Pioneer A 501R prepínač vstupov

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Pioneer A 501R prepínač vstupov

Príspevok od používateľa E001 » 28 Sep 2020, 20:31

Zdravím páni. zasa raz som neodolal pokušeniu vymeniť zosík. :roll: Tento raz výber padol na Pioneer A 501R. Ja viem, nie je žiadny zázrak, ani Highend, ale ja skôr potrebujem pracanta, ktorý bude denno-denne makať, aby som nemusel doma počúvať, ako sa susedia v paneláku vadia a pod. Po príchode domov nastala klasická procedúra - na stôl v dielničke, odkrytovať, premazať prepínače, zmerať kluďák. Kým sa zosík dostal na akúsi pracovnú teplotu zaťažený iba sluchátkami stiahnuť z netu servisný návod. Podľa servisáku mal byť na odporoch R 269 a R 270 20 mV. Nameral som cca 4 mV , tak som to nastavil podľa SN. Prepínače vstupov a nahrávania som ošetril sprayom kontakt PR. Na to som zosík " nakábloval" a zistil som, že vstup Line " škrkoce". Je vlasne na jednej z koncových polôh prepínača, teda úplne na pravo. Je zakrytovaný, viď foto a netrúfal som si ho kôli mazaniu otvoriť. Z boku je skrutka, ktorá sa pri prepínaní otáča. Nad ňou je zahnutý pliešok,pravdepodobne zaistenie krytu. Máte skúsenosti s týmto prepínačom? Otvoriť, či sa dá táto porucha odstrániť aj inak? V mojom veku som radšej opatrný, tá jemná motorika rúk a zrak už nie sú také, ako kedysi. :crying: Ďakujem za odpovede.
Prílohy
Prepínač.jpg
z boku.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Pioneer A 501R prepínač vstupov

Príspevok od používateľa amater63 » 28 Sep 2020, 23:07

Ahoj,něco podobného jsem dělal.Co si vzpomínám tak nebyl problém to otevřít. Tady: http://www.svetelektro.com/Forum/ozuben ... 46638.html
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Pioneer A 501R prepínač vstupov

Príspevok od používateľa E001 » 29 Sep 2020, 07:45

Ďakujem za tip, jovu somm
oslovil cez SS.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok