Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Nazor: reproduktory v aute

Nazor: reproduktory v aute

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Nazor: reproduktory v aute

Odoslaťod Mishung » 15 Sep 2020, 08:07

Ahoj pani :)
Nedavno som v aute vymenil radio. Robil som to len kvoli funkciam ako cuvacia kamera, GPS, android auto atd... Ale vsimol som si ze od vtedy sa o 100% zlepsil zvuk a zrazu uz aj na dialnici pocujem co hra a nie len basy :D
A tak ma napadlo, ci by som z toho nevyzmykal este o trochu viac, keby som osadil lepsie repro.
Zaujima ma vas nazor a ci ma niekto s tym skusenost.
Je mi jasne, ze aftermarket reproduktory su lepsie ako tovarenske, ale zas neviem ci to bude mat nejaky efekt ked su osadene v plastovych dverach dole pri nohach (vyskac je cca tam kde spatne zrkadlo).
Len pre objasnenie, necakam nijaku audiofiliu. Zaujima ma len ci je to podla vas hodne tych penazi za nove repro alebo si nevsimnem rozdiel.
Auto je 2010 KIA Cee'd
They say the world is turning
But we are stuck upside down...
Mishung
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Vek: 28.56
Založený: 01.12.2009

Re: Nazor: reproduktory v aute

Odoslaťod cool-zool » 15 Sep 2020, 09:26

Ak nie si audiofil a si spokojny so zvukom ktory tam teraz cez povodne repro mas tak by som nic nemenil, iba ak by boli povodne reproduktory poskodene.... Inak ak nechces vela investovat do ozvucenia auta, ako aj narusenie vnutorneho dizajnu interieru tak to nema vyznam ( naozaj iba v pripade poskodenia povodnych reproduktorov), aj to len vymenou za rozmerovo zhodne z povodnymi reproduktormi....
P. S. Sorry za diakritiku, pisem z mobilu...
cool-zool
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 51.25
Založený: 09.12.2013

Odoslaťod djmayo » 17 Sep 2020, 00:03

Záleží od výrobcu, modelu a veku auta. Koncern fauve zas až taký bordel nedával od II ochcavky a fóbie, VI golfa, pasat už aj 5,5 hralo dobre (aj keď tam je občas problém že tie repra sa počase vyťahajú závesy a pri nízkej hlasitosti repro prestane hrať, lebo sa oprie cievka o polák, oprava taká rýchla je otočiť repro o 180*) a na bežné počúvanie celkom OK, napríklad Mazda aspoň v 6, RX8, CX rade po r 2008 robila veľmi slušný zvuk kde bol systém Bose ani nevravím, takisto Mercedes, BMW, tie továrenské repra v tom určite zvukovo prehrajú všetky sady (2xLF+2xHF) do stovky dakedy aj dvoch...vo francúzoch malých autách bolo horšie v strednej a vyššej triede tiež OK (laguna, kadjar, koleos, 407, 508, C5...) akurát u Japoncov neviem tam som sa často neviezol...najhoršie sú na tom asi úžitkové auta tam to bolo slabšie aj u novších modeloch, česť výnimkám ako citan...
djmayo
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Vek: 35.83
Založený: 17.01.2008

Odoslaťod 5ko » 17 Sep 2020, 06:31

Tie vyťahané závesy má myslím si na svedomí vlhkosť,ktorej sa v automobile vyhnúť nedá,pretože by museli byť dvere hermeticky uzavreté a to prakticky nie je možné.Membrána neustále čelí zmenám teploty a vlhkosti a keď nasiakne,deformuje sa váhou cievky,čo spôsobí odieranie a problém je na svete.V interieri vydrží ovela dlhšie.
Ak sa zvuk zlepšil po výmene rádia,tak repráky sú v poriadku a asi nič nevylepšíš.
Môj názor je taký, že auto je auto a rádio je tam len ako doplnok .Ak chcem počúvať HiFi kvalitu akéhokolvek žánru, tak si to pustím doma alebo idem na koncert /nemyslím však niekde na amfiku/.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 64.66
Založený: 18.02.2010

Odoslaťod Mishung » 17 Sep 2020, 19:38

Jasne pani, chapem :) Ja po ziadnej hi-fi kvalite ani nejdem. Len mi to zacalo vrtat hlavou ked som "nahodou" markantne zlepsil kvalitu audia vymenou radia a tak ma zaujimalo ci by sa nieco podobne nestalo aj po vymene repro. Nie preto, ze by mi to bolo treba ale preto, ze - preco nie ked na to mam.
Ale ak to nema byt poznatelny rozdiel tak to samozrejme pre mna zmysel nema :) Dakujem vsetkym za rady.
They say the world is turning
But we are stuck upside down...
Mishung
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Vek: 28.56
Založený: 01.12.2009

Odoslaťod Juroo » 17 Sep 2020, 20:17

Ak tak takto, požičiam si link zo susedného fóra : http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22622

Viac než výmena repro by ti pomohlo tlmenie dverí. Až potom má zmysel riešiť repro, bez toho je to zbytočné ako aj všetko ďalšie okolo.
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...
Juroo
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 30.82
Založený: 24.02.2007

Naspäť na Audiotechnika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist