost odplombov├ín├ş a po oprav─Ť po┼ż├ídat o nov├ę zaplombov├ín├ş. Jinak hroz├ş sankce za p┼Ö├şpadn├Ż "─Źern├Ż" odb─Ťr.
Petr, OK1IN
http://www.ok1in.cz
Automatizace, pohony, telemetrie
OK1IN
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 29
Vek: 59.83
Zalo┼żen├Ż: 28.10.2019

Odosla┼ąod Lukino55555 » 20 Sep 2020, 16:20

pocitujlasku nap├şsal:kedze nemam cas studovat zakony a ty si tu odbornik, tak som dufal, ze tu napises konkretne veci. nie kazdy tu riesi rozvody.
a vysvetli mi, preco, ked mi vyrazili poistky na stlpe tak ich prisli vymenit VSD a nepovedali, ze si ich mam vymenit ja

Nu┼ż tak ┼ąa to a┼ż tak nazaujima ┼że ti nestoj├ş za to obetova┼ą p├ír min├║t aby si si pozrel... Toto n├ím v┼ítepovali u─Źitelia u┼ż od z├íkladnej ┼íkoly...
Lukino55555
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 20 Sep 2020, 19:46

neviem, my sme sa na zakladke meucili o distribucii elektriny.
kedze sa tym nezivim, tak by som dost casu stravil hladanim konkretneho zakona a casti, kde sa to spomina. Kedze sa snazim fungovat efektivne, tak som chcel vyuzit to, ze niekto tio ma nastudovane a teda to vie rovno povedat. Podobne fungujeme napr. aj v praci. ak niekto nieco vie, resp. uz riesil podobny problem, tak mu viem dat hotove riesenie a on nemusi zabit mesiac pokusmi.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist